1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Arçelik Bayilik

Arçelik Bayilik
1

Türkiye’nin en önemli beyaz eşya markaları arasında yer alan Arçelik 1955 yılında kuruldu. Türkiye genelinde 3000’den fazla bayiliği bulunan Arçelik yeni bayilik başvurusu yapan yatırımcılara fırsatlar sağlıyor. Ancak son dönemde konsept mağaza sistemine giriş yapan Arçelik’ten bayilik alabilmek eskisi kadar kolay değil.

Türkiye’de beyaz eşya pazarında yüzde 50 ile sektörün lider pozisyonunda bulunan Arçelik, son yıllarda konsept bayi sistemine giriş yaptı. Geçtiğimiz ay 104’üncü konsept mağazasını açan Arçelik, önümüzdeki 3 yıl içerisinde 300 yeni konsept mağaza açmayı planlıyor.

Arçelik A.Ş. bugün; dünya çapında 30.000 çalışanı, Türkiye, Romanya, Rusya, Çin, Güney Afrika, Tayland ve Pakistan’da olmak üzere 7 ülkede 18 üretim tesisi, 31 ülkede 33 satış ve pazarlama ofisi ve 11 markasıyla (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy, Altus ve Dawlance) 130’dan fazla ülkede ürün ve hizmet sunmaktadır. Bu kapsamda Arçelik bayiliği almak bir yatırımcı için eşsiz fırsatlar sağlamaktadır. Arçelik dünyasına bayilik ile giriş yapabilmek için bulunduğunuz bölgeye yakın başka bir Arçelik bayisinin olmaması ve yatırım olarak ciddi bir sermayeye ihtiyacınız olması gerekiyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

ARÇELİK BAYİLİK

Arçelik’in belirli bayilik şartları bulunmamaktadır. Arçelik, Türkiye’nin her noktasında farklı bayilik şartları talep etmektedir. Ancak, ortalama olarak 2 milyon liralık yatırım sermayesine ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak tüm şartlar karşılandığı halde bile, Arçelik bazı bölgelere bayilik başvurusu dahi almamaktadır.

Arçelik bayileri ortalama olarak 120 metrekarelik satış alanına sahiptir. Arçelik son dönemde AVM’lerdeki mağazalara da yoğun ilgi göstermekle beraber, halen cadde mağazalarını tercih etmektedir. Arçelik mağazaları, genel merkeze bağlı operasyon ekibi tarafından kurulmakta ve tüm bayilerin konsepti aynıdır. Arçelik mağazalarında başka bir ürünün satışı yapılmamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ayetek Güneş ve Rüzgar Enerjisi Bayilik

Bir Arçelik bayisinde ortalama aylık net kar marjı yüzde 15’in üzerindedir. Arçelik bayilerinin karlılığını artırmak için düzenli olarak kampanyalar düzenlemektedir. Yıllık hedef kapsamında, belirli bir kota üzerinde satış yapan bayilerde yıllık net kar marjı yüzde 20’nin bile üzerine çıkmaktadır. Arçelik’in düzenli olarak denetlemeleri, eğitim, personel, pazarlama, reklam destekleri bulunmaktadır.

İLETİŞİM

Arçelik’in bayilik sistemi hakkında bilgiler için iletişim:
Adres: Karaağaç Caddesi 2-6 Sütlüce 34445 İstanbul
Telefon: (0212) 314 34 34
Faks: (0212) 314 34 82

İlginizi Çekebilir
jumbo künefe

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 13 Nisan 2022

    Değerli ARÇELİK ailesi bizlerde sizlerle çalışmak ve Türkmenistan Aşgabat ta bayilik kurmak için gerekli şartları görüşmek üzere sabırsızlıkla haber bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir