1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

Yükselişte Olan İş Fikri: Oyun Bilgisayarı

Yükselişte Olan İş Fikri: Oyun Bilgisayarı
0

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de son dönemde insanların bilgisayar oyunlarına olan ilgisinde geçen yıldan itibaren çok ciddi bir yükseliş var. Bu yükseliş halen PubG ve Fornite gibi survival oyunlarıyla büyük ölçüde devam ediyor. Bu doğrultuda her kesimden insanlar oyun bilgisayarlarına ilgi duyuyor.

Google arama motorunun Trend verilerine göre, Türkiye’de son 5 yılda “oyun bilgisayarı” aramaları yaklaşık olarak 4 katına çıkmış durumda. İlgili istatistik;

Söz konusu veriler göz önüne alındığında, oyun bilgisayarlarına yönelik ilginin artarak devam ettiğini görmek mümkün. Bu yükselişe paralel olarak, Türkiye’de birçok teknoloji mağaza zinciri, oyun bilgisayarlarına yönelik birçok farklı ürün ve hizmet sağlamaya başladı. Bu teknoloji mağazalarına ek olarak, sadece oyun bilgisayarı satan birçok e-ticaret mağazası kuruldu ve kurulmaya devam ediyor.

NELER YAPILABİLİR?

Oyun bilgisayarı sektörü çok kapsamlıdır. Çünkü oyun bilgisayarları yüksek performans sağlamak üzere tasarlanmakta olup birçok harici bileşen içermektedir. Örneğin oyun bilgisayarına yönelik sadece klavye satan birçok firma kuruldu. Bu firmalar en hızlı ve en güvenli seçenekleri sağlamak üzere yurt içi ve yurt dışı firmalardan klavye temini yapıyor ve oyunculara satıyor. Bu kapsamda sadece ana bilgisayar değil, tüm harici bileşenler göz önüne alınarak; bütçeye göre bir işletme kurulabilir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Bu işletmenin elbette online platformda hizmet vermesi öneriliyor. Bir e-ticaret platformu veya hizmet odaklı yönlendirmelerin içerdiği bir site olabilir. Ancak elbette güven sağlaması açısından büyük bir şehirde fiziksel bir lokasyonda da hizmet verilebilir. Bu güvenilirlik sağlamak açısından kritik bir konudur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bilgisayardan Oyun Oynayarak Para Kazanıyorlar

Tüm hizmetleri sağlamak üzere, ciro artışı için en kritik konu elbette reklamlardır. Google Adwords, Facebook Ads, Instagram Ads ve Twitter Ads mutlaka kullanılmalıdır. Ek olarak teknoloji içerikli bulunan onlarca blog, forum ve haber sitesine de tanıtım yazıları yayınlatılabilir. Tüm hizmetlerde en çok dikkat etmeniz gereken nokta, ürün ve hizmetlerin fiyatlarıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Hindi Yetiştiriciliği Karlı Mıdır? Maliyeti

Gelişen teknolojiler ile birlikte insanlar bir ürün veya hizmetin tüm kanallardaki fiyatlarını rahatlıkla karşılaştırabilmektedir. Bu nedenle fiyat avantajı sağlamak önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran Hobiler

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap