KOSGEB’den İmalat Sanayisine Destek

KOSGEB’den İmalat Sanayisine Destek hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

KOSGEB’den İmalat Sanayisine Destek ile benzer konular hakkında bilgi almak için KOSGEB Kredi ve Hibe kategorimize göz atabilirsiniz.

Türkiye’nin gelişmesi için en önemli sektörler arasında yer alan imalat sanayisinde hedefler büyütülürken, işletmeler için önemli destekler sağlayan KOSGEB’den de imalat sanayesine yeni bir destek geldi. KOSGEB tarafından hazırlanan yeni projeler ile birlikte imalat sanayisi için desteklerin kademeli olarak artırılması kararlaştırıldı.

Hazırlanan yeni proje ile birlikte KOSGEB tarafından imalat sanayisine ayrılan pay kademeli olarak yüzde 75’e çıkartılacak. Ayrıca öncelikli olarak belirlenen birçok sektörde de pay hızlı bir şekilde dönüştürülüp artırılacak.

UZUN VADELİ FAİZSİZ KREDİLER

KOSGEB tarafından daha önce verilen düşük orandaki hibeler yerine yeni projeler ile birlikte uzun vadeli faizsiz kredi modeline geçilecek. Böylelikle düşük orandaki destekler tamamen faizsiz ve çok uzun vadeli geri ödeme şartları ile sağlanacak. Böylelikle imalat sanayisinde yer alan firmalar kısa sürede önemli düzeyde nakit ihtiyaçlarını giderebilecek.

KOSGEB direkt nakit krediler dışında istihdam destekleri ile de imalat sanayisinin en önemli sorunlarından biri için de önemli destekler sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: KOSGEB ile İş Kuranlar

BANKALARDAN DESTEK ALINACAK

KOSGEB daha önce de olduğu gibi imalat sanayisinde yer alan firmaların daha fazla destek alabilmesi için bankalar ile anlaşmalar gerçekleştiriyordu. Yeni dönemde bu anlaşmaların sayısında artışlar planlanırken, imalat sanayisinde yer alan firmaların bankalardan daha hızlı ve daha cazip seçenekler ile kredi alabilmesi için önemli düzeyde çalışmalar gerçekleştirilecek.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

KOSGEB’den İmalat Sanayisine Destek hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!