1. Ana Sayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Dünyanın Dört Bir Yanından 8 Benzersiz İş Fikri

Dünyanın Dört Bir Yanından 8 Benzersiz İş Fikri
0

Her zaman olmasa da bir işin öncüsü olmak çok büyük ihtimal ile size hayal edemeyeceğiniz kadar para kazandıracaktır. Çünkü, iş dünyasında rekabet en önemli konular arasında yer aldığı gibi, benzersiz bir işin rakibi yoktur. Bu rakipsizlik de size daha esnek çalışma fırsatı sağlar ve bu durum da büyük ihtimal ile para kazanmanızı sağlayacaktır.

Dünyada iş dünyasında neler oluyor diye merak ediyorsanız, işte dünyanın dört bir yanından benzersiz ve başarıya ulaşmış 8 iş fikri…

1. ETERNALREEFS

Birine verebileceğiniz en güzel hediye ne olurdu? Biraz düşünün, ancak düşünemeyeceğiniz kadar güzel bir hediye var. Amerika merkezli Eternalreefs, istediğiniz bir nesneyi (örneğin fotoğraf, heykel, ölenden geri kalanlar, vs. spesifik bir şey de olabilir) resiflere kalıcı olarak gömüyor ve bunları çeşitli multimedya ürünleri ile sahiplerine konumuyla birlikte gönderiyor.

2. REBOOT

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarımızı bozulduktan sonra eğer masrafı çok değilse tamir ediyoruz, ancak masrafı biraz fazlaysa ve biraz eskidiyse çöpe atıyoruz. Ancak Hindistan’da kurulan Reboot firması, ne kadar kötü durumda olursa olsun, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarınızı durumuna göre anında satın alıyor. Ardından uzman personelleri ile bu bilgisayarları tamir ediyor ve yeniden satışa sunuyor. İş tam anlamıyla benzersiz değil, ancak dünyanın birçok ülkesinde bu tür ürünler para etmiyorken, Reboot o kadar da kötü teklifler sunmayarak, artık bu ürünlerin çöpe gitmesini tam anlamıyla engellemiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR2019’da Yapılabilecek En İyi İş Fikirleri

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

3. MAD IN INDIA

Hindistan’da kurulan Mad In India, genel olarak bir e-ticaret portalı. Ancak portalın benzersiz yanı, sadece kültürel ve tarihi ürünlere odaklanmış olması. Sadece bu farklı kategorisi ise, çok az bir reklam ile birçok Hindistan’da yerleşik e-ticaret platformunu bile sollamış durumda. Üstelik platform, dünyanın her yerinden Hindistan’ın kültürel ürünlerini merak edenlere de hizmet veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Güneş Enerjisi Sektörü Hızla Büyüyor: İş Fikirleri

4. PAZESHA

Afrika’da hizmet veren Pazesha, bir melek yatırımcı ağı. Genel olarak kredi puanı düşük olduğu için hayallerinin peşinden koşamayanlar ile yatırım yapmak isteyen yatırımcıları buluşturuyor. İş fikrinin benzersiz olmasına genellikle çoğu zaman ihtiyaç duyulmuyor. Örneğin, Etiyopya’da bir araç yıkama dükkanı açmak isteyenler bile burada yatırımcı bulabiliyor. Elbette, Pazesha’nın paranın güvenliği için eşsiz bir ekibi bulunuyor ve tüm kıtada geçerli önemli sözleşmeleri bulunuyor.

5. YOUPER

Amerika San Francisco merkezli Youper, bir sosyal medya uygulaması. Ancak platformu diğerlerinden farklı kılan konu ise, stres ve sosyal baskıya sahip bireylere yönelik olması. Platformda yer alan zengin medya içerikleri ve uzmanlar, genel olarak stres, sosyal baskı, depresyon ve anksiyete gibi sorunlar ile baş başa olanlara yardımcı oluyor. Çeşitli gruplar ile bireylerin, sorunlarının üzerinden gelmesi amaçlanıyor.

6. MANNEQUIN MADNESS

Artık en küçük mağazadan, en büyük zincirin küçük mağazasına kadar her giyim mağazasında cansız mankenler ve çeşitli cansız manken temalı ürünler bulunuyor. Ancak bu cansız mankenler genellikle doğaya çok zarar veriyor ve birkaç yıllık kullanımdan sonra atılıp, yenileniyor. Bu sorunlara çözüm bulmak üzere yola çıkan Mannequin Madness, işletmelere cansız manken ve çeşitli benzer ürünler için kiralama hizmeti veriyor. İşletme şimdiden onlarca çevre ödülü bile aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRZekice 15 İş Fikri

7. SPEEDLANCER

İnternet üzerinden freelancer çalışanlar ulaşabileceğiniz çok sayıda platform var. Ancak bu platformlar arasında öne çıkan benzersiz ve başarılı bir iş fikri olarak hayata geçirilen Speedlancer, hızlı hizmet isteyenler için kuruldu. Platformda birkaç saatte makale yazdırabilir, logo hazırlatabilir, seslendirme hizmetlerinizi hızlıca tamamlayabiliyorsunuz. Elbette fiyatlar diğer platformlardakilerden biraz daha pahalı ancak acil hizmetler için önemli düzeyde tercih ediliyor.

8. 21BUTTONS

İspanya merkezli olarak kurulan 21Buttons (IOS), genel olarak bir moda sosyal medya platformu. Burada genellikle kadınlar, moda içerikleri paylaşıyor ve bunlardan para kazanabiliyor. Uygulama şimdiden 5 milyon indirmeyi aşmış durumda ve dünyanın her yerinden modayı takip etmek isteyenler için eşsiz bir platform olarak öne çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap