Korona Virüsü Döneminde Satılabilecek Ürünler
  1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Korona Virüsü Döneminde Satılabilecek Ürünler

0

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus nedeniyle, dünyanın geri kalanında olduğu gibi ülkemizde de bazı ürünlere yönelik satışlarda tam anlamıyla patlama yaşanıyor. Bir girişimci olarak bu tür dönemlerdeki fırsatları tam anlamıyla değerlendirebilmeniz gerekir.

Dünyayı etkisi altına alan Çin merkezli Korona Virüsü nedeniyle başta sağlık ve hijyen olmak üzere birçok sektördeki ürünlere ciddi yönelim var. Büyük ölçüde karantina altına giren Türkiye’de bazı ürünlerin satışına yönelerek bu dönemde yüksek kar marjları ile ciddi iş hacmi elde edebilirsiniz.

ÜRETİM ŞANSINIZ VAR

Eğer üretim şansınız varsa, aklınıza gelebilecek her türlü temizlik ürünü için doğrudan bir girişim başlatabilirsiniz. Kolonya, maske, sabun, antibakteriyel jel, el dezenfektanı ürünleri ve hijyenik eldivenler için bu dönemde alabileceğiniz bir üretim fikri yüksek oranda potansiyel içermektedir.

Üretim odaklı olarak harekete geçmek isteyen girişimci ve yatırımcılar bu dönemde hibe ve teşviklerden yararlanmakta sorunlar yaşabilir. Zira, bu tür hibe ve teşvikler büyük zaman kaybetmenize neden olabilir. Eğer virüs döneminde satış fırsatı yakalamayı planlıyorsanız, elinizi çabuk tutmanız gerekir.

ÜRETİM ŞANSINIZ YOKSA

Eğer üretim odaklı olarak bir işletme kurma şansınız yoksa, bu durumda doğrudan satışa odaklanmanız gerekir. Ülkemizde henüz hiçbir ürün için üretim eksikliği bulunmuyor. Dileyen herkes, en yakın marketten bile her türlü hijyen ürününü bulabilmektedir. Ancak insanlar avantajlı fiyatlara erişim konusunda sorunlar yaşıyor.

Eğer standart kar marjları ile satışa odaklanabilirseniz; her türlü hijyen ürünü için ciddi oranda fırsatlar bulunmaktadır.

Başta maske ve hijyenik eldiven olmak üzere; sabun, sıvı sabun, tuvalet kağıdı, kolonya için hemen bugün bile toptancılar ile iletişime geçerek uygun fiyatlı ürün almanız durumunda; satışa başlayabilirsiniz. Bu tür ürünlerde standart olarak yüzde 40-50 civarında kar marjı bulunuyor. Ancak Korona Virüsü nedeniyle işletmeler kar marjını yüzde 200’e kadar çıkartmış durumda.

Türkiye’nin her noktasında bu ürünlere ciddi bir yönelim bulunuyor. Satış fırsatlarını artırmak için; özellikle büyük marketlere daha az erişim olan noktaları da hedef alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir