1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

En İyi / Avantajlı Kredi Kartları ve Özellikleri

En İyi / Avantajlı Kredi Kartları ve Özellikleri
0

Türkiye’de geçtiğimiz yıl itibarıyla 66 milyon kredi kartı bulunuyor. Kredi kartı ile yapılan işlemler ise tüm zamanların rekoru ile 820 milyar liraya dayanmış durumda. Peki cebimizden eksik etmediğimiz kredi kartları arasında en iyi olarak nitelendirilebilecek avantajlı kredi kartları hangisi? Tüketiciler kredi kartı seçerken nelere dikkat etmeli?

Türkiye’de her yıl kredi kartları yüzde 5-6 civarında artış gösteriyor. Bankaların önemli gelir kaynakları arasında bulunan kredi kartları, sık sık kampanyalar ile tüketicilere ulaştırılıyor. Bu doğrultuda kredi kartı alırken en avantajlı olanını tercih etmeniz daha mantıklı olacak. Bazı kredi kartları bol chip / puan dağıtırken, bazı kredi kartları yıllık aidat almıyor. Elbette taksit seçenekleri de göz önüne alınmalı.

EN AVANTAJLISI; HİÇ OLMAYAN!

Öncelikle en avantajlı kredi kartı hiç olmayan kredi kartıdır. Çünkü, dünyanın her yerinde yapılan araştırmalara göre, kredi kartları harcamayı büyük ölçüde artırmaktadır. Bu da kişisel olarak kayba uğramanıza neden olduğu gibi tüketim çılgınlığının artmasıyla birlikte dünyayı daha yaşanmaz hale getiriyor. Bu nedenle daima cebinizde olan para ile hareket etmeniz, en avantajlı konumda olmanızı sağlayacak.

Yine de kredi kartı almak istiyorsanız, önerilerimize geçelim.

EN AVANTAJLI KREDİ KARTLARI

Türkiye’de hemen hemen tüm bankaların kendilerine has kredi kartı bulunuyor. Ancak genel olarak 7 farklı kredi kartı türü bulunuyor. Bunlar;

BONUS: ING, Denizbank, TEB, Akbank, Şekerbank, Fibabank, Türkiye Finans tarafından veriliyor.

MAKSİMUM: İş Bankası ve Ziraat Bankası tarafından verilen kredi kartıdır.

WORLD CARD: Yapıkredi, Vakıfbank, TEB, Albaraka, Anadolu Bank’a aittir.

AXESS: Citibank, Odeabank ve Akbank’ın müşterilerine sağladığı kredi kartı.

PARAF: Yalnızca Halk Bankası’na ait.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

CARD FİNANS: Yalnızca QNB Finansbank’a ait.

ADVANTAGE: HSBC’ye ait.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Seracılık Nedir, Nasıl Yapılır?

Bu kartların her birinde aslında kampanyalar genellikle birbirine yakın. Ancak bankalar, kredi kartlarına ilişkin özellikleri ve avantajları sık sık değiştiriyor. Bu nedenle temel şartlar altında en iyi kredi kartı seçeneği, koşullardaki değişiklikler ile birlikte sürekli değişiyor. Örneğin, bazı durumlarda Albaraka, World Card için bin liralık harcamaya 100 lira bonus verebiliyor. Bu durum, söz konusu kampanya süresince en iyi kredi kartı seçeneğin Albaraka’ya ait olmasını sağlıyor.

GENEL AVANTAJI OLAN KREDİ KARTLARI

Belirli süreçlerde yaşanan avantajlar dışında, genel avantajlar sağlayan kredi kartları ise şöyle;

1. AXESS WINGS

axess wingsEn avantajlı kredi kartları arasında yer alan Axess Wings, Akbank’a ait olan bir kredi kartıdır. Mil ve puan kazandıran Axess Wings’in anlaşmalı olduğu kurum sayısı ise 350 binin üzerinde. Ortalama olarak her bin liralık alışveriş için 10 lira puan kazanabiliyorsunuz. Kredi kartının yıllık kart ücreti ise 141.50 TL.

 

2. BANKKART COMBO

bankkart-comboZiraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu kredi kartıdır. Bankkart Combo’da yıllık kart ücreti yok ve her bin liralık alışveriş için ortalama 10 TL puan kazandırıyor. Bankkart Combo ile mil de kazanabiliyorsunuz. 12 aya kadar ek vade seçenekleri sunan kredi kartı ile anlaşmalı kurum sayısı 150 bin civarında.

 

3. FIX CARD

fix cardQNB Finansbank’ın müşterilerine sağladığı kredi kartıdır. Bankanın kredi kartı için anlaşmalı kurum sayısı 180 bin civarında. Mi kazandıran Fix Card ile her bin liralık alışveriş için 1 lira cip kazanabiliyorsunuz. Fix Card’ın yıllık kart ücreti de bulunmuyor.

 

4. HSBC CONCEPT

hsbcHSBC müşterilerinin kullanabildiği kredi kartıdır. HSBC tarafından sağlanan kredi kartının yıllık kart ücreti yok. Bu kart ile ortalama 100 bin iş yerinde avantajlı kullanım elde edebiliyorsunuz. Mil ve puan kazandırıyor ancak şartlar sürekli olarak değişiyor.

 

5. PARAF CARD

paraf cardSon dönemde sağladığı kampanyalar ile yoğun bir kullanıma sahip olan Paraf Card, Halkbank tarafından veriliyor. 300 bine yakın anlaşmalı kurumu bulunan kredi kartının yıllık kart ücreti ise 32 TL.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir