ANA SAYFA / Ekonomi / Yakın Tarihte Süper Hızlı Şarj Edilen Piller Geliyor
araç-pil

Yakın Tarihte Süper Hızlı Şarj Edilen Piller Geliyor

Pil teknolojileri konusunda tüm dünyada tanınan Skeleton Technologies firması, Almanya’nın Dresden kentinde süper hızlı şarj teknolojilerini geliştirmek amacıyla ultra-kapasitör tesisi kurdu.

Skeleton Technologies’in CEO’su konu ile ilgili olarak, “5-10 yıl sonra birkaç saniye içerisinde elektrikli aracınızı süper hızlı bir şekilde şarj edebilmek mümkün olacak. Bunu Ultra-kapasitörler aracılığıyla rahatlıkla yapmak mümkün olacak.” ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği’nden de yoğun bir destek alan Skeleton Technologies, Avrupa’da pil teknolojilerinden elde edilen itici ekonomik gücü geliştirmek amacıyla yoğun çalışmalar sürdürüyor.

2025 yılına kadar Avrupa’da pil sektörü 250 milyar Euro’nun üzerinde bir ekonomik büyüklüğe sahip olacak. Sadece Skeleton Technologies değil, Avrupa’da yüzlerce teknoloji şirketi pil sektörüne yenilikçi çözümler için inovatif çalışmalar yürütüyor.

YARIŞMA BAŞLATILDI

Son olarak bu çalışmaların her düzeyde yürütülebilmesi amacıyla Avrupa İnovasyon Konseyi tarafından “birkaç saniyede şarj edilebilen piller” için yenilikçi çözüm ortaya koyabilen firmalara ve bireysel çalışmacılara da 10 milyon Euro’luk bir yarışma düzenlendiği duyuruldu.

İngilizce ile başvurulan yarışmanın kuralları ve programı hakkında bilgi almak için Avrupa Komisyonu sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 23 Şubat 2019.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

sosyal medya yönetimi

İşletmenizi Çevrimiçi Pazarlamak için 7 Ücretsiz Yol ve İpuçları

HIZLI ERİŞİM1. SOSYAL MEDYA2. WEB SİTESİ3. BLOG4. SEO5. BASIN BÜLTENLERİ6. E-POSTA PAZARLAMA7. GOOGLE İŞLETME PROFİLİ …

1 Yorum Var

  1. Teknoloji gelişiyor ayak uydurmak lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

  1. Ben bu işten anlıyorum Eray bey.benim hobim 20 yıldir. Hayalim balık av market açmak. Hem bankacılık yaptım şimdi muhasebecilik yapıyorum…

  2. !!! Merhabalar yurtdışında parfüm dükkanı açmayı düşünüyoruz gerekli arge ve çalışmları yapıldı , Sermayeder arayışımız bulunmaktadır. Kar oranımız %100 (…

histats