Kapat

Çalışmadan Para Kazanma Yolları

GAYRİMENKUL KİRALAMA

Çalışmadan para kazanabilir miyiz? Çok güzel bir soru…

Bazı insanlar belirli bir iş hayatından sonra çalışmayı çok sevmezler. Çalışmak yerine kendilerine vakit ayırmayı seven ve bunun için ellerindeki parayı değerlendirmek isteyenler için 6 önemli iş fikrini sunmak istedik. Burada yer alan işlerin büyük kısmı risksiz ama yüksek yatırım bedelleri isteyen işlerdir.

İŞLETMENİZİ GİRİŞİM ŞİRKETLERİNE EMANET EDİN

İŞLETME GİRİŞİM

İŞLETME GİRİŞİM

Halihazırda bir işletmeniz varsa yada bir işletme kurmak istiyorsanız bu işletmelerinizi profesyonel girişim şirketlerine emanet edebilirsiniz. Bu tür girişim şirketleri son yıllarda Türkiye’de hızla büyüyen bir sektöre öncülük etmiştir. Bu sektörde yer alan çok kaliteli şirketler bulunuyor. Gelir komisyonu üzerinden çalışan bu girişim şirketleri aracılığıyla hiç çalışmadan hem şirketinizin büyümesini izleyebilir hemde her ay artan bir gelire sahip olabilirsiniz.

GAYRİMENKUL KİRALAYIN

GAYRİMENKUL KİRALAMA

GAYRİMENKUL KİRALAMA

Hiç çalışmadan para kazanmak dediğiniz zaman illaki gayrimenkul yatırımlarına göz atmanız gerekiyor. Gayrimenkul yatırımları düzenli ve her yıl artış sağlayan bir gelirin ilk adımıdır. Sermayenizin büyük bir kısmı ile bile gayrimenkul satın alıp bunları kiraya verebilirsiniz. Gayrimenkul yatırımları her yıl değerini artırmakta ve düzenli bir kira geliri sağlamaktadır. Doğru gayrimenkul seçimi yapmak ise yine profesyonel gayrimenkul şirketleri aracılığıyla yapılabilir. Özellikle Batı illerinde yaşıyorsanız bu konuda çok başarılı destek şirketleri bulunmaktadır.

TEMETTÜ YATIRIMCISI OLUN

TEMETTÜ

TEMETTÜ

Borsadan hiç anlamam demeyin, İstanbul Borsası’nda Türkiye’nin en büyük 50 şirketine ait hisseler size kolay kolay ciddi gelir elde ettirmediği gibi zarar da yaptırmazlar. Ancak bu tür şirketler her yıl kar elde ettiği için bu karı yatırımcılarına Temettü adı altındaki ödeme ile memnun ederler. Örneğin Türkiye’nin en büyük şirketi olan Tüpraş her yıl temettü dağıtmaktadır. 100 bin liralık Tüpraş hissesi sahibiyseniz her yıl 3 bin liraya yakın temettü geliri elde edebilirsiniz. Temettü yatırımcılarının yıl içerisinde herhangi bir işlem yapmasına yada kısaca çalışmasına gerek yoktur.

KAR PAYI ORTAĞI OLUN

KAR PAYI ORTAĞI

KAR PAYI ORTAĞI

Türkiye’de her gün yüzlerce yeni şirket açılmakta ve birçok şirket ise alt bünyesinde farklı kategorilerde yeni girişimler başlatmaktadır. Eğer ciddi bir nakit sermayeniz varsa özellikle zaten başarıya ulaşmış şirketlerin farklı kategorilerde ama bünyesinde açtığı şirketlere sermaye ortağı olabilirsiniz. Bu şirkette çalışmanıza da hiç gerek yok. Siz dünyayı dolaşırken bu şirketin gelirine ve giderine ortak olursunuz. Bu tür anlaşmalar çok ciddi kanun yaptırımları altında olduğu için haklarınızın korunması için iyi bir avukatla görüşmenizi de öneriyoruz.

OTOMAT YATIRIMI YAPIN

OTOMAT YATIRIMI

OTOMAT YATIRIMI

Haftada 30 dakika çalışmanızı gerektiren Otomat işi ile de ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Otomat işleri düşündüğünüzden daha fazla gelir getirir. Bu 30 dakika da çalışmak istemiyorsanız bir personel istihdam edebilirsiniz. Otomat işleri son yılların en trend işlerinden biridir ve doğru noktada kurulduğu zaman yüksek gelir getiren bir iştir. Otomat Yatırımı yapmak adlı rehberimize de göz atabilirsiniz.

İŞ MAKİNESİ KİRALAYIN

İŞ MAKİNESİ KİRALAMA

İŞ MAKİNESİ KİRALAMA

Yüksek inşaat oranlarının bulunduğu Türkiye’de daima para kazandıran bir iş. İş makinesi yüksek sermaye gerektiren bir iş olduğu için genellikle şirketler bu makineleri satın almak yerine kiralamaktadır. 2-3 iş makinesi satın alarak bunları inşaat şirketlerine kiralayabilirsiniz. Ortalama olarak 100 bin liraya alınan bir iş makinesinin aylık kirası 6 ila 10 bin lira arasında değişmektedir. Her yıl 3-4 bin lira bakıma ihtiyaç duyan bu makineler ortalama 1,5 yılda kendini amorti etmektedir.

“Çalışmadan Para Kazanma Yolları” üzerine 1 yorum

  1. Belgin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir