1. Ana Sayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2023 - Franchise

KFC Bayilik (Franchise) Bedeli

KFC Bayilik (Franchise) Bedeli
0

Dünyanın en büyük ikinci restoran zinciri olan KFC, ABD merkezli olarak 1952 yılından itibaren yemek sektörünün en çok bilinen markaları arasında yer almaktadır. Günümüzde dünyanın 123 farklı ülkesinde 20 bini aşkın bayiliği bulunan KFC, Türkiye’de de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Bolu, Kocaeli, Eskişehir, Muğla (Dalaman Havaalanı), Balıkesir, Denizli, Adana, Gaziantep, Çanakkale, Kahramanmaraş, Samsun, Hatay, Antalya, Sakarya, Kayseri, Diyarbakır ve Mersin’de toplam 104 franchise şubesi ile hizmet sağlıyor.

NEDEN KFC?

kfc

Tüm dünyada en çok tanınan markalar arasında yer alan KFC, sadece Türkiye’de değil dünyanın geri kalanında da yatırımcı ve girişimcilerin en çok işbirliğine gitmek istediği markalar arasında yer alıyor. KFC, eşsiz operasyonel yapısı, yüzde 100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile çalışmaktadır. Markanın herhangi bir restoranında lezzet, sağlık, güvenlik ve erişilebilirlilik ön plandadır.

KFC’nin en çok önem gösterdiği bir diğer konu ise personeldir. Tavuk butlarının aynı lezzette müşteri sunulması ve restoran personelinin tüm konularda üstün çaba gösterebilmesi için sık sık eğitim programları düzenleniyor. Ayrıca sık bilinen bir yanlış olarak KFC’nin tavuk butları ana bir merkezden dondurulmuş olarak gönderilip, ısıtıldıktan sonra müşteriye sunulmuyor. Tüm tavuk butları taze bir şekilde restoranda hazırlanıyor. KFC’nin Türkiye’deki tavuk tedarikçisi ise yine en önemli tavuk markalarından Banvit’tir. Banvit, KFC’ye özel tavuk yetiştirmektedir.

KFC BAYİLİK

kfc-bayi

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

KFC’nin Türkiye operasyonlarını 1989 yılından itibaren Turkent A.Ş. yönetmektedir. Bu kapsamda Turkent A.Ş, hem kendi şubelerini açmakta hemde bayilik vermektedir. KFC’nin bayiliği dünyanın en çok önerilen bayilikleri arasında yer almaktadır. Üstün reklam tecrübesi ve marka kalitesi ile eşsiz bir karlı iş fırsatı sağlayan KFC’nin bayiliğini almak için de çok güçlü bir ekonomik yapı ve sektör tecrübesine ihtiyaç duyuluyor. Tüm bunların dışında ciddi iş potansiyeli bulunmayan şehir, ilçe veya lokasyonlara bayilik verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Trafik ve Çevre Bilgisi Dersliğinde Bulunacak Eğitim Araç ve Gereçleri

KFC’den bayilik alabilmek için öncelikle lokasyon bazlı bir değerlendirmenin Turkent A.Ş.’e sunulması gerekiyor. Bu lokasyon bazlı potansiyel değerlendirmesinin ardından, firma franchise sistemini lokasyon için aktif ediyor ve franchise görüşmeleri böylece başlıyor.

KFC tarafından sık sık değişikliklere gidilmesiyle birlikte, bir KFC bayilik bedeli ortalama 200.000 Amerikan Doları’dır. Ayrıca bayiliğin kurulması için yaklaşık olarak 700 bin dolarlık yatırım sermayesine ihtiyaç duyuluyor. Bu rakamın tamamı bayilik için harcanmıyor, büyük bir kısmı teminat olarak tutuluyor.

KFC’nin bayilik kurulum süreci tamamen İstanbul merkezli Turkent A.Ş. tarafından yürütülüyor. Ayrıca personel, pazarlama, eğitim ve çeşitli destekler yine düzenli olarak Genel Merkezde ve restoran lokasyonunda gerçekleştiriliyor. Yüzde 100 müşteri memnuniyeti için KFC, sık sık gizli müşteriler ile bayileri denetlemektedir.

KAR MARJI

Bir KFC restoranı kurulduğu ilk andan itibaren yoğun bir müşteri potansiyeli taşımaktadır. KFC restoranlarının kar rakamları açıklanmıyor, ancak ürünlerde ortalama kar marjı sektörün biraz altında. Türkiye’de yemek-restoran sektöründe ortalama kar marjı yüzde 45’e ulaşırken, bu rakam KFC restoranlarında yüzde 30 – 32 civarında bulunuyor.

NASIL BAŞVURURUM

Bir KFC bayiliğini almak için standart bir başvuru yolu yok. Öncelikle Turkent A.Ş. ile görüşmeniz gerekiyor. Halihazırda birçok bölge için bayilik başvuruları kapalıdır.

İLETİŞİM

TURKENT GIDA VE TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Adres: Papirüs Plaza, Merkez Mahallesi, Ayazma Caddesi No:37 Kat:5 34406 KAĞITHANE / İSTANBUL
Telefon: 02127050000

[affiliate_news id=”2240″]

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap