WhatsApp, Para Kazanmanın Yolunu Buldu

WhatsApp, Para Kazanmanın Yolunu Buldu hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

WhatsApp, Para Kazanmanın Yolunu Buldu ile benzer konular hakkında bilgi almak için Karlı İşler kategorimize göz atabilirsiniz.

2016 yılında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, 2 yıla yakındır ücretli abonelik sistemini kaldırdı. Bu süreçten sonra sık sık nasıl para kazandığı merak edilen şirket, bu soruları çoğu zaman cevapsız bıraktı. Ancak WhatsApp’ın yeni kullanıma sunacağı şirket desteği ile birlikte para kazanmanın yolunu bulmuş gibi görünüyor.

WhatsApp’ın yeni sunacağı Business API ile birlikte şirketlere profesyonel birçok hizmet sağlayacak. Bireysel kullanıcıları doğrudan etkilemeyecek olan Business Api, genel olarak işletmelere, müşterilere ulaşmayı kolaylaştıracak bir sistem. Kullanıcılar, şirket ile iletişime geçmek için bir bağlantıya tıklayacak ve bu bağlantıya tıklanması ile birlikte şirketler diledikleri anda kullanıcılar ile temasa geçme fırsatı sağlayacak.

İşletmeler bu yol ile sosyal medya, mail veya telefon iletişimden daha kolay bir şekilde müşterilere ulaşma şansı sağlayacak. Business Api adı verilen yeni hizmet ile birlikte işletmeler mesaj başına WhatsApp’a ödeme yapacak. Ancak WhatsApp’ın yayınladığı duyuruya göre, ilk 24 saat içerisindeki iletişim için ödeme talep etmeyeceğini duyurdu. Ücretli mesaj sistemi 24 saat sonrası için geçerli olacak. Business Api ek olarak Zendesk ve Twilio gibi işletmeler için destek sağlayan iletişim araçları ile entegre olarak hizmet sağlayacak.

Business Api’nin 2019 yılından itibaren işletmelerin kullanımına tam anlamıyla açılması bekleniyor.

WhatsApp, Para Kazanmanın Yolunu Buldu hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın