1. Ana Sayfa
  2. Dükkan Açmak

Buz Pisti Nasıl Açılır ve Sentetik Pist Ne Kadara Mal Olur?

Buz Pisti Nasıl Açılır ve Sentetik Pist Ne Kadara Mal Olur?
0

Buz pisti açmak ülkemizde karlı iş fikirleri arasında yer almaktadır. Son yıllarda sayıları hızla artan buz pistleri eğlence sektörüne girmek isteyen girişimciler için iyi bir iş fikri olmayı halen sürdürüyor. Öncelikle Buz Pisti sektörü için düşündüğünüz kadar yüksek yatırım maliyetleri gerekmiyor.

Buz pisti açmak istiyorsanız Sentetik Pis konusunda kararlı olmanızın önemli olduğunu ifade edelim. Sentetik Buz Pisti açmak için öncelikle yaklaşık 400 metrekarelik bir alana ihtiyacınız var bu alanı temin ettikten sonra rehberimize göz atabilirsiniz.

Puz pisti açılacak alan için çok farklı fikirler bulunmaktadır. Buz pistleri çoğu zamanlarda AVM‘lerin zeminine kurulduğu gibi bazı kapalı alanlarda da kurulabiliyor. Ayrıca bazı belediyeler tarafından buz pistlerinin sadece üstü kapalı alanlarda da kurulduğunu belirtelim. Dolayısıyla buz pisti açılacak olan yer için ilk olarak bağlı bulunan belediyeye başvurmak önemlidir.

Kazançlı bir iş sektörü olan buz pisti açmak işine girmek istiyorsanız ilk etapta alanınızı ayarladıktan sonra maliyet hesaplaması yapmanız gerekecek. Buz pistleri için minimum 200 bin liralık bir yatırım maliyeti ihtiyacı vardır. Ancak buz pistinizi kurduktan sonra masraflarınız sadece 15 günlük bir bakım dışında neredeyse yoktur.

BUZ PİSTLERİ NASIL AÇILIR?

Buz pistini açmak için öncelikle minimum 400 metrekare bir alan bulmalısınız. Bu alanın şehir içerisinde ve işlek alanlara yakın bir yer olması önemlidir. Buz pistinin üzerinin kapalı olması ve güneş görmemesi gerekiyor. Sentetik buz pistlerinin ortalama ömrü 10 yıldır, hesaplamanızı buna göre yapmalısınız. Türkiye’de aşağıda bir çoğunun iletişim bilgileri bulunan sentetik buz pisti kurucuları ile iletişime geçerek buz pistinizi kurabilirsiniz. Ayrıca birçok şirket hazır kurulum paketlerine sahiptir. Yani sadece sermayenizi ortaya koyarak hiçbir şeye karışmadan buz pistinizin hazır hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yılbaşında Yapılabilecek İş Fikirleri

Buz pisti sektöründe sentetik buz pistlerinin ağırlığı son yıllarda büyük artış göstermiştir. Bunun en büyük nedeni sentetik buz pistlerinin soğutma maliyetinin olmamasıdır. Soğutma maliyeyi eskiden bu sektörün cazip olmasını büyük ölçüde etkiliyordu. Artık soğutma gibi bir masraf ortadan kalkmıştır. Bu nedenle çok karlı bir sektör olan sentetik buz pisti sahalarına yoğun ilgi var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kış Aylarında Para Kazandıran Yeni İş Fikirleri

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

BUZ PİSTİ AÇMANIN MALİYETİ

Buz pisti açmak önemli yatırım fikirlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sektöre girmek isteyen işletmelerin karşısındaki en büyük sorun maliyet değil; kiralama ücretidir. Bu tür büyük alanlarda kiralama ücretleri yüksektir. Buz pistinin açılması için gerekli maliyet tutarı ise 300 bin lira civarında bulunmaktadır. Alanın 400 metrekareden küçük olması durumunda da gerekli yatırım sermayesi 200 bin liraya kadar düşebilmektedir.

BUZ PİSTLERİ NE KADAR KAZANDIRIR

BUZ PİSTİ AÇMAK

Ortalama bir sentetik buz pisti sahasına giriş 20 lira civarındadır. Ortalama büyüklükte bir buz pisti günlük 200’e yakın kişiye hizmet vermektedir. Bu da size aylık 120 bin liralık bir kazancın kapısını açacak. Buz pistlerinin 15 günlük basit bir masrafı dışında herhangi bir masrafı yoktur. Sadece bu iş için 2-3 eğitimli personelinizin de olması yeterli. Bu personellerin aylık masrafı da 9 bin lira civarında olacaktır. Ayrıca kaliteli bir buz pisti eğitmeni bulmanız kesinlikle iş hacminizi büyük ölçüde artıracaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: AVM Stant Fikirleri

BUZ PİSTİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİLEBİLECEK FİRMALAR

Sentetik buz pisti kurmayı düşünüyorsanız aşağıdaki tüm şirketlere ulaşmanızı ve en iyi fiyatları, çözümleri sunan şirketle çalışmanızı öneriyoruz.

ICETRENDY
0553 688 2354

SKYICE
0212 351 30 35

GLICERINK
0 535 335 99 64

BUZLUK
0216 664 11 64

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap