Yakın Tarihte Süper Hızlı Şarj Edilen Piller Geliyor

Yakın Tarihte Süper Hızlı Şarj Edilen Piller Geliyor hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Yakın Tarihte Süper Hızlı Şarj Edilen Piller Geliyor ile benzer konular hakkında bilgi almak için Ekonomi, Girişimcilik kategorimize göz atabilirsiniz.

Pil teknolojileri konusunda tüm dünyada tanınan Skeleton Technologies firması, Almanya’nın Dresden kentinde süper hızlı şarj teknolojilerini geliştirmek amacıyla ultra-kapasitör tesisi kurdu.

Skeleton Technologies’in CEO’su konu ile ilgili olarak, “5-10 yıl sonra birkaç saniye içerisinde elektrikli aracınızı süper hızlı bir şekilde şarj edebilmek mümkün olacak. Bunu Ultra-kapasitörler aracılığıyla rahatlıkla yapmak mümkün olacak.” ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği’nden de yoğun bir destek alan Skeleton Technologies, Avrupa’da pil teknolojilerinden elde edilen itici ekonomik gücü geliştirmek amacıyla yoğun çalışmalar sürdürüyor.

2025 yılına kadar Avrupa’da pil sektörü 250 milyar Euro’nun üzerinde bir ekonomik büyüklüğe sahip olacak. Sadece Skeleton Technologies değil, Avrupa’da yüzlerce teknoloji şirketi pil sektörüne yenilikçi çözümler için inovatif çalışmalar yürütüyor.

YARIŞMA BAŞLATILDI

Son olarak bu çalışmaların her düzeyde yürütülebilmesi amacıyla Avrupa İnovasyon Konseyi tarafından “birkaç saniyede şarj edilebilen piller” için yenilikçi çözüm ortaya koyabilen firmalara ve bireysel çalışmacılara da 10 milyon Euro’luk bir yarışma düzenlendiği duyuruldu.

İngilizce ile başvurulan yarışmanın kuralları ve programı hakkında bilgi almak için Avrupa Komisyonu sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 23 Şubat 2019.

Yakın Tarihte Süper Hızlı Şarj Edilen Piller Geliyor hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Yakın Tarihte Süper Hızlı Şarj Edilen Piller Geliyor” üzerine bir yorum

Yorum yapın