1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

İşçi Olarak Başladı Şimdi İhracat Yapıyor

İşçi Olarak Başladı Şimdi İhracat Yapıyor
0

Yaklaşık 13 sene önce Antalya’ya işçi olarak gelen 30 yaşındaki Hayrettin Özçakı, buradan elde ettiği gelir ve ailesinin desteği ile birlikte kurduğu tesis ile yurt dışına çiçek ihracatı yapmaya başladı.

2006’da Şanlıurfa’dan Antalya’ya gelerek buradaki çiçek üretim tesislerinde işçi olarak çalışmaya başlayan Hayrettin Özçakı, sektörün karlı olduğunu fark ederek kazandığı paraları biriktirmeye başladı. Ailesinden de destek alarak ve bankadan da bir miktar kredi çekerek 17 dönüm araziyi kiralayıp, üzerine çiçek üretim tesisi kuran genç girişimci bu tesiste farklı türlerdeki çiçekleri yetiştirmeye başladı.

AVRUPA’YA İHRAÇ EDİYOR

gün-ana

17 dönüm üzerindeki serada aralarında karanfil, gül ve birçok farklı çiçek türünü yetiştirmeye başlayan genç girişimci Özçakı, bu çiçekleri aralarında Hollanda ve İngiltere’nin de bulunduğu birçok ülkeye ihraç etmeye başladı. Şu anda 15 kişiyi de serasında istihdam eden Özçakı, işçi olarak başladığı girişimcilik serüveninde milyonlarca liralık gelir elde etmeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Genç Girişimciler İçin 10 Tarım İş Fikri

2006 yılında Antalya’ya işçi olarak geldiğini ifade eden Hayrettin Özçakı, “Yıllarca çiçek seralarında işçi olarak çalıştım. Ardından mahalle muhtarından 17 dönüm arazi kiraladım ve kendi seramı kurdum. Bu serayı kendi birikimim, ailemin desteği ve bir miktar da kredi alarak kurabildim. Yetiştirdiğimiz çiçekleri önce soğuk hava deposuna koyuyoruz ardından da işleyip Hollanda, İngiltere gibi ülkelere ihraç ediyoruz.” dedi.

Ertuğrul Gün

İhlas Haber Ajansı – İHA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran En Karlı Tarım Ürünleri

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir