Pizza Tomato Bayilik Bilgileri
  1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Pizza Tomato Bayilik Bilgileri

0

1991 yılında kurulan ve ülkenin önemli pizza firmalarından biri olan Pizza Tomato Bayilik sürecini başlattı. Fast food restoran ağı ile bugün Türkiye’nin önemli markaları arasında yer alan Pizza Tomato’nun franchise sistemi hakkında tüm ayrıntılar netleşti.

Şuanda Türkiye’de 25 şehirde toplam 65 pizza dükkanı bulunan Pizza Tomato’nun bu şubelerini yüzde 95’i bayiler tarafından işletilmektedir. Şirket kısa sürede 100 şube hedefine ulaşmaya çalışıyor.

Diğer pizza firmalarından bağımsız olarak günlük taze hamur ve taze malzemelerden yapılmış lezzetli ürünleri ile daima kendisini yenileyen, günün her saati size kazanç sağlayan ürün çeşitliliği ile restoran/kafe ve paket servis ağıyla pizza ve fast food sektöründe yılların verdiği deneyim ve tecrübeyle gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir.

Girişimcilere özel olarak farklı yatırım planlamaları ile bayilik seçeneği sunan Pizza Tomato’nun bayiliğini almak düşündüğünüz kadar zor bir süreç değil. Pizza Tomato’nun franchise sistemi şöyle gerçekleşiyor:

BİLGİ ALMA

Talepler; web sitesinden başvuru, telefonla bilgi alma veya referans yöntemi ile gerçekleşebilir.

BAYİLİK BAŞVURUSU

Başvuru yapan kişi web sitesinde yer alan başvuru formunu tam ve eksiksiz olarak doldurur.

ÖN GÖRÜŞME

Başvuru yapan franchise bayi adayları, başvuru formunda belirtmiş oldukları telefon numaralarından aranırlar ve profili uygun görülenler daha detaylı görüşme yapmak için Genel Merkeze davet edilirler.

ANALİZ , ONAY, KONTRAT VE HAZIRLIK

İş kurmak isteyen franchise bayi adayının önerdiği lokasyonlardaki yerlerin, yönetimin atadığı teknik kadrosu tarafından gerekli gözlem ve fizibilite çalışmalarından sonra yönetim onayına sunulur ve uygun görüldüğü takdirde İsim Hakkı Hizmet Sözleşmesi taraflar arasında imzalanır. Ardından kiralama, dekorasyon faaliyetleri başlar ve bu aşamadan sonra adayın ve personelin 3 haftalık eğitim sürecine katılması talep edilir. Bu eğitimlere tam anlamıyla katılmak zorunludur.

DESTEK REKLAM VE PAZARLAMA

1999 yılından bugüne kadar kazanılan bilgi ve tecrübe ile oluşan pazarlama aktiviteleri; marka bilinilirliği ve franchise bayilerin satışlarının artırılması amacı ile Ulusal, Dijital ve Lokal olmak üzere 3’e ayrılmıştır.

Her şube kendi servis bölgesi içerisindeki potansiyel müşteri portföyüne yeni ürünlerini tanıtmak ve promosyonları duyurmak için belirli aktivitelerde bulunur.

Ulusal pazarlamada; şube reklam fonu ve sponsor gelirleri ile oluşturulan bütçeden kitlesel pazarlama yapılır. Bu faaliyetlerde radyo, televizyon, billboard, gazeteler gibi her türlü iletişim aracı kullanılmaktadır.

Dijital Pazarlama da ise; internetin daha geniş kitlelere ulaşmasından doğan yeni bir reklam mecrası olan sosyal medyada reklamlar planlayarak genç ve orta yaşlı kitleye marka bilinirliğimiz çok etkin bir biçimde ulaştırılmaktadır. Aynı zamanda internet dünyasının devi olan arama motoru Google üzerinde reklamlar planlayarak dijital alandaki varlığı her geçen gün genişletilmektedir.

Lokal pazarlama olarak adlandırılan bu yöntemde broşür dağıtımı, afiş ve branda asımı, yüz yüze sıcak pazarlama gibi yöntemleri kullanılır.

EĞİTİM VE DENETİM

Ekipler; müşteri tercihlerinin yönlendirilmesinden rekabet psikolojisine, sıcak satıştan hijyen ve kaliteye kadar, uzmanlık seviyesine ulaşana dek sürekli eğitime tabi tutulurlar.

Pizza Tomato Akademi ve Denetim Departmanı, gıda bayiliği konusunda standart olan bir eğitim programına katılmanızı sağlar.

Standart program; teorik ve pratik olmak üzere 3 hafta boyunca, Genel merkezimizde konusunda uzman ekipler tarafından verilen eğitimlerle gerçekleşir. Ardından franchise bayi açılana kadar geçen süre boyunca, belirlenen gelişmiş bir Pizza Tomato bayisinde; pizza yapımı, ürün kalitesi, hijyen, müşteri odaklı satış, sipariş alımı, pazarlama, finans gibi konularda çok ayrıntılı bir eğitim programı uygulanır.

Şube açıldıktan sonra da eğitim departmanı; gelişmiş bir pizza dükkanının oluşması için servis, bilgi ve ürün kalitesinin standartlarını korumak amacıyla 3 hafta boyunca kontrollerine devam eder. Kontrol ve rutin eğitimler francihse bayinin çalışma sürecinde de devam etmektedir.

Yapılan rutin denetimler sonucunda alınan puanlara göre franchise bayilere puan verilir. Bayiler, tüm Türkiye’deki şubeler ile bir yarış halindedir.

Denetimler; sadece puan vermek için değil, arkasından hazırlanan hareket planları sayesinde gelişim sağlamak için yapılmaktadır.

FRANCHİSE BAYİ GELİŞTİRME SERVİSİ

Franchise bayilerimize, operasyonel anlamda destek olmak amacı ile Pizza Tomato merkezi tarafından görevlendirilen ekip ile gerekli analizler objektif olarak yapılır ve hareket planları oluşturulur.

HAMMADDE VE LOJİSTİK DESTEĞİ

Pizza Tomato franchise bayilik alan şubelerde, günlük hamur ile pizza pişirme yapılır. Bunların dışında detaylı bir üretim yapılmaz. Gıda ürünlerimiz, ekipmanlarımız ve sarf malzemelerimiz Pizza Tomato ile anlaşmalı tedarikçi firmalar tarafından belli bir rut planında şubelere sevk edilir.

Pizza Tomato’nun bayiliğini almak için firma web sitesine gidebilir yada +90232 365 26 27 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Pizza Tomato Bayilik Bilgileri

İlginizi Çekebilir