1. Ana Sayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2023 - Franchise

Gloria Jeans Coffees Bayilik

Gloria Jeans Coffees Bayilik
1

Uzun yıllardır Türkiye’de faaliyet gösterdiği halde istenilen seviyeye ulaşamayan Gloria Jeans Coffees, 2012 yılında yeniden yapılandırmaya girdi. Bu süreçten sonra sağladığı franchiseler ile birlikte Türkiye’de 70’i aşkın bayiye ulaşan Gloria Jeans Coffees, şu anda Türkiye’nin 25 farklı şehrinde bulunuyor. Türkiye’nin her noktasına ulaşmayı planlayan Gloria Jeans Coffees bu kapsamda esnek koşullar ile bayilik veriyor.

Kendine güvenen ve sektörde daha önce deneyimi bulunan yatırımcı ve girişimcilere bayilik sağlayan Gloria Jeans Coffees, yatırımcıların 400 bin lira + KDV‘lik bir yatırım sermayesine sahip olması gerektiğini belirtiyor.

Bu bedelin içinde; isim hakları, personel eğitimi, açılış sürecindeki destek, personel alımları ve operasyon yönetimi gibi kalemler yer alıyor. Metrekare başına yatırım bedeli 2 bin doları buluyor. Mağaza açıldıktan sonra net cirodan aylık yüzde 6 royalty alınıyor. Bu bedel mağaza takibi, reklam, operasyon ve franchiselerin eğitim programı için harcanıyor.

Firmanın bir şubesi ortalama 30 günde kuruluyor. Gloria Jeans Coffees’nin ortalama yatırım geri dönüş süresi ise 12 ila 18 ay arasında.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

BAYİLİK İLETİŞİM

Adres: Yeşilova Yan Yolu, Küçükçekmece/İstanbul, Türkiye
Telefon: +90 212 425 95 00

Gloria Jeans Coffees Hakkında

Gloria Jeans Coffees 1979 yılında Amerika’nın Chicago kentinde Gloria Jean Kvetco’nun bir hediyelik eşya dükkanı satın alması ile başladı. Bir süre sonra dükkanını bir çeşit gurme kahve dükkanına dönüştüren Gloria Jean Kvetco birkaç yıl içinde mağaza sayısını 11’e yükseltti ve 1986 yılında franchise vermeye karar verdi. 1991’de “Yılın Girişimci Şirketi” seçilen Gloria Jean’s Coffees kısa sürede Kuzey Amerika’nın en büyük kahve zinciri haline geldi. 1995 yılında Avustralyalı iş adamı ve kahve uzmanı Nabi Saleh, ortağı Peter Irvine ile beraber Gloria Jean’s Coffees’in Avustralya Master Franchise hakkını satın aldı. 1996 yılında Miranda’da (NSW) ilk şubelerini açtılar. Avustralya, kısa bir zaman içerisinde Gloria Jean’s Coffees’in en hızlı büyüyen pazarı haline geldi. 2004 yılında ABD’ye geri dönen Nabi Saleh ve Peter Irvine, Gloria Jean’s Coffees‘in üretim ve uluslararası isim haklarını satın aldılar. Gloria Jean’s Coffees ABD ise ülke sınırları içerisinde özerk kalarak faaliyetlerine devam etti. Nabi Saleh ve Peter Irvine, 2009 yılında ABD’den ülke içindeki haklarını da satın alarak markanın tüm dünya üzerindeki sahibi oldular.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ocaliptus Doğal Kaynak Suyu Bayilik

Gloria Jean’s Coffees’in Türkiye serüveni ise; 1999 yılında İstanbul Mydonose Showland’de ilk şubesini açmasıyla başladı. Avustralya, 2012 yılı Haziran ayında Grup DNC Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile resmi Master Franchise anlaşmasını yeniledi ve Gloria Jean’s Coffees yeni şubelerinde sevenleriyle tekrar buluştu. İlk günden beri sürekli gelişip büyüyen Gloria Jean’s Coffees bugün dünya üzerinde yaklaşık 50 ülkede 1200’den fazla şubesinde hizmet vermekte ve bu tutkuyu tüm kahve severlerle paylaşıyor.

Türkiye ve dünyada 3 bini aşkın cafe sahibi olan Gloria Jeans Coffees’in dünyada en hızlı büyüdüğü ülke Türkiye.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 sene önce

    Merhabalar.. verilerin ayrıntılı bilgilerine nasıl ulaşırız ve ayrıca bilgiler güncel mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir