Sosyal Medya Stratejinizi Güçlendirecek 5 Tahmin
  1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Sosyal Medya Stratejinizi Güçlendirecek 5 Tahmin

0

Sosyal medya stratejilerinizi geliştirmek için artık her zamankinden daha fazla çaba ortaya koymanız gerekiyor.

Sosyal medyada başarılı olmak artık işletmeler için vazgeçilmez unsurlar arasında yer alıyor. Doğru bir sosyal medya stratejisi olmadan işletmenizi 2022’de başarıya ulaştırmak her zamankinden daha zor olacak.

Sosyal medya pazarlaması ile işletmenizi güçlendirmek ve iyi bir marka kimliği ile genellikle diğer reklam çeşitlerine göre daha az maliyetli bir reklam fırsatı elde edebiliyorsunuz. Konu bunu başarmaksa iyi bir sosyal medya stratejisine ihtiyacınız olacak.

#1 VİDEOLAR!

Sosyal medya pazarlaması söz konusu olduğunda video içeriği gün geçtikçe popülaritesini artıyor. 2021’de sizi başarıya götürecek ana olgulardan bir tanesi video içeriğe yönelmektir.

Instagram Reels ve TikTok‘tan orijinal video devi YouTube‘a kadar, kitlenizi büyütmek ve video içeriğiyle etkileşiminizi artırmak için tonlarca fırsat var.

2021’de videoyu başarılı hale getirmenin anahtarı, hedef kitleniz hakkında stratejik olarak düşünmek ve onların ilgi alanına girmeyi başarmaktan geçiyor.

#2 SOSYAL MEDYA E-TİCARETİ

Sosyal medya tam anlamıyla önemli bir değişim yaşıyor. İnsanlar her zamankinden daha fazla bir şekilde sosyal medya platformları üzerinden alışveriş yapmaya başladı.

Instagram’ın Instagram Reels Alışveriş ve Instagram Canlı Alışveriş gibi yeni alışveriş özelliklerinden, TikTok’un Shopify ile olan son ortaklığına ve Walmart ile canlı yayınlanan alışveriş etkinliğine kadar tüketiciler, sosyal platformlarda çok rahat bir şekilde alışveriş yapmaya başlayacak.

2021’de sosyal medyada başarılı çalışmalar yapmanın ana odak noktalarından biri de platformunuzu e-ticarete uyumlu olarak dönüştürmekten geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sosyal Medyada Fenomen Olmak İstiyorum Diyenlere 12 Altın Öneri

#3 EĞİTİM ODAĞI

Son dönemde öne çıkan başarılı çalışmaların bir kısmını ise eğitim odaklı projeler oluşturuyor.

Hedef kitlenizle gerçekten etkileşime geçmek mi istiyorsunuz? Eğitim içeriğini paylaşmaya başlayın!

Özellikle püf noktası ve nasıl yapılır odaklı içerikler son dönemde hiç olmadığı kadar ilgi çekiyor. Bu tür içerikleri hemen hemen her türlü içerik ile buluşturabilir ve kurumsal hesaplarınızda dahi daha fazla etkileşim elde edebilirsiniz.

İNCELEYİN: Sosyal Medya Fenomenleri Reklam Ücretleri Ne Kadar?

#4 HİKAYELER

Sanırım bunu zaten kullanıyorsunuz! Ancak yeterli olduğunuz konusunda şüphelerimiz var.

Özellikle Instagram’da sizi başarıya götürecek ana unsur hikayelerden geçiyor. Twitter ve Facebook’taki hikaye izlenimleri de gerçekten hiç fena değil.

Sosyal medya pazarlaması son dönemde hikayeler üzerinden çok daha efektif bir şekilde ilerliyor. Ortalama hesap başına günlük orijinal 4 hikaye paylaşmaya özen gösterin.

#5 INFLUENCER MARKETİNG

Influencerlere olan yönelim durdurulamaz bir şekilde yükseliyor. Influencerler üzerinden yapılan pazarlama çalışmalarında önemli başarılar elde edildiğini ifade etmek gerekiyor.

Son dönemde Influencerler’e doğrudan ulaşma fırsatı sağlayan birçok reklam ajansının da kurulduğunu ve önemli markaların da reklamveren olarak yer aldığını belirtelim.

Özellikle Tiktok ve Youtube üzerinden ciddi bir etkileşim almanın ve marka bilirliliği sağlamanın önemli yollarından biri Influencerler’i kullanmaktan geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

İlginizi Çekebilir