Gazeteciliği Bırakıp Bu İşe Girdi! Paraya Para Demiyor

Gazeteciliği Bırakıp Bu İşe Girdi! Paraya Para Demiyor hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Gazeteciliği Bırakıp Bu İşe Girdi! Paraya Para Demiyor ile benzer konular hakkında bilgi almak için Başarı Hikayeleri, Girişimcilik, Karlı İşler, Tarım - Hayvancılık, Yeni İş Fırsatları, Yeni İş Kurmak kategorimize göz atabilirsiniz.

Gazetecilik mesleğini bırakarak bu işe giriş yapan girişimci Deniz Özandaç şimdi ihracat yapmaya başladı.

Adana’nın Ceynan ilçesinde bir yerel gazetede yıllar boyu çalışan Deniz Özandaç, bu sırada cins tavuklar ile ilgilenmeye başladı. Evinin bahçesinde doğal hayatta cins tavuklar beslemeye başlayan Özandaç, şimdi aralarında birçok Arap ülkesinin de bulunduğu onlarca ülkeye cins tavuk ihraç etmeye başladı.

Cins tavukların yumurtalarını 500 liradan, civcivlerini ise bin 200 TL’den Dolar kuru ile satan girişimci Deniz Özandaç, bu iş ile elde ettiği gelir ile birlikte gazetecilik mesleğini de bırakarak tam zamanlı olarak çalışmaya başladı.

BİR HOROZ 12 BİN LİRA

tavuk

Evinin bir odasına yerleştirdiği küçük bir kuluçka makinesi ile civciv üretimi gerçekleştiren Özandaç, konu ile ilgili olarak, “Bulgaristan, Cezayir, Fas, Tunus, Güney Kore gibi ülkelere cins tavuk ihraç etmeye başladım. Dolar kuru ile satış yapıyorum. Şu anda elimde bulunan horozların tanesi 12 bin lirayı aşıyor. Çok fazla rağbet var, artık tek başıma yetiştiricilik ile ilgilenemiyorum. İşimi büyütmek istiyorum. Özel bir kafes satın alarak kısa sürede üretimi de artıracağım” dedi.

TAVUK YETİŞTİRİCİLİĞİ

tavuk

Tavuk yetiştiriciliğine odaklanmak istiyorsanız bu konuda harika rehberimize Tavuk Çiftliği Kurmak bağlantısından ulaşabilirsiniz. Özel cins tavuklar için ise Tavuk Cinsleri rehberimize mutlaka göz atmanızı öneririz.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Gazeteciliği Bırakıp Bu İşe Girdi! Paraya Para Demiyor hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!