LCW LC Waikiki Bayilik Veriyor mu?
  1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

LCW LC Waikiki Bayilik Veriyor mu?

1

Türkiye’nin en önemli giyim perakendecileri arasında yer alan ve 47 farklı ülkede 1100’ü aşkın mağazaya sahip olan LCW LC Waikiki’nin bayilik süreci ise yatırımcıların büyük oranda ilgisini çekmektedir. Ülkemizde en çok satış yapan giyim markalarından biri olan LC Waikiki’nin franchise sürecini araştıranlara ise kötü haberimiz var.

Türkiye’de kısa sürede çok büyük bir iş hacmi oluşturan ve dikkatleri üzerine çekmeyi başaran LCW LC Waikiki’nin 2023 yılı için hedeflerinden biri Avrupa’nın en büyük 3 perakendecisi arasında yer almak. Bu hedefi yakalayabilmek için çok sık bir şekilde yeni mağaza açan LC Waikiki, tüm şubelerini merkezden atadığı yöneticiler aracılığıyla açmaktadır. Kısaca, LC Waikiki hiçbir suretle bayilik vermiyor.

BAYİLİK VERİLMİYOR

lc waikiki

LC Waikiki franchise taleplerine maalesef olumsuz cevap veriyor. Hatta, çok sıklıkla bu konuda bilgi talep edildiği için LC Waikiki resmi internet sitesinden şu açıklamayı yapmış durumda;

Nihai tüketicilere kendi mağazalarımızla ulaşma stratejimiz doğrultusunda, (Francise, bayi, korner veya toptan satış adı altında dahi olsa) bayilik vermeyip, mağazalarımızı kendi bünyemizde açmaktayız. Nihai tüketicilere kendi mağazalarımızla ulaşma stratejimiz doğrultusunda, yurtiçi ve yurtdışında bayilik vermeyip, mağazalarımızı kendi bünyemizde açmaktayız.

Bayilik seçeneği şansının bulunmaması nedeniyle LC Waikiki’den bayilik almak isteyenlerin, diğer giyim markalarına ait BAYİLİK seçeneklerine göz atmasını tavsiye ederiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Karlı 17 Moda – Giyim Sektörü İş Fikirleri

LC WAIKIKI HAKKINDA

LC Waikiki Bayilik
LC Waikiki, 1988 yılında Fransa’da çıktığı marka yolculuğuna, 1997 yılından beri LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. çatısı altında Türk markası olarak devam etmektedir.

İyi Giyinmek Herkesin Hakkı” felsefesi ile bugün 47 ülkede 1100’ü aşkın mağazada uygun fiyata kaliteli ürünler sunarak müşterilerine ulaşılabilir modanın keyfini yaşatmaktadır. LC Waikiki, 2009 yılında ilk adımını Romanya’da atarak başladığı yurt dışı yatırımları ile “2023 yılına kadar Avrupa’nın en başarılı üç moda perakendecisinden biri olmayı” hedeflemektedir.

LC Waikiki’nin Doğuşu!

LC Waikiki Fransız tasarımcı George Amoual ve ortağı tarafından 1988 yılında Fransa’da kurulmuştur. İki ortak Fransızca “arkadaşlar” anlamına gelen “Les Copains” kelimelerinin baş harfleri olan “LC” kısaltmasına ünlü Waikiki Plajı’nın adını ekleyerek LC Waikiki markasını yaratmıştır.

LC Waikiki Bir Türk Markası Oldu
1997 yılında grup, kendi markasını oluşturmak için araştırma çalışmaları yaparken, Fransız LC Waikiki firmasını satın almaya karar vermiş ve satın almıştır. Artık bir Türk markası olan LC Waikiki aynı yıl içerisinde Türkiye genelinde 21 mağaza ile hizmet vermeye başlamıştır.

Gün Geçtikçe Artan Mağaza Sayısı
2000 yılından itibaren perakendeci kimliğini ön plana alarak, sadece kendi mağazalarını açmaya yönelen LC Waikiki, koleksiyonlarını müşterileri ile buluşturabileceği çağdaş mağazalar açma projesine hız vermiş ve gün geçtikçe mağaza sayısını katlayarak artırmıştır.

XSIDE Markası Tüketiciyle Buluşuyor.
Değişik hayat tarzlarına hitap etmeyi amaçlayan LC Waikiki, 2000 yılında modayı takip eden 15 yaş üstü gençleri, XSIDE markası ile buluşturmuştur.

Yurt Dışı Yatırımları Başladı
LC Waikiki, Avrupa’daki ilk mağazasını 2009 yılında Romanya’da açmıştır. Bu ilk adımdan sonra hızla yol alarak bugün; Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna, Bulgaristan, Fas, Gürcistan, Irak, İran, Kazakistan, Kosova, Makedonya, Mısır, Polonya, Romanya, Rusya, Suriye, Suudi Arabistan, Ukrayna olmak üzere dünya genelinde 47 ülkede 1100 mağaza ile hizmet vermektedir.

Türkiye’nin Lideri LC Waikiki
2011 yılında Tema Grup, adını “LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş.” olarak değiştirmiş ve LC Waikiki markası sayesinde hazır giyim perakende sektöründe kazandığı başarılar ile Türk hazır giyim sektörünün lideri olmuştur.

Yurt Dışında 100. LC Waikiki Mağazası
LC Waikiki, Yurt Dışında 100 Mağazaya Ulaştı. 2023 yılında Avrupa’nın en başarılı üç hazır giyim markasından biri olmayı hedefleyen LC Waikiki, bu hedefi doğrultusunda Mostar’da açtığı mağaza ile globalde çok önemli bir adım attı. LC Waikiki, Bosna Hersek’in Mostar kentindeki 100. Mağaza açılışını 24 Eylül 2014, Çarşamba günü düzenlenen basın toplantısı ile duyurdu.

Yeni Kategori: LCW Home
LC Waikiki, Eylül 2016’da yeni bir kategoriye daha giriş yaptı ve LCW HOME adı altında ev tekstili ürünlerini müşterileri ile buluşturdu.

Yeni kıtalar, yeni ülkeler
LC Waikiki yeni ülkelerde iki mağaza birden açtı: Endonezya ve Kenya. Bu ülkeler ile beraber Sahra Altı Afrika ve Güney Doğu Asya kıtasına giriş yapmış oldu.

ulkeler

İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

  1. Marhba ban mehmet ırakta 1000 m alnlk 4katli bir bnam var siszdn ism hak almak istiyorum

Bir yanıt yazın