Madame Coco Bayilik
  1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Madame Coco Bayilik

0

Madame Coco bayilik konusundaki ayrıntılar netleşti.

Ev tekstili konusunda sektörün en çok tanınan markalarından Madame Coco’nun Türkiye’de 260’ı aşkın mağazası var. Bayilik – franchise şartları da belirlenen Madame Coco hakkında merak ettikleriniz bu rehberde.

2011 yılında girişimci İlhan Tanacı tarafından Deha Mağazacılık bünyesi altında İstanbul’da kurulan Madame Coco, günümüzde kendi sektörünün lideridir.

Ev tekstili, aksesuarlar ve kozmetik kategorilerinde zengin yelpazede ürün seçeneğine sahip olan ve özellikle ev tekstili konusunda sektörün en çok tanınan ve en yüksek ciro rakamlarına ulaşan markası Madame Coco, Türkiye’de 260’ı aşkın mağazaya ve 1600 personele sahiptir. Markanın Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, K.K.T.C., Gürcistan ve Suudi Arabistan da 18 şubesi bulunuyor.

MADAME COCO’NUN BAŞARI SIRRI

madame coco

Madame Coco kısa bir sürede Türkiye’de çok önemli işlere imza atarak rakiplerini geride bırakmayı başarmıştır. English Home‘nin kurucusu olan İlhan Tanacı tarafından kurulan Madame Coco, 6-7 yıl içerisinde ev tekstili konusunda 50 yıllık şirketleri geride bıraktı.

Şirketin en büyük büyüsü ise Fransız havası yakalaması. Araştırmayan birçok insan Madame Coco’nun bir Fransız markası olduğunu düşünür. Hatta firmanın internet sitesindeki HAKKINDA bölümünde bile markaya ilişkin net bilgiler yer almıyor, firma Fransız algısını bozmak istemiyor. Ayrıca markanın şubelerinde de Fransa algısı oluşturuluyor. Ayrıca Madame Coco bir pazarlama stratejisi olan (4P: Product, Price, Place, Promotion) Karma sistemini de harika bir şekilde uygulamaktadır.

Madame Coco birçok rakibine göre de kendi üretimi olan ürünlere bile sahip değildir. Markanın pazarlama ve satış personelleri alanında uzman isimler ile çalışarak, yurt içinde ve yurt dışında birçok markanın seçkin ürünlerini mağazalarında satışa sunmaktadır.

MADAME COCO BAYİLİK

madame coco mağaza

İlk olarak Deha Mağazacılık bünyesi altında faaliyet gösteren Madame Coco’nun yurt içerisine franchise vermediğini belirtmek gerekiyor. Firma, yurt içerisindeki mağazaları kendi bünyesi altında açmayı kararlaştırarak, bu doğrultuda her ay yeni mağazalar açmaktadır. Firmanın yurt içi bayiliği için iletişime geçecekseniz bu durumda olumsuz yanıt alacağınızı belirtmekte yarar var.

Ancak firmanın yurt dışı bayilik başvuruları ise açık. Başvuru şartları ise şöyle;

  • Mağaza büyüklüğü minimum 400 metrekare olmalı,
  • Mağaza deposu minimum 40 metrekare olmalı,
  • Marka kullanım bedeli alınıyor ve bu bedel bölgeden bölgeye değişiyor,
  • Banka teminat mektubu alınıyor,
  • Perakende alanında deneyimli franchise adayları tercih ediliyor,

Şartlar doğru olduğu takdirde firma şube kurulumunu anahtar teslim olarak gerçekleştirmektedir. Madame Coco’nun yurt dışı franchise sistemi için başvurular ülke bazında da alınabiliyor. Örneğin Japonya için firmanın tüm imtiyaz haklarına da başvuruda bulunulabiliyor.

MADAME COCO İLETİŞİM

Adres: Avni Dilligil Sokak Çelik İş Merkezi B Blok Zemin Kat 34394 Mecidiyeköy / İSTANBUL
Telefon: +90 212 267 27 51-52

İlginizi Çekebilir