Kapat
LC Waikiki Bayilik

PARAMI EN DOĞRU NASIL DEĞERLENDİRİRİM DİYE DÜŞÜNME!

KISA SÜREDE NE KADAR KAR EDEBİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!)


Türkiye’nin en önemli giyim perakendecileri arasında yer alan ve 36 farklı ülkede toplam 797 şubeye sahip olan LCW LC Waikiki’nin bayilik verip vermeyeceği ise sık sık yatırımcıların dikkatini çeken soruların başında yer alıyor.

Türkiye’de kısa sürede çok büyük bir iş hacmi oluşturan ve dikkatleri üzerine çekmeyi başaran LCW LC Waikiki’nin uzun vade hedefi ise Avrupa’nın en büyük 3 perakendecisi arasında yer almak. Bu nedenle Türkiye’de olduğu gibi farklı ülkelerde de sık sık bayilik açan LC Waikiki, bayilik vermek yerine ise kendi şubelerini açma yoluna gidiyor.

LC Waikiki bayilik taleplerine maalesef olumsuz cevap veriyor. Hatta, çok sıklıkla bu konuda bilgi talep edildiği için LC Waikiki resmi internet sitesinden şu açıklamayı yaptı:

Nihai tüketicilere kendi mağazalarımızla ulaşma stratejimiz doğrultusunda, (Francis’e, bayi, korner veya toptan satış adı altında dahi olsa) bayilik vermeyip, mağazalarımızı kendi bünyemizde açmaktayız.
Yurt dışında bayilik veriyor musunuz?
Nihai tüketicilere kendi mağazalarımızla ulaşma stratejimiz doğrultusunda, yurtiçi ve yurtdışında bayilik vermeyip, mağazalarımızı kendi bünyemizde açmaktayız.

Bu nedenle LC Waikiki’den bayilik almak isteyenlerin, sitemizde yer alan diğer şirketlere ait BAYİLİK‘lere göz atmasını tavsiye ederiz.

LC WAIKIKI HAKKINDA
LC Waikiki, 1988 yılında Fransa’da çıktığı marka yolculuğuna, 1997 yılından beri LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. çatısı altında Türk markası olarak devam etmektedir.
İyi Giyinmek Herkesin Hakkı” felsefesi ile bugün 37 ülkede 825 mağazada uygun fiyata kaliteli ürünler sunarak müşterilerine ulaşılabilir modanın keyfini yaşatmaktadır.
LC Waikiki, 2009 yılında ilk adımını Romanya’da atarak başladığı yurt dışı yatırımları ile “2023 yılına kadar Avrupa’nın en başarılı üç moda perakendecisinden biri olmayı” hedeflemektedir.

LC Waikiki’nin Doğuşu!
LC Waikiki Fransız tasarımcı George Amoual ve ortağı tarafından 1988 yılında Fransa’da kurulmuştur. İki ortak Fransızca “arkadaşlar” anlamına gelen “Les Copains” kelimelerinin baş harfleri olan “LC” kısaltmasına ünlü Waikiki Plajı’nın adını ekleyerek LC Waikiki markasını yaratmıştır.

LC Waikiki Bir Türk Markası Oldu
1997 yılında grup, kendi markasını oluşturmak için araştırma çalışmaları yaparken, Fransız LC Waikiki firmasını satın almaya karar vermiş ve satın almıştır. Artık bir Türk markası olan LC Waikiki aynı yıl içerisinde Türkiye genelinde 21 mağaza ile hizmet vermeye başlamıştır.

Gün Geçtikçe Artan Mağaza Sayısı
2000 yılından itibaren perakendeci kimliğini ön plana alarak, sadece kendi mağazalarını açmaya yönelen LC Waikiki, koleksiyonlarını müşterileri ile buluşturabileceği çağdaş mağazalar açma projesine hız vermiş ve gün geçtikçe mağaza sayısını katlayarak artırmıştır.XSIDE Markası Tüketiciyle Buluşuyor.
Değişik hayat tarzlarına hitap etmeyi amaçlayan LC Waikiki, 2000 yılında modayı takip eden 15 yaş üstü gençleri, XSIDE markası ile buluşturmuştur.

Yurt Dışı Yatırımları Başladı
LC Waikiki, Avrupa’daki ilk mağazasını 2009 yılında Romanya’da açmıştır. Bu ilk adımdan sonra hızla yol alarak bugün; Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna, Bulgaristan, Fas, Gürcistan, Irak, İran, Kazakistan, Kosova, Makedonya, Mısır, Polonya, Romanya, Rusya, Suriye, Suudi Arabistan, Ukrayna olmak üzere 18 ülkede 72 mağaza ile hizmet vermektedir.

Türkiye’nin Lideri LC Waikiki
2011 yılında Tema Grup, adını “LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş.” olarak değiştirmiş ve LC Waikiki markası sayesinde hazır giyim perakende sektöründe kazandığı başarılar ile Türk hazır giyim sektörünün lideri olmuştur.

Yurt Dışında 100. LC Waikiki Mağazası
LC Waikiki, Yurt Dışında 100 Mağazaya Ulaştı. 2023 yılında Avrupa’nın en başarılı üç hazır giyim markasından biri olmayı hedefleyen LC Waikiki, bu hedefi doğrultusunda Mostar’da açtığı mağaza ile globalde çok önemli bir adım attı. LC Waikiki, Bosna Hersek’in Mostar kentindeki 100. Mağaza açılışını 24 Eylül 2014, Çarşamba günü düzenlenen basın toplantısı ile duyurdu.

Yeni Kategori: LCW Home
LC Waikiki, Eylül 2016’da yeni bir kategoriye daha giriş yaptı ve LCW HOME adı altında ev tekstili ürünlerini müşterileri ile buluşturdu.

Yeni kıtalar, yeni ülkeler
LC Waikiki yeni ülkelerde iki mağaza birden açtı: Endonezya ve Kenya. Bu ülkeler ile beraber Sahra Altı Afrika ve Güney Doğu Asya kıtasına giriş yapmış oldu.

ULKE

Ortaklık Yapısı
Türkiye’de “2013’te Hazır Giyim Alanında En Beğenilen Şirket” seçilen grubun temelleri, 1988 yılında atılmıştır.
Bugün, LC Waikiki Mağazacılık A.Ş. Küçük ve Dizdar aileleri tarafından yönetilmektedir.
HİSSEDARLAR
KÜÇÜK AİLESİ 49,91%
DİZDAR AİLESİ 36,11%
KISACIK AİLESİ 7,18%
AMOUYAL AİLESİ 6,71%
TAHA HOLDİNG AŞ. 0,04%
YALÇIN ÇAĞLAR 0,04%
MUZAFFER MUSTAFA İŞCAN 0,01%
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
VAHAP KÜÇÜK
AYŞE PÜRLEN DİZDAR KÖKSALAN
MUHAMMET MAZLUM YILDIRIM
MURAT MISIRLI
NECİP ÖZÇER
OSMAN ŞENTÜRK
DENİZ AKTÜRK ERDEM

İMZA YETKİLİLERİ
VAHAP KÜÇÜK
MUSTAFA KÜÇÜK
MUHAMMET MAZLUM YILDIRIM
MURAT MISIRLI
NECİP ÖZÇER
MUZAFFER MUSTAFA İŞCAN
NAGİHAN DÖVER
FAMİL ÇEÇE
LC Waikiki Yurt İçi İştirakleri
Taha Konf.San.ve Tic.Ltd.Şti.
Taha Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Zirve Mimarlık İnşaat San.Ltd.Şti.
LC Waikiki Yurt Dışı İştirakleri
Arnavutluk
LC Waikiki Retail AL SHPK
Bangladeş
Temacos Fashion Wear LTD
Beyaz Rusya
LLC «LC WAIKIKI Retail Bel»
Bosna Hersek
Tema Retail BA D.O.O.
Bulgaristan
LC Waikiki Retail BG EOOD
Çin
Tema Shanghai Trading Co LTD.
Çin
Xinjiang LC Waikiki Fashion Co., Ltd.
Çin
Shanghai LC Waikiki Commercial Co., Ltd.
Ermenistan
“LC Waikiki Retail AR” LLC
Endonezya
PT LCWAIKIKI RETAIL INDONESIA
Fas
LC Waikiki Retail MA (SARLAU)
Kuzey Irak
Kaplan Retail For General Trading LTD
Güney Irak
Rawat Al-Qarura General Trade and Ready Made Clothes Trade Limited Company
Gürcistan
LC WAIKIKI GE Ltd
İran
TEMA TAHA PARS LTD
Kazakistan
TOO Tema Retail KZ
Kenya
LC WAIKIKI Retail KE LTD
Kırgızistan
“LC WAIKIKI Retail KG” Limited liability Company
Kosova
“LC WAIKIKI Retail KOSOVO” SH.P.K.
Makedonya
LC WAIKIKI RETAIL MK DOOEL Skopje
Mısır
Tema Retail EG S.A.E.
Moldova
LC WAIKIKI Retail Mol SRL
Polonya
TEMA RETAIL PL Sp. z o.o.
Romanya
LC WAIKIKI Retail RO SRL
Rusya
Tema Moda Russia LCC
Rusya
Tema Retail Ru LCC
Sırbistan
LC WAIKIKI Retail RS Belgrade LLC
Tacikistan
“LC Waikiki Retail TJ” LLC
Ukrayna
Tema Moda Ukraine LLC

“LCW LC Waikiki Bayilik Veriyor mu?” üzerine 1 yorum

  1. Mehmet says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir