En Güzel Basit İş Fikirleri
 1. Anasayfa
 2. Evde Ek İş

En Güzel Basit İş Fikirleri

3

Türkiye şartlarında basit iş fikirleri konusunda çok şanslı durumundasınız. Birçok iş fikri için detaylı araştırmalar, analizler, iş planları, binlerce görüşme yapmak gerekiyor. Ancak özellikle kısıtlı sermayeler ile yapılabilecek alternatif güzel ve basit iş fikirleri var. Bu işler ile zengin olacağınızı belirtmek zor, ancak ek iş arıyorsanız veya girişimci ruhunuzu yavaş yavaş harekete geçirmek istiyorsanız bu işler tam size göre!

BİLGİSAYAR – LAPTOP TAMİRCİLİĞİ

TAMİRCİLİK
Bu iş için çok ciddi planlamalar yapmanıza gerek yok. Kendi evinizin bir odasını bile bu iş için ayırabilirsiniz. Ortalama 500 – 600 liralık parçalar ile bilgisayar tamirciliğine başlayabilirsiniz. Size yakın internet cafelere, playstation salonlarına, kahvelere küçük bir kağıt reklam bırakarak iş almaya başlayabilirsiniz. 1 bilgisayar formatından bile 30 – 40 lira para alırsınız ve hiç masrafınız olmaz.

EDİTÖRLÜK

editör
İnternet üzerinden editörlük yapılarak para kazanılabilecek binlerce site var. Sadece şehrinizde bile onlarca yerel haber sitesi bulunuyor. Bunlara küçük bir mail atarak yada telefon ederek editörlük yapabileceğinizi belirtin. Ortalama olarak günde 2-3 saat çalışma ile aylık bin – 2 bin lira arası ücret kazanabilirsiniz. Editörlük yapmak istiyorsanız hızlı bir klavye kullanıcısı olmanız gerekecek. Eğer editörlük yapabileceğiniz internet sitelerini bulamazsanız direkt olarak Makale Yazarak Para Kazanabilirsiniz. Bağlantıya göz atmanız yeterli.

ELEKTRİKLİ BİSİKLET KİRALAMA

elektrikli-bisiklet
Ortalama olarak 1 elektrikli bisiklet 2-3 bin liraya alınabiliyor. Bütçenize göre bunlardan 2-3 adet alarak kiraya verebilirsiniz. Bunları kiralamak istiyorsanız esnaf veya bir dükkan sahibi olmanız gerekecek. Dükkanınızın önüne bu bisikletleri bırakın ve üzerine kiralık olduğunu belirtin. Genellikle öğrenciler veya şehri gezmek isteyen turistler çok ilgi gösteriyor. Kimlik bırakarak bu bisikletleri saatlik kiraya veriyorsunuz. Ortalama saatlik ücreti 20 lira civarında. Her gün 5 – 10 iş alsanız bile 5-6 ayda paranız amorti oluyor.

DONDURMA OTOMATI

dondurma-otomat
1 TL atılarak dondurma veren cihazlar var. Bunların ortalama fiyatı 2 bin lira arasında. Bu otomatlardan 2-3 tane alarak öğrencilerin yoğunlukla bulunduğu yerlere bırakabilirsiniz. Ortalama olarak 1 TL’lik dondurmadan 50 kuruş kazanıyorsunuz. Eğer işlek bir noktaya bırakabilirseniz eğer günlük cironuz 200 – 300 TL’i aşacaktır. Dükkanlar ile anlaşma yaparak elektriği onlardan alabilirsiniz. Ortalama kira için vereceğiniz rakam 100 – 200 TL’i aşmayacaktır.

E-KİTAP YAZARLIĞI

e-kitap
Herhangi bir konuda bilgilerinizin ve deneyimlerinizin ilginç ve işe yarayacak düzeyde olduğunu düşünüyorsanız eğer E-KİTAP yazabilirsiniz. E-Kitap yazmak için herhangi bir masrafa ihtiyacınız yok. e-Kitaplar 10 sayfadan da oluşabiliyor, 500 sayfadan da. Bunun için harika bir rehberimiz de var ve rehbere ulaşmak için E-Kitap Yazarak Para Kazanmak sayfasına göz atabilirsiniz.

MÜZİK DİNLEYEREK

muzik-dinleme
İyi bir müzik dinleyicisiyseniz ve müzik dinlemek için boş vaktiniz varsa, sadece müzik dinleyerek bile aylık 200 – 300 lira para kazanabilirsiniz. Daha fazla kazanç için bu tür sitelerdeki anketleri ve videoları da izlemeniz ve bunlara puan vermeniz gerekecek. Tüm ayrıntılı bilgiler için sizi Mail Okuyarak Para Kazanmak sayfasına bekliyoruz.

SPOR KOÇLUĞU

spor-koclugu
Futbol, basketbol, tenis, voleybol, golf veya herhangi başka bir spor dalında kendinize güveniyorsanız bu konuda gençlere ve çocuklara koçluk yapabilirsiniz. Ortalama 200 bin nüfuslu bir şehirde yaşıyorsanız eğer çok rahat öğrenci bulabilirsiniz. Sosyal medyayı kullanarak öğrenci bulmak için birkaç sosyal medya sitesinde hesap açın ve ilan paylaşın. Sık sık bunu yaparsanız eğer ayda 1-2 yeni öğrenci bulabilirsiniz. Bu kısıtlı sayıdaki öğrenci sizden memnun kalırsa başka reklam vermeye gerek duymayacaksınız. Zira bu öğrencilerin aileleri mutlaka sizi başkalarına önerecektir.

TAKI TASARLAMA

taki-tasarimi
El becerileriniz yüksekse para kazanabileceğiniz harika bir iş. Hemen bir bijuteri mağazasına uğrayarak istenilen takıları tasarlayabileceğinizi belirtin. Bu tür mağazalarda hep birbirinin benzeri ürünler olduğu için farklı tasarımlar daima daha hızlı satılıyor. Bu mağazalardan parçaları da alabileceğiniz gibi bir tuhafiyeye giderek de gerekli malzemeleri alabilirsiniz. Bu işi yapıp ürünleri sadece Instagram üzerinden satarak aylık 5-10 bin lira para kazanan ev hanımları bile var. Çok basit bir iş ancak el becerilerinizin biraz yüksek olması gerekebilir.

BİTKİSEL ÜRÜN PAZARLAMACILIĞI

bitkisel-urun
Harika yeni ve basit bir iş fikri! Mutlaka bu işi deneyin. Bitkisel – organik ürün hazırlayan Türkiye’de yüzlerce şirket var. Bu şirketlerden 1-2 tanesine ulaşarak komisyon usulü çalışmak istediğinizi belirtin. Mutlaka size iş vereceklerdir, çünkü satış yaptıkça para kazanırsınız. Sonrasında hemen Instagram, Facebook, Google Plus gibi platformlarda hesaplar açın ve ürünleri buradan pazarlamaya çalışın. İş almaya başladıkça müşterilerin ad soyad – telefon ve adres bilgilerini ana şirkete veriyorsunuz. Daha sonra şirket işi ele alıp bu ürünü müşteriye gönderiyor ve size kar oranından pay veriyor. Eğer internet kullanımında kendinize güveniyorsanız mutlaka değerlendirin.

Yapılabilecek harika başka işler arıyorsanız eğer sizi Para Kazandıran 62 İş Fikri sayfamıza bekliyoruz!

İlginizi Çekebilir
şiva dürüç

Yorumlar (3)

 1. Merhaba arkadaşlar.
  Ben kişiye özel iş fikirleri veriyorum.
  Kısaca şöyle çok az sermayeniz var ama ne iş yapacağınızı bilmiyorsunuz.. Ben sizin yapabileceğiniz para kazanma yöntemlerini size ileteceğim. Siz bu fikirlerden birini yada bir kaçını yaparak para kazanabilirsiniz.. ve uygun görürseniz dilediğiniz rakamı bana fikirlerimin karşılığı olarak gönderebilirsiniz.
  Kaybedeceğimiz birşey yok.
  Aşağıdaki linkten formu doldurarak bana ulaşabilirsiniz.

 2. 19 Kasım 2017

  Manikür pedikur agda kurslari var bayanlar oralara giderek sertifika alıp evlerinde yapsınlar..kum gibi para kazanırlar

 3. 18 Ekim 2017

  Faydalı bilgiler aktarmissiniz teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın