Çalışmadan Para Kazanma Yolları
  1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Çalışmadan Para Kazanma Yolları

1

Çalışmadan para kazanmak bir hayal gibi geliyor olabilir. Ancak pasif gelir sağlayan iş fikirleri aracılığıyla çalışmadan da para kazanabilirsiniz.

Çalışmadan para kazanabilir miyiz? Çok güzel bir soru…

Bazı insanlar belirli bir iş hayatından sonra çalışmayı çok sevmezler. Çalışmak yerine kendilerine vakit ayırmayı seven ve bunun için ellerindeki parayı değerlendirmek isteyenler için 6 önemli iş fikrini sunmak istedik. Burada yer alan işlerin büyük kısmı risksiz ama yüksek yatırım bedelleri isteyen işlerdir.

BLOG & WEBSİTE AÇMAK

blog kaynak

Pasif gelir kaynakları arasında en çok tercih edilen yoldur. Ücretsiz bir blog veya belirli bir ücret dahilinde bir web sitesi kurarak pasif gelir elde edebilirsiniz. Düşük maliyetler ile pasif gelir elde etmenin en iyi yollarından biridir. Elbette teorik ve pratik olarak bazı teknik konulara hakim olmanız gerekiyor. Bir web sitesini kurduktan sonra belirli ilgi çekici ve kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik sorunlara cevaplar vererek para kazanabilirsiniz.

Üstelik bir web sitesini 25 dakikada bile kurabiliyorsunuz, ancak sadece kurmak elbette yeterli olmayacaktır. Web sitenizi kurup ondan pasif gelir elde etmek için 25 Dakikada Bir Web Sitesi Nasıl Kurulur ve Para Kazanılır? adlı rehberimiz sizleri bekliyor.

İŞLETMENİZİ GİRİŞİM ŞİRKETLERİNE EMANET EDİN

İŞLETME GİRİŞİM
İŞLETME GİRİŞİM

Halihazırda bir işletmeniz varsa yada bir işletme kurmak istiyorsanız bu işletmelerinizi profesyonel girişim şirketlerine emanet edebilirsiniz. Bu tür girişim şirketleri son yıllarda Türkiye’de hızla büyüyen bir sektöre öncülük etmiştir. Bu sektörde yer alan çok kaliteli şirketler bulunuyor. Gelir komisyonu üzerinden çalışan bu girişim şirketleri aracılığıyla hiç çalışmadan hem şirketinizin büyümesini izleyebilir hemde her ay artan bir gelire sahip olabilirsiniz.

GAYRİMENKUL KİRALAYIN

GAYRİMENKUL KİRALAMA
GAYRİMENKUL KİRALAMA

Hiç çalışmadan para kazanmak dediğiniz zaman illaki gayrimenkul yatırımlarına göz atmanız gerekiyor. Gayrimenkul yatırımları düzenli ve her yıl artış sağlayan bir gelirin ilk adımıdır. Sermayenizin büyük bir kısmı ile bile gayrimenkul satın alıp bunları kiraya verebilirsiniz. Gayrimenkul yatırımları her yıl değerini artırmakta ve düzenli bir kira geliri sağlamaktadır. Doğru gayrimenkul seçimi yapmak ise yine profesyonel gayrimenkul şirketleri aracılığıyla yapılabilir. Özellikle Batı illerinde yaşıyorsanız bu konuda çok başarılı destek şirketleri bulunmaktadır.

TEMETTÜ YATIRIMCISI OLUN

TEMETTÜ
TEMETTÜ

Borsadan hiç anlamam demeyin, İstanbul Borsası’nda Türkiye’nin en büyük 50 şirketine ait hisseler size kolay kolay ciddi gelir elde ettirmediği gibi zarar da yaptırmazlar. Ancak bu tür şirketler her yıl kar elde ettiği için bu karı yatırımcılarına Temettü adı altındaki ödeme ile memnun ederler. Örneğin Türkiye’nin en büyük şirketi olan Tüpraş her yıl temettü dağıtmaktadır. 100 bin liralık Tüpraş hissesi sahibiyseniz her yıl 3 bin liraya yakın temettü geliri elde edebilirsiniz. Temettü yatırımcılarının yıl içerisinde herhangi bir işlem yapmasına yada kısaca çalışmasına gerek yoktur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Çok Temettü Veren Şirketler

KAR PAYI ORTAĞI OLUN

KAR PAYI ORTAĞI
KAR PAYI ORTAĞI

Türkiye’de her gün yüzlerce yeni şirket açılmakta ve birçok şirket ise alt bünyesinde farklı kategorilerde yeni girişimler başlatmaktadır. Eğer ciddi bir nakit sermayeniz varsa özellikle zaten başarıya ulaşmış şirketlerin farklı kategorilerde ama bünyesinde açtığı şirketlere sermaye ortağı olabilirsiniz. Bu şirkette çalışmanıza da hiç gerek yok. Siz dünyayı dolaşırken bu şirketin gelirine ve giderine ortak olursunuz. Bu tür anlaşmalar çok ciddi kanun yaptırımları altında olduğu için haklarınızın korunması için iyi bir avukatla görüşmenizi de öneriyoruz.

OTOMAT YATIRIMI YAPIN

OTOMAT YATIRIMI
OTOMAT YATIRIMI

Haftada 30 dakika çalışmanızı gerektiren Otomat işi ile de ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Otomat işleri düşündüğünüzden daha fazla gelir getirir. Bu 30 dakika da çalışmak istemiyorsanız bir personel istihdam edebilirsiniz. Otomat işleri son yılların en trend işlerinden biridir ve doğru noktada kurulduğu zaman yüksek gelir getiren bir iştir. Otomat Yatırımı yapmak adlı rehberimize de göz atabilirsiniz.

İŞ MAKİNESİ KİRALAYIN

İŞ MAKİNESİ KİRALAMA
İŞ MAKİNESİ KİRALAMA

Yüksek inşaat oranlarının bulunduğu Türkiye’de daima para kazandıran bir iş. İş makinesi yüksek sermaye gerektiren bir iş olduğu için genellikle şirketler bu makineleri satın almak yerine kiralamaktadır. 2-3 iş makinesi satın alarak bunları inşaat şirketlerine kiralayabilirsiniz. Ortalama olarak 100 bin liraya alınan bir iş makinesinin aylık kirası 6 ila 10 bin lira arasında değişmektedir. Her yıl 3-4 bin lira bakıma ihtiyaç duyan bu makineler ortalama 1,5 yılda kendini amorti etmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Pasif Gelir Fikirleri

UYGULAMA OLUŞTURMAK

mobil uygulama

Yeterli teknik bilgiye sahip olmadan bile artık belirli bazı araçlar sayesinde uygulama oluşturabilir veya halihazırda mevcut bir uygulamayı satın alabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin birçok kentinde yazılım firmaları aracılığıyla uygulama oluşturabilirsiniz. Uygulamalardan para kazanmak istiyorsanız iyi bir fikre sahip olmanız gerekiyor, başarılı bir fikre sahip bir uygulama pasif gelir sağladığı gibi sizi kısa sürede hayal edemeyeceğiniz kadar gelir sahibi yapabilir. Uygulama oluşturmanın en sıkıntılı süreci başarılı ve kimsenin tam olarak uygulayamadığı bir fikir bulmaktır.

Başarılı bir uygulama oluşturmak istiyorsanız Başarılı Bir Mobil Uygulama İçin 5 Önemli Adım‘a göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

  1. Temettüleri sık sık inceliyorum bakalım

Bir yanıt yazın