En İyi Yatırım Alanları ve Sektörleri
  1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

En İyi Yatırım Alanları ve Sektörleri

0

Doğru sektöre yatırım yapmak hem sermayenizi hem de iş dünyasına yönelik olası küskünlük riskinizi ortadan kaldırması açısından üzerinde durulması gereken bir konudur.

Yatırım yapmak zordur, hele hele iyi ve karlı bir yatırım alanı bulmak günümüz şartlarında daha zor. Zira, karlı ve iyi yatırım alanlarını sürekli araştıran şirketler var ve bu şirketler bu karlı yatırım alanlarında sürekli pozisyon alarak, eksiklikleri iyi bir girişim ile kapatıyor. Bu nedenle siz bireysel olarak bu karlı yatırım alanlarını belirlemekte güçlük çekebilirsiniz.

Bu kapsamda sık sık karlı iş fikirleri ve iyi yatırım alanlarında yardımcı olmak amacıyla bu internet sitesini kurduk. Sizlerin sermayenizi en iyi şekilde yönlendirmeniz için sık sık karlı ve iyi yatırım alanlarına yönelik bilgilendirici rehberler hazırlıyoruz. Sık sık internet sitemize yöneltilen “en iyi yatırım alanları“na net cevaplar vermek istiyoruz.

Halihazırda Türkiye’de 2018 şartlarına uygun en iyi yatırım alanlarına birlikte göz atalım.

Ciddi bir sermaye gücünüz varsa eğer Türkiye’de en karlı ve iyi yatırım alanları İnşaat, giyim, yemek ve turizmdir.

En İyi Yatırım Alanları ve Sektörleri

Her 3 sektörde de Türkiye’de ciddi şirketler var ve bu şirketler sektörün tümünü ele geçirmiş gibi görünse de, süreç pek de öyle işlemiyor. Bugün, herhangi bir İtalyan yada Fransız şirket bile bu sektörlere direkt girip yapıp harika bir iş hacmine ulaşabiliyor. Çünkü sektörde ciddi oyuncu eksikliği var ve yeni farklı yatırımlar daima dikkat çekiyor.

İnşaat, giyim, yemek ve turizm sektöründe yaptığınız yatırımın büyüklüğünün veya aşırı sermaye talebinin çok fazla önemi yok. Sadece çalışmalarınızın bu sektörlere uygun olması günümüzde ciddi bir potansiyel taşıyor. Örneğin çok yüksek yatırım gücünüz varsa eğer inşaat sektörünü muhakkak öneriyoruz. İnşaat sektörüne girmek belirttiğimiz gibi ciddi sermayeler istiyor. Ancak düşük sermayeler ile bile bu sektörde yer edinebiliyorsunuz. Örneğin bir boya satan dükkan bile bu sektörden pay alabiliyor.

En İyi Yatırım Alanları ve Sektörleri

Giyim sektöründe ise işler çok daha ciddi ve kapsamlı yapılmak zorunda. Giyim sektörüne girmek için de ciddi sermayeler ile marka oluşturup sektöre direkt giriş yapabiliyorsunuz. Ciddi sermayeniz yoksa eğer 50-100 bin lira arasında bir giyim dükkanı da açabiliyorsunuz. Bugün farklı tarzlarda kaliteli ve ucuz mal satan bütün giyim dükkanları iş yapıyor. Hatta, birçok şehirde bu küçük giyim dükkanları ile işe başlayıp bugün lokalde holdingleşen şirketler bile var. 80 milyona ev sahipliği yapan Türkiye’de giyim sektörünün para kazandırmama şansı zaten düşünülemezdi.

yemek

Türkiye’de uzun yıllardır en karlı ve hızlı nakit dönüşümü sağlayan sektörlerinden biri de yemek sektörüdür. İster 5 bin, ister 1 milyon liralık sermayeniz olsun, birçok şart ve koşulda bu sektöre giriş yapmak kolaydır. Yemek sektöründe kalıcı olabilmek ve yüksek ciro elde edebilmenin en iyi yolu müşteri memnuniyetidir. Sektörün en büyük zorluğu da müşteri ilişkilerinin geliştirilmesidir. Bu sektöre giriş yapacaksanız eğer deneyimli ve insan ilişkileri yüksek personellere ihtiyaç duyacaksınız.

En İyi Yatırım Alanları ve Sektörleri

Son olarak turizm sektörünü de göz ardı etmemenizi öneriyoruz. En karlı ve iyi yatırım alanları günümüz Türkiyesinde Turim sektörüne yapılıyor. Kar marjlarının kimi dallarında yüzde 500’ü aştığı turizm sektörü de çok geniş kollara sahip. Bu sektörde otel açarak da yer edinebiliyorsunuz, turist rehberleri yaparak da.
Turizm sektörünün en can alıcı noktası sürekli olarak aktif olmak. Turizm alanında yer edinen firmalar sürekli olarak yeni kampanyalar, fırsatlar ile müşterilerin ilgisini çekiyor. Ayrıca İnternetin de sıklıkla kullanıldığı bir sektör olan turizm sektörü ciddi karlar elde etmeniz için gayet ucu açık.

Bu rehberimizde karlı 3 yatırım alanlarına yer verdik. Ancak yapabilecek iş arıyorsanız eğer mutlaka PARA KAZANDIRAN 62 İŞ FİKRİ‘ne göz atmalısınız. Ayrıca karlı sektörlere de göz atmak istiyorsanız Kar Markı Yüksek 7 Sektör adlı rehbere göz atabilirsiniz.