Kapat

Gazeteciliği Bırakıp Bu İşe Girdi! Paraya Para Demiyor

para

Gazetecilik mesleğini bırakarak bu işe giriş yapan girişimci Deniz Özandaç şimdi ihracat yapmaya başladı.

Adana’nın Ceynan ilçesinde bir yerel gazetede yıllar boyu çalışan Deniz Özandaç, bu sırada cins tavuklar ile ilgilenmeye başladı. Evinin bahçesinde doğal hayatta cins tavuklar beslemeye başlayan Özandaç, şimdi aralarında birçok Arap ülkesinin de bulunduğu onlarca ülkeye cins tavuk ihraç etmeye başladı.

Cins tavukların yumurtalarını 500 liradan, civcivlerini ise bin 200 TL’den Dolar kuru ile satan girişimci Deniz Özandaç, bu iş ile elde ettiği gelir ile birlikte gazetecilik mesleğini de bırakarak tam zamanlı olarak çalışmaya başladı.

BİR HOROZ 12 BİN LİRA

tavuk

Evinin bir odasına yerleştirdiği küçük bir kuluçka makinesi ile civciv üretimi gerçekleştiren Özandaç, konu ile ilgili olarak, “Bulgaristan, Cezayir, Fas, Tunus, Güney Kore gibi ülkelere cins tavuk ihraç etmeye başladım. Dolar kuru ile satış yapıyorum. Şu anda elimde bulunan horozların tanesi 12 bin lirayı aşıyor. Çok fazla rağbet var, artık tek başıma yetiştiricilik ile ilgilenemiyorum. İşimi büyütmek istiyorum. Özel bir kafes satın alarak kısa sürede üretimi de artıracağım” dedi.

TAVUK YETİŞTİRİCİLİĞİ

tavuk

Tavuk yetiştiriciliğine odaklanmak istiyorsanız bu konuda harika rehberimize Tavuk Çiftliği Kurmak bağlantısından ulaşabilirsiniz. Özel cins tavuklar için ise Tavuk Cinsleri rehberimize mutlaka göz atmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir