1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

WhatsApp, Para Kazanmanın Yolunu Buldu

WhatsApp, Para Kazanmanın Yolunu Buldu
0

2016 yılında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, 2 yıla yakındır ücretli abonelik sistemini kaldırdı. Bu süreçten sonra sık sık nasıl para kazandığı merak edilen şirket, bu soruları çoğu zaman cevapsız bıraktı. Ancak WhatsApp’ın yeni kullanıma sunacağı şirket desteği ile birlikte para kazanmanın yolunu bulmuş gibi görünüyor.

WhatsApp’ın yeni sunacağı Business API ile birlikte şirketlere profesyonel birçok hizmet sağlayacak. Bireysel kullanıcıları doğrudan etkilemeyecek olan Business Api, genel olarak işletmelere, müşterilere ulaşmayı kolaylaştıracak bir sistem. Kullanıcılar, şirket ile iletişime geçmek için bir bağlantıya tıklayacak ve bu bağlantıya tıklanması ile birlikte şirketler diledikleri anda kullanıcılar ile temasa geçme fırsatı sağlayacak.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İşletmeler bu yol ile sosyal medya, mail veya telefon iletişimden daha kolay bir şekilde müşterilere ulaşma şansı sağlayacak. Business Api adı verilen yeni hizmet ile birlikte işletmeler mesaj başına WhatsApp’a ödeme yapacak. Ancak WhatsApp’ın yayınladığı duyuruya göre, ilk 24 saat içerisindeki iletişim için ödeme talep etmeyeceğini duyurdu. Ücretli mesaj sistemi 24 saat sonrası için geçerli olacak. Business Api ek olarak Zendesk ve Twilio gibi işletmeler için destek sağlayan iletişim araçları ile entegre olarak hizmet sağlayacak.

Business Api’nin 2019 yılından itibaren işletmelerin kullanımına tam anlamıyla açılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  KOSGEB İş Planı Örnekleri 2019
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir