1. Ana Sayfa
  2. Karlı İşler

Düşük Maliyetli Trend 7 İş Fikirleri

Düşük Maliyetli Trend 7 İş Fikirleri
0

Kendi işinizi kurmak, kendi işinizi yapmak için mutlak suretle sahip olmanız gereken on binlerce, yüz binlerce liraya ihtiyacınız yok. Düşük maliyetli olarak da az sermaye ile yeni ve trend birçok iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

Eğer yeterli düzeyde sermayeniz yoksa veya tüm paranızı riske etmek yerine belirli düşük bir rakam ile yeni bir iş yapmak istiyorsanız, sizler için ilgi çekici ve trend olarak değerlendirilebilecek 9 iş fikrini listeledik. Listede yer alan iş fikirlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmek için mutlaka yeteneklerinizi, deneyimlerinizi ele alın.

İşte düşük maliyetli ve trend 7 iş fikri:

1. STANT

avm stant

AVM’lere olan ilgi düzenli olarak artıyor. Büyük bir iş merkezlerine dönüşen AVM’ler, düşük maliyetli iş fikirlerini hayata geçirmek isteyenler için de fırsatlar sağlıyor. AVM’lerin düşük sermayeli en büyük iş avantajı ise stantlar. Hatta birçok AVM’deki stantın kurulumu aylık kirasının bile altındaki maliyetler ile kurulabiliyor.

AVM’lerde düşük maliyetli olarak kurulabilecek stant fikirlerine göz atmak için AVM Stant Fikirleri rehberimizi mutlaka incelemenizi öneririz.

2. OTO YIKAMA

Oto Yıkama

Oto yıkamacılar ne kadar kabuk değiştirmiş olsa da, halen düşük maliyetli iş fikirleri arasında yer alıyor. Hatta birçok şirket anahtar teslim olarka 10-15 bin lira bedeller karşılığında oto yıkama dükkanı açıyor.

Oto yıkama sektöründe para kazanmak için en önemli konu lokasyondur. Eğer iş yapabileceğine inandığınız ve araç yoğunluğunun fazla olduğu bir bölge bulabilirseniz, hem düşük maliyetli hem de trend eğilimi yükselişte olan bir iş fikrini hayata geçirme fırsatı elde edersiniz.

Oto yıkama sektöründe bayilik alarak ilerlemek istiyorsanız Oto Yıkama Bayilik Veren Firmalar rehberimize göz atabilirsiniz.

3. ÇİÇEKÇİ

Çiçekçi Dükkanı

Son dönemde geleneksel çiçekçiler gittikçe azalıyor. Artık çiçekçilerin ortalama maliyeti 100 bin lirayı aşmış durumda. Ancak özellikle büyük şehirlerde bazı bölgelerde çiçekçilere çok ihtiyaç olduğu halde, maliyetlerin yüksek olması nedeniyle çiçekçi bulmak pek mümkün olmuyor. Online olarak çiçek siparişlerinin bu denli arttığı bir dönemde küçük de olsa bir çiçekçi açmak kesinlikle mantıklı olabilir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Yapmanız gereken şey, çiçekçi açacağınız lokasyona yakın bir çiçekçinin olmaması olacak. Online platformlara kayıt olup, siparişler üzerinden mutlaka ilerlemenizi öneriyoruz. Çiçekçi açtıktan sonra eğer iş hacminiz artarsa dükkanınızı büyütmek de zor olmayacaktır, bu açıdan geliştirilebilir iş fikirleri arasında değerlendirilmesini öneriyoruz. Konu hakkında ek bilgiler için Çiçekçi Dükkanı Açmak rehberimiz sizleri bekliyor.

4. SPOTÇULUK

spot

Türkiye’de yüksek enflasyon ile birlikte son dönemde sıfır ürünlerde ciddi yükselişler var. Bu yükselişler ile birlikte insanlar ikinci el ürünlere çok daha fazla ilgi göstermeye başladı. Çok düşük sermayeye sahip olanlar için bile rahatlıkla başlanılabilecek bir iş fikri olarak önerilerimiz arasında yer alıyor.

Spotçuluk yapmak için direkt olarak fiziksel bir adrese de ihtiyacınız yok, artık spotçuluk büyük ölçüde online olarak Letgo, Sahibinden ve Gittigidiyor gibi platformlardan yapılıyor. Özellikle cep telefonu gibi teknolojik ürünlerinde önemli düzeyde gelir elde etme fırsatınız olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Toptan Cafe Masa Sandalyesi Nasıl Alınır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Letgo’dan Para Kazanmak

5. AYAKÜSTÜ PİLAV

pilav

Ayaküstü pilav yada pilavcı olarak adlandırılan ve genellikle işlek yollarda ve AVM’lerde kurulan bu stantları kurmak için en fazla 5-6 bin liralık sermaye ihtiyacınız var. Ortalama olarak aylık 3 bin lira gelir elde eden bu tür stantları kurmak için bir pilav bayiliğine başvurabilir yada ikinci el pilav arabalarından birini satın alarak işe koyulabilirsiniz.

Lezzetli bir pilav yapmayı başarırsanız eğer her geçen gün sabit müşteri elde etme şansınız bile olacak. Bu işe giren birçok girişimci 1-2 yılın ardından 10 – 20 pilav stantına ulaşmayı başarıyor. Çünkü eğer müşteri kitlesi edinebilirseniz çok karlı bir iş fikri.

Küçük sermaye ile kurulan bu iş fikrinde başarılı olmak için mutlaka hijyen ve lezzet konularına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu iş fikri ile ilgili ek bilgiler için Nohut Pilav Arabası ile Para Kazanmak adlı rehbere mutlaka göz atın.

6. FOTOĞRAFÇILIK

fotoğrafçı

Başarılı bir fotoğrafçıysanız yada olabileceğinize inanıyorsanız ortalama olarak 5 ila 10 bin lira arasında satılan profesyonel bir fotoğraf makinesi satın alarak fotoğrafçılık için hazır hale gelebilirsiniz.

Düğün, nişan gibi organizelerde sık sık ihtiyaç duyulan fotoğrafçılar ortalama olarak 2 saatlik bir iş için 300 liraya kadar para kazanma fırsatı elde edebilirsiniz. Bu tür işleri bulmak için çevrenize haber verin ve kısa sürede nasıl yayıldığınızı siz bile fark ederken şaşıracaksınız. Ayrıca fotoğrafçılara giderek bunlara da iş yapabileceğinizi belirtin. Fotoğrafçılar size verecekleri işlerden yüzde 20 – 30 komisyon alarak arada sırada size iş paslayacaklardır. Eğer müşteriler sizden memnun kalırsa sık sık telefonunuzun çalacağını mutlaka belirtelim.

Hatta son dönemde sosyal medyanın yükselişi ile birlikte direkt olarak bireysel hizmetler için de sık sık iş alma fırsatınız olacak. Ve son olarak profesyonel olarak firmalar, web siteleri ve markalar için de stok fotoğraf üretimine odaklanabilirsiniz. Her 3 konuda da ayrıntılı rehberlerimiz var.

Detaylar için;

7. BAYİLİK FİKİRLERİ

bayilik

Düşük sermayeniz varsa ve düşük maliyetli bir iş fikri arıyorsanız bayilik alamayacağınızı düşünmeyin. Türkiye büyük bir ülke ve ülkenin her noktasında yer edinmek isteyen şirketler sık sık bayilik sistemini açarak yeni girişimciler ile çalışmak istiyor. Eğer firma sektöre yeni girmişse bu kapsamda bayilik bedellerini daha uygun tutabiliyor.

Bu kapsamda uygun bedeller ile bayilik veren bir firmanın bayiliğini alarak işe koyulabilirsiniz. Kısa vadede dönüşümü elbette büyük bir şirketin bayiliği gibi olmayabilir ancak kısa dönemde çok yükselişe geçen şirketler de var. Düşük maliyetli bayilik fikirleri için Param Yok Bayilik Almak İstiyorum rehberimiz sizleri bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap