1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik

Temizlik Sektöründe En Karlı 7 İş Fikirleri

Temizlik Sektöründe En Karlı 7 İş Fikirleri
0

Sağlık endişelerinin artması ve kadının iş hayatına daha fazla girmesiyle birlikte ülkemizde temizlik sektöründe potansiyel gün geçtikçe yükselmektedir. Yoğun olarak insan gücünün kullanıldığı temizlik sektöründe kar marjları da potansiyel artışı ile birlikte yükselişini sürdürüyor.

Temizlik işlerinin bir diğer avantajı ise hem yarı zamanlı hem de tam zamanlı olarak tercih edilebilmesidir. Bu doğrultuda temizlik sektöründe iş fikirlerine göz atıyorsanız, en çok tercih etmenizi önerebileceğimiz 7 iş fikrini inceledik…

1. HAVA KANALI TEMİZLİĞİ

Gün geçtikçe ülkemizde “bağlı hava klima” sistemlerinin kullanımı artmaktadır. Bu kapsamda hava kanallarına yönelik bir temizlik şirketini hayata geçirebilirsiniz.

2. HALI TEMİZLEME

Türk insanının evinde en çok bulundurduğu dekor ürünleri arasında yer alan halılar, 5-6 yıl öncesine kadar da yoğun olarak evlerde yıkanıyordu. Ancak bu halılar artık günümüzde halı temizleme şirketlerine veriliyor. Ortalama olarak her halı için 40-50 TL’lik ücretler alınabiliyor. İşletmenin bir halı için tüm maliyeti ise 6-7 lirayı aşmıyor.

Ortalama olarak bir halı temizleme işletmesini 15 bin liraya kolaylıkla kurabilirsiniz. Ancak halıları evlerden almak ve eve bırakmak için bir araç ihtiyacınız olacak.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

[affiliate_news id=”584″]
 

3. BİLGİSAYAR – LAPTOP TEMİZLEME

Sık sık tozlardan dolayı bozulan bilgisayar ve laptoplar için temizlik hizmeti verebilirsiniz. Özellikle internet cafeler ile anlaşarak iş hacminizi artırabilirsiniz.

Hassas aletler olan bu cihazların temizliğini öğrenebilmek için bir süre kendi cihazlarınız üzerinde deneyim elde etmeniz önemlidir.

4. KURU TEMİZLEME

Ortalama olarak 250 bin liraya kurulabilen bir işletmedir. Sektör potansiyeli gün geçtikçe artmaktadır. Anadolu’da bile otellerdeki artış ile birlikte kuru temizleme sektöründe iş hacmi yükseliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Başarılı İnsanların 7 Alışkanlığı, Ve Onlardan Öğrenebilecekleriniz

Doğru reklam planlaması ve oteller ile yapılabilecek anlaşmalar ile aylık 50 bin lirayı aşan cirolar elde etmeniz mümkün.

5. DUVAR TEMİZLEME

Duvarlarda bulunan çeşitli yapışkan, grafiti, reklam gibi kirletici unsurları temizlemek üzere bir girişim başlatabilirsiniz. Genel olarak bir boyama işletmesi olarak çalışacaksınız. İşletmeyi kurmak için 2-3 bin liralık boyama malzemesi dışında herhangi bir şeye ihtiyacınız yok. Duvarları kirli olan işletmelere şahsen giderek teklif sunabilirsiniz.

6. OTO YIKAMA

Temizlik sektöründe en popüler iş fikirlerinden biri de oto yıkamadır. Kolay bir şekilde başlanabildiği gibi potansiyeli de yüksektir. Sektör ve iş hakkında bilgi almak üzere Oto Yıkama Dükkanı Açmak bağlantısına göz atabilirsiniz.

7. EV TEMİZLEME

1+1 evlerin artması ve insanların artık tek başına evlerde yaşaması üzerine ev temizliği hizmetlerine olan taleplerde artış var. Küçük şehirlerde dahi bulunan ve genellikle tek kişinin yaşadığı evlere yönelik temizlik ihtiyaçları gün geçtikçe artıyor. Bu kapsamda profesyonel olarak bir işletme kurarak bu konutlara yönelik ev temizleme hizmeti verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap