Destekle kurdu eşinden daha çok kazanıyor

Başarı Hikayeleri, Girişimcilik, Yeni İş Kurmak > Destekle kurdu eşinden daha çok kazanıyor

Samsun’da tarım desteği almak için Samsun Belediyesi’ne ilk başvuran kadın olan 36 yaşındaki Ayşe Sekban, kısa sürede eşinden daha çok para kazanmaya başladı.

Samsun Belediyesi’nden çilek tarımı için destek alan 36 yaşındaki Ayşe Sekban, 2 dönümlük arazide çilek tarımına başladı. Hibe programı aracılığıyla çilek fidesi ve sulama sistemlerini alan Ayşe Sekban, aradan geçen 2 yılına ardından 2 dönümlük arazideki çileklerini pazarcı esnafına satmaya başladı. Bu yıl 3 ton çilek üretimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Sekban, kısa sürede eşinden daha fazla para kazanmaya başladığını ifade etti.

Çilek tarımı konusunda her yıl kendisini geliştirmek istediğini ifade eden Sekban, daha fazla alana çilek ekmek için çalıştıklarını ve önümüzdeki yıl en az 6 ton üretim yapmak istediğini söyledi.

Desteklerinden dolayı Samsun Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Ayşe Sekban, “Beyim şu an İzmir’de inşaatta çalışıyor. Ondan daha fazla kazanıyoruz. Allah devletimizden, belediyemizden razı olsun. İlaç yok, hormon yok. Tamamen doğal. Çoğu zaman da üretimimizi fotoğraflayıp telefonla internete atıyoruz. Üretme ve pazar bulma sıkıntımız yok. İhtiyacı olan pazarcılar gelip alıyor. Ürettiğimiz çilekleri rahatlıkla satarak geçiniyoruz. Çiftçi kayıt sistemine geçmek istiyorum. Çok fazla emek harcanması gerekmiyor. Bu sene 2 tona aldığımız verim, bu sene 3 tonu bulacak. Müşteri hazır. Şuan topladığım 30 kasa çilek satışa hazır bekliyor. Gelip alacaklar. Herkese de tavsiye ediyorum” bilgisini verdi.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Destekle kurdu eşinden daha çok kazanıyor hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın