Warning: mysqli_query(): (HY000/1): Can't create/write to file '/tmp/#sql_5f19_0.MAI' (Errcode: 28 "No space left on device") in /var/www/vhosts/karliisfikirleri.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2056
Gelirleri Artırmanın 5 Etkili Yolu| Karlı Yeni İş Fikirleri 2021
Kapat

Gelirleri Artırmanın 5 Etkili Yolu

Anasayfa Gelirleri Artırmanın 5 Etkili Yolu
PROFESYONEL DESTEK ALIN

Halihazırda para kazandıran iş yeriniz varsa ve işinizi büyütmek istiyorsanız bu sektörde bilinen ama çoğu zaman yanlış uygulanan Gelirleri Artırmanın birçok yolu vardır. İşletmeyi kurmak ve belirli bir seviyeye getirmek genellikle girişimcilerin başardıkları bir süreç ancak asıl önemli nokta şirketi veya iş yerini ayakta tutmak ve geliştirmek.

Şirketinizin veya iş yerinizin gelirlerini artırmanın 5 önemli yoluna değineceğiz. Öncelikle bu tür çalışmaların çok az da olsa risk taşıdığınızı bilmeniz gerekiyor. Bu tür yollara başvurmadan önce AGRESİF politikalar izlemek yerine sakin ve akılcı olmalısınız.

REKLAM, REKLAM VE REKLAM


Bir işletmenin gelirlerini artırmak için tüm dünyada bilinen ilk kural reklam yapmaktır. Sektörünüz ve yaptığınız işin ne olduğunun önemi yok. Reklam her iş yeri ve şirket için gereklilikten ötedir. Eğer gelirlerinizi artırmak istiyorsanız mutlaka reklam yapmalısınız. Reklamlar kısa vadede şirketinizin gelirlerini azaltacaktır evet ancak uzun vadede başarılı reklam şirketleriyle çalışan şirketlerin gelirlerinde düzenli artış yaşanır. Reklam yapmak için alternatifleri şöyle sıralayabiliriz:

  • İNTERNET
  • GAZETE
  • DERGİ
  • RADYO
  • KARTVİZİT
  • EL İLANI
  • SOSYAL MEDYA

DAHA FAZLA SATMAK İÇİN KAMPANYALAR OLUŞTURUN

KAMPANYA

KAMPANYA


Bu adımı bir örnekle açıklamaya çalışalım. Örneğin hamburgen satan bir FAST FOOD açtınız. Dükkanınıza giren müşteri sayısı her gün 100 olsun. Ve bu müşteriler yalnızca 100 hamburger satın alıyor olsun. Böyle bir dükkanda gelirleri artırmanın basit bir yolu var! Küçük kampanyalar yapmaya çalışın ve bunları sık sık değiştirmeyi ihmal etmeyin. Örneğin hafta sonlarına özel 3 Hamburgeri 2 Hamburger fiyatına verebilirsiniz. Veya 2 Hamburger satın alana 1 kola hediye edebilirsiniz. Bu tür kampanyalar müşteri sayınızı da artıracaktır. Ayrıca müşteri sayınız artmasa dahi satışlarınız artacak ve bu rakamlar ay sonunda cironuza önemli bir katkı yapacaktır.

GİDERLERİ AZALTIN

GİDERLERİ AZALTIN

GİDERLERİ AZALTIN


Giderlerim zaten az dediğinizi duyar gibiyiz ancak siz iş yerinin içerisinde olduğunuz için bunu tam anlamıyla fark edemiyor olabilirsiniz. Tam olarak bir oran vermek mümkün değil ancak günümüzde en büyükten en küçüğe tüm şirketlerin fazla ve gereksiz giderlerinin olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle “zaten azaltabildiğimiz kadar azalttık” diye düşünmeniz yanlış. Öncelikle işletmenizin tüm giderlerini kuruşu kuruşuna bir kalem ve kağıt alarak yazın ve bu gider kalemlerinin hangisinin düşürülebileceğini ele alın. Mutlaka kenarda köşede düşürülebilecek gider kalemlerini fark edeceksiniz.

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ SAĞLAYIN

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ SAĞLAYIN

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ SAĞLAYIN


Öncelikle eğer sadece ve sadece tek bir ürün satmıyorsanız bu adımı kesinlikle uygulamalısınız. Bu adımı bir örnekle açıklamak gerekirse, örneğin kırtasiye malzemeleri satan bir iş yeriniz varsa burada satışına başlayacağınız her yeri ürün gelirlerinize olumlu yönde yansımaya başlayacaktır. Her yeni ürün demek yeni bir pazara açılmak demektir. Geleneksel şirketler bu adımda ciddi anlamda kayıplar yaşamaktadır. Trendleri takip edip ürün yelpazesini geliştiren her şirket mutlaka ciro artışı sağlar. Bu size ek masraf gibi görünebilir ancak bu tür ürün çeşitliliğindeki tek bir ürün bile sektörde büyük fark yaratabilir. Ciddi bir başarı için risk almak daima tercih edilebilir.

PROFESYONEL DESTEK ALIN

PROFESYONEL DESTEK ALIN

PROFESYONEL DESTEK ALIN


Her iş yerinin ihtiyacı farklıdır. Burada genel bazı konulara önem verdik ancak bazı iş yerlerinin tam anlamıyla profesyonel desteğe ihtiyacının olduğunu belirtelim. Örneğin çok yüksek potansiyele sahip bazı iş yerlerinin kötü yönetim ve planlamalar ile tam iş hacmine ulaşmadığını sık sık görüyoruz. Dünyada çok büyük bir pazar olan İş yeri destek sektörü son yıllarda Türkiye’de de önemli bir seviyeye ulaşmıştır. Özellikle büyük şehirlerde ciddi anlamda çalışan ve iş yerlerinin cirosunu artırabilen şirketler var. Kısaca belirtmek gerekirse bir reklam şirketi ile bir restaurantın gelirlerini artırmak farklı ihtiyaçlar doğurabilir. Eğer ciddi bir girişime sahipseniz mutlaka profesyonel destek almayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir