İkinci El Otomobil Piyasası Durgun

Ekonomi > İkinci El Otomobil Piyasası Durgun

Yapılan ÖTV indirimi ve araç şirketlerinin yıl sonu kampanyaları ile birlikte sıfır otomobil fiyatları 20 – 30 bin lira arasında düşüş gösterdi. Bu düşüş ile birlikte birçok araç bayisinde sıfır araçlar tükenirken, 2’nci el otomobil piyasası ise son dönemin en durgun zamanlarını yaşıyor.

Geçtiğimiz hafta araçlar için yapılan ÖTV indiriminin, araç şirketlerinin yıl sonu kampanyaları ile birleşmesiyle araç fiyatlarında önemli düşüşler yaşandı. Bu düşüş ile birlikte araç alacaklar, 2’nci el otomobiller yerine sıfır otomobillere talep göstermeye başladı. Bu talep ile birlikte yüksek fiyatlardan 2’nci el otomobil alan galericilerde ise büyük bir durgunluk var.

YENİ YIL FIRSAT SAĞLIYOR

Sıfır araçlardaki ÖTV indirimi ve yıl sonu kampanyaları yılbaşı ile birlikte sona erecek. Bu tarihten sonra ise yine oto galericilerde yaşanan durgunluğun sona ermesi bekleniyor.

Eğer 2’nci el oto alım – satım işine girmek istiyorsanız, araç fiyatlarında şu anda yaşanan düşüşü değerlendirmenizi öneririz. Sektöre girmek için harika bir rehberimiz var, yeni mevzuat ile birlikte Oto Galeri Açmak bağlantısından tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Oto Ekspertiz Açmak

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

İkinci El Otomobil Piyasası Durgun hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“İkinci El Otomobil Piyasası Durgun” üzerine bir yorum

Yorum yapın