1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Dünyada Yatırımcıların 2022’de En Çok Takip Ettiği 8 Firma

Dünyada Yatırımcıların 2022’de En Çok Takip Ettiği 8 Firma
0

Bir yatırımcı olarak en iyi projeleri takip etmek; mevcut yatırımlarınız ile yeni yapmayı planladığınız yatırımlara yön vermek hususunda size yardımcı olacaktır.

Yatırımcılar yeni projelere, buluşlara ve çalışmalara heyecan duymaya devam ediyor. Birçok yatırımcı, yeni projelere yönelik çalışmalar ile elini bile kıpırdatmadan ciddi gelirler elde etmeyi başarmıştır. Peki 2022’in ilk yarısında dünyadaki en büyük yatırım şirketlerinin takip ettiği projeler nelerdir?

2022’DE EN ÇOK TAKİP EDİLEN 8 FİRMA

1. HATCH APPS

2011 yılında Kanada’da kurulan HATCH, genel olarak işletme ve firmalar için cep telefonu uygulamalarını birkaç tıklama ile oluşturmak amacıyla yola çıktı. Firma şimdiden çok ciddi yatırımlar çekmeyi başardı.

2. TETHIS

Tethis 2012 yılında ABD’de kuruldu. Tethis, 2050 yılına kadar petrol bazlı ürünlerin yerini alacak olan biyokimyasal ürünleri üretme ve geliştirme odaklı çalışmalar yapıyor. Biyokimyasallar, petrole göre çevreye daha duyarlı ve geri dönüşüm konusunda da eşsiz fırsatlar sağlıyor.

3. TRUMBULL UNMANNED

ABD – Houston merkezli bir Drone firması olan Trumbull Unmanned, genel olarak enerji ve petrol şirketleri için analiz ve değerlendirme yapmak amacıyla kuruldu. Ancak firma, genel geçer yöntemler yerine bunu insansız hava araçları (drone) ile yapıyor. Bu sayede maliyetler büyük ölçüde düşüyor. Trumbull Unmanned, 2017’nin son aylarında Kanada ve Avusturalya’ya da açıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2022’de Sosyal Medya Stratejinizi Güçlendirecek 5 Tahmin

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

4. CVS HEALTH

Yerinde sağlık hizmeti sunan CVS Health, ABD’den sonra dünyanın tamamına da açılmak için çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda yatırımcılara ihtiyaç duyuyor ve ilgi çekiyor.

5. ROBINHOOD

Ücretsiz ve komisyon talep etmeden kripto paralara yatırım yapılmasını sağlayan bir servis. Kripto paralar gözden düşmüş olsa bile, Robinhood kısa bir sürede 1 milyon üyeye ulaşmayı başardı. Ve üyelikler her geçen gün artıyor. Firma kendi kripto parasını da kullanıma sundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Radyo Kanalı Açmak ve Maliyeti

6. PLANET FUNDRAISER

Planet Fundraiser, ABD’de hayırseverlerin yardım sürecini kolaylaştırmak için kuruldu. Şu anda ABD’nin büyük kısmında lokal bazda da hizmet veren işletme, 2018’in sonuna kadar 20 ülkede daha hizmet vermeyi planlıyor.

7. BUILDING CONNECTED

İster küçük ister büyük bir inşaat için çalışma başlatın olun, onlarca hatta yüzlerce insan ile görüşmeli, yoğun bürokratik çalışmaları tamamlamanız gerekiyor. İşte bu sorunu fark eden BuildingConnected, inşaatın kurulma sürecindeki bütün sorunları sizler için birkaç gün içerisinde hallediyor.

8. SAMSUNG

Katlanabilir ekran teknolojilerine yönelik çalışmaları nedeniyle 2021 yılında da Samsung en çok takip edilen işletmeler arasında yer almaya devam edecek. Katlanabilir dizüstü bilgisayar ve cep telefonu ekranları, tüketicilere “yeni değer ve kullanıcı deneyimi” sağlamak için oluşturulması sebebiyle ön plana çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2022 için 101+ e-Ticaret İş Fikri

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir