1. Anasayfa
  2. Dükkan Açmak

Kış Aylarında Para Kazandıran Yeni İş Fikirleri

Kış Aylarında Para Kazandıran Yeni İş Fikirleri
0

Yeni bir kış mevsimine girerken bir girişimci olarak düşünmeniz gereken tek şey havaların soğuk olması değil. Aynı zamanda kış ayları yeni bir dönem anlamına gelmekte ve birçok iş sektöründe değişimler yaşanırken; bazı iş sektörlerinde ise iş hacminin artması anlamına gelmektedir.

Eğer yeni bir iş fikri arıyorsanız veya mevcut işinizde revizeye gitmek istiyorsanız, kış aylarında size para kazandıracak iş fikirlerine göz atmanızı mutlaka öneririz. Elbette her iş fikri size uygun olmayabilir, bu durumda yapmanız gereken şey; size en uygun işi belirlemek üzere bir iş planı hazırlamaktır.

Bir iş planı hazırlarken aceleci davranmayın, mutlaka tüm soruları doğru sorduğunuza emin olun.

Peki kış aylarında en çok hangi iş fikirlerine yönelmek daha mantıklı olabilir?

KAR TEMİZLEME

Kışın insanların en çok ihtiyaç duyduğu işlerden biri. Özellikle özel konutlar için hizmet verilebilir. Elbette bu sizi zengin edebilecek bir iş değil. Ek iş olarak değerlendirilebilir.

BUZ PATENİ PİSTİ

Kış aylarında insanların en çok eğlendiği alanlardan biri de elbette buz pateni pistleridir. Yeterli sermayeniz varsa Buz Pisti Nasıl Açılır rehberimiz size yardımcı olacaktır.

SICAK İÇECEK STANDI

İnsanların yoğun olarak yürüdüğü yollara yakın bir lokasyonda sıcak içecek satışı yapılabilir. Karda yürürken sıcak bir çay veya kahve daima ilgi çekici bir hizmettir.

OTO KURTARICI HİZMETİ

Kış aylarında standart bir şekilde araçlar daha fazla bozulur ve daha fazla yolda kalır. Bu kapsamda kış aylarında bir oto kurtarıcı hizmeti vermek mantıklı iş fikirleri arasında yer almaktadır. Ek bilgiler Oto Kurtarıcı Çekici İşi Nasıl Yapılır rehberinde bulunuyor.

BACA TEMİZLEME

Kış aylarında elbette bacaları kullanmaya başlıyoruz. Bu doğrultuda zehirlenmemek ve daha sağlık bir şekilde ısınmak için bacaların temiz olması gerekiyor. Bu kış baca temizleme hizmeti vererek önemli bir gelir elde edebilirsiniz.

KAYAK EĞİTİMİ

Türkiye kayak konusunda çok şanslı bir ülke olmasına rağmen insanların kayak konusunda yeterli seviyede bulunmaması nedeniyle iş hacmi düşüktür. Ancak insanlar kayak öğrenmeye gerçekten meraklıdır. Bu kapsamda kayak noktalarına yakın bir lokasyonda kayak eğitimi verilebilir.

ŞÖMİNE SATIŞI

Ülkemizde çok fazla kültürü olmasa da son dönemde Türkiye’de de şöminelere yoğun bir ilgi bulunuyor. Bu kapsamda hem fiziksel hem de online platformda bir şömine satışı mağazası kurulabilir.

KAMP ORGANİZASYONU

Yaz aylarına göre insanlar son dönemde kış aylarında da kamp yapmaktan ciddi oranda zevk almaktadır. Bu insanlara kış kampı organizasyonu için hizmet verebilirsiniz. Ülkemizde henüz bu konuda çalışan çok fazla işletme bulunmamaktadır.

TERMAL ÇORAP ve İÇLİK

Türkiye’nin neredeyse yüzde 90’ı kış aylarını çok sert geçirmektedir. Buradaki insanlar kış aylarında standart çorap ve içlikler yerine termal çorap ve içlikleri satın alıyor ve bu ürünler için standart bir çorap ve içlik için ödediği ücretin 3-4 katını ödemektedir. Kış aylarında satılabilecek harika bir ürün arıyorsanız, buldunuz!

İNCELEYİN: 2023 için En İyi Yeni İş Fikirleri ve Sektörleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Patlayacak İş Fikirleri

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir