Microsoft, Türk StartUp’unu Satın Aldı

Microsoft, Türk StartUp’unu Satın Aldı hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Microsoft, Türk StartUp’unu Satın Aldı ile benzer konular hakkında bilgi almak için Başarı Hikayeleri, Girişimcilik, StartUp kategorimize göz atabilirsiniz.

Kurucuları arasında 2 Türk girişimcinin bulunduğu Citus Data, Microsof tarafından satın alındı.

Türkiye ve ABD’de veri depolama sistemleri konusunda faaliyet gösteren startup Citus Data, Umur Çubukçu, Özgün Ali Erdogan ve Sumedh Pathak tarafından 2015’de kuruldu. Kısa sürede önemli faaliyet gösteren ve ciddi gelişim elde eden şirket 1 milyon dolara kadar yatırım almıştı.

Veritabanı konusunda daha verimli bir teknoloji sunan Citus Data, finansal detayları gizli olan bir anlaşma ile dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Microsoft’a geçti.

Konuya ilişkin açıklamayı ise Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu yaptı. Twitter üzerinden açıklamada bulunan Kansu, “Türkiye’nin yazılım pazarında bir dünya oyuncusu olması için attığımız adımlara bugün bir yenisini ekledik. Türkiye’ye duyduğumuz inancın bir göstergesi olarak, Türk girişimcilerin kurduğu yazılım şirketi Citus Data’yı bünyemize katmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullanarak Türkiye’de önemli atılımlarda bulunmaya devam edeceklerini belirtti.

CITUS DATA

Genel olarak veritabanı konusunda hizmet veren Cıtus Data, PostgreSQL adlı bir veritabanı yönetim sistemi üzerinde çalışıyor. Sıradan veritabanı yönetim sistemlerine göre daha iyi performans verdiği belirtilen PostgreSQL’i daha şimdiden Cisco, Copper, Bloomberg ve Migros gibi dünya devleri de kullanıyor.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Microsoft, Türk StartUp’unu Satın Aldı hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!