1. Ana Sayfa
 2. Ekonomi

CSS Legal: Ankara Anlaşması ile İngiltere’de Danışmanlık Yaparak Para Kazanın

CSS Legal: Ankara Anlaşması ile İngiltere’de Danışmanlık Yaparak Para Kazanın
0

İngiltere’de bir işin uzmanı veya konu hakkında bilgi sahibi olarak danışmanlık yapabilir, kendi işinizi kurarak yeni bir yaşam kurabilirsiniz. Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’nin kapıları danışman olmak isteyen herkese aralanıyor.

İngiltere dünyanın önde gelen pazarlarından biri olmasıyla birçok insanın iş kurmayı veya çalışmayı hayal ettiği bir ülke olma özelliğini taşıyor. Sadece satış ve pazarlama alanında değil, tarihi, kültürü, sosyolojisi, teknolojik imkanlarıyla her alanda yükselen değerlere sahip İngiltere’de bilginizi, eğitiminizi veya deneyimlerinizi kullanarak danışmanlık yapabilirsiniz. İngiltere’de danışmanlık yapabileceğiniz alanlara örnekler aşağıdaki tabloda verilmiştir.

 

ANKARA ANLAŞMASI İLE İNGİLTERE’DE YAPABİLECEĞİNİZ DANIŞMANLIK TÜRLERİ
Yönetim DanışmanlığıFinans ve Muhasebe Danışmanlığıİdari Yönetim Danışmanlığı
Üretim DanışmanlığıSatın Alma DanışmanlığıUluslararası İşlemler Danışmanlığı
İnsan Kaynakları DanışmanlığıAr-Ge DanışmanlığıBilişim Danışmanlığı
Pazarlama DanışmanlığıFizibilite ve İş Planı Hazırlama DanışmanlığıAnahtar Teslim Fabrika Kurulumu ve Makine Yerleşimi Danışmanlığı
Eğitim/Hibe ve Fon DanışmanlığıMarka ve Patent DanışmanlığıPsikolojik Danışmanlık
Doğum Öncesi/Sonrası DanışmanlığıSağlık DanışmanlığıPeyzaj Danışmanlığı
SEO DanışmanlığıProje Yönetimi DanışmanlığıHukuk Danışmanlığı


Yukarıdaki meslekler haricinde yüzlerce meslek ve alanda danışmanlık verebilirsiniz. Vereceğiniz danışmanlık hizmetinin Ankara Anlaşması kapsamında olup olmadığını bu alanda profesyonel hizmet veren CSS & Co Legal Services uzmanlarına danışarak bilgi alabilirsiniz. 

Her geçen gün büyüyen ve değişen dünyada geleceğin mesleği olarak öngörülen danışmanlık alanında İngiltere’de Ankara Anlaşmasıyla kendi işini kurma fırsatını bulabilirsiniz. Çeşitli sektördeki insanların kendi işini kurarak İngiltere’de sürekli oturum ve İngiltere vatandaşlığı almasını sağlayan İngiltere vizesi türü olan Ankara Anlaşması Vizesi hakkında tüm sorularınızın yanıtları bu yazımızda yer almaktadır. 

css legal

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi 18 yaşından büyük her Türk vatandaşının yararlanabildiği ve büyük fırsat kapıları aralayan bir vize türüdür. İngiltere’de halihazırda İngiltere Turist Vizesi, İngiltere Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Çalışma Vizesi, İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere Evlilik Vizesi, İngiltere İş Vizesi, İngiltere Öğrenci Vizesi gibi vize türleriyle bulunan bireyler de Ankara Antlaşması Vizesi’ne başvuru yaparak kategori değişikliği ile İngiltere’de kendi işlerini kurabilecektir. 

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvuru prosedürleri ve başvuru şartları noktasında diğer İngiltere vizesi türlerinden oldukça farklıdır. Başvuru şartları arasında yüksek standartlarda sınırlamaların bulunmaması Ankara Anlaşması Vizesi danışmanlık sektöründeki birçok insanın tercih ettiği bir vize haline getirmektedir. 

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında gerekli evrakların başvuru sahibine özgü olması gereklidir. İngiltere vizesi başvuru evrakları hakkında bilgi almak için uzman bireylerden destek alarak profesyonel danışmanlarla başarılı bir vize başvurusu yapabilirsiniz.  CSS Legal şikâyet edilen ve bireyleri endişelendiren İngiltere’nin vize verme noktasında zorlayıcı tutumuna karşı başvuru sahiplerine profesyonel hizmet vermekte olan bir firma. 

Sektör, mesleki yeterlilik, çalışma şekli, dil bilgisi vb. gibi çeşitli hususlarda yüksek seviyelerde gereklilikler ve kısıtlamalar bulunmayan bu vize türüyle kendi işinizi kurarak çalışma şeklinizi belirleyebilir, uzman danışmanlarla işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 

Evden (home office), mobil (freelance), iş yeri açarak, ortaklık kurarak, bir işletmeyi devralarak vb. şekillerde yapmak istediğiniz işin yöntemini tamamen kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Sermaye alt üst limiti belirlenmemiş olan bu vize türü ile yapacağınız işe ve yöntemine göre sahip olmanız gereken sermayeyi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Birleşik Krallık’ta kurmayı hedeflediğiniz işte, mesleki bilgi ve donanıma sahip olduğunuzu; diploma, eğitim veya staj sertifikaları, mesleki kurslar, önceki iş yerlerinden alınan referans mektupları gibi belgelerle kanıtlayabilirsiniz. Bu belgeler başvuruyu güçlendiren unsurlar olarak örneklendirilmiştir. 

İngiltere’de yapmayı hedeflediğiniz işin gerektirdiği ve başkalarına ihtiyaç duymaksızın işinizi sürdürebileceğiniz kadar bir İngilizce dil bilgisine sahip olmanız ve vize sonucunun olumlu olma ihtimalini artırabilmek için ihtiyacınız olacak kadar dil bildiğinizi göstermeniz gereklidir. Herhangi bir sınav veya belge ile İngilizce bilgisi kanıtlama şartı bulunmayan İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin bilmeleri gereken İngilizce dil bilgisi seviyesi farklılık göstermektedir. Örneğin; hukuk danışmanı, yönetim danışmanı, ev yönetimi danışmanı gibi alanlardaki bireylerin sahip olması gereken dil bilgisi seviyeleri farklı olacaktır. 

Diğer bir önemli husus ise, kuracağınız işinizden para kazanma potansiyelinizin olduğunu çeşitli belgelerle başvuru dosyasında kanıtlamanızdır. Birleşik Krallık’ta kuracağınız işin tüm giderleri çıkarıldıktan sonra hem vize sahibi hem de varsa bağımlılarının (eş ve çocuklar) yaşam masraflarının karşılanabileceği kadar finansal kaynağınızın bulunması gereklidir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Buna ek olarak;

 • Pazar ve fiyat araştırmaları, 
 • Rakip analizi, 
 • Bilanço ve projeksiyonlar,
 • Kar-zarar hesaplamaları vb. bilgilerle oluşturulacak olan iş planıyla (business plan) belgelenmesi gereklidir.

CSS Legal yorum ve analiz gerektiren Ankara Anlaşması Vizesi iş planı hazırlanması noktasında başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlayabilecektir. 

MesleklerOrtalama Yıllık Kazanç Aralığı 
İş Danışmanı £22,500 – £65,000
Bilişim Teknolojileri Danışmanlığı£24,000 – £69,000
Yönetim Danışmanları£29,000 – £88,000
İnsan Kaynakları Danışmanlığı£24,000 – £68,000

Yukarıda verilen örnekler artırılabileceği gibi bu ücretler elbette sizin mesleğinizde ne kadar yetkin ve deneyimli olduğunuza göre değişecektir. İngiltere’de kurmak istediğiniz işin Ankara Anlaşması Vizesi’ne dahil olup olmadığını CSS Legal İngiltere vizesi uzmanlarına danışarak öğrenebilirsiniz.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Konut Kredisi Faizleri Sert Yükseldi

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusunda gerekli olan bir diğer husus, başvuru sahiplerinin potansiyel müşteri sahibi olmalarıdır. Potansiyel müşterilerinize erişebileceğiniz birçok platform mevcuttur. İngiltere’de danışmanlık yapmak isteyen bireyler CSS Müşavirlik danışmanlarından müşteri bulabilecekleri mecralar hakkında bilgi alabilecektir. 

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapacaksanız, öncelikle hangi işi yapacağınıza ve bu işi hangi çalışma yöntemiyle yapacağınıza karar vermelisiniz. 

 • Evden (home Office), 
 • Seyyar (mobil), 
 • İş yeri açarak, 
 • Ortaklık kurarak 
 • Bir işletme devralarak yapabileceğiniz Ankara Antlaşması Vizesi için gerekli belgeler listesindeki evrakları eksiksiz olarak tamamlamanız gerekir. 

İngiltere’de yapacağınız işe veya sektöre uygun başvuru evrakları arasında; 

 • Diploma, 
 • Sertifika, 
 • Eğitim belgeleri, 
 • Mesleğiniz üzerine deneyim sahibi olduğunuzu gösteren evraklar,
 • Önceki iş yerlerinden alınmış referans mektupları
 • Başvuru formu,
 • Dilekçe, 
 • Niyet mektubu, 
 • İş planı gibi belgeler bulunmalıdır. 

Ankara Anlaşması vizesi başvuru şartları ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Ankara Anlaşması Vizesi iş planı titizlikle hazırlanması gereken önemli bir belgedir. Bu belgedeki herhangi bir eksiklik veya hatada vize reddi alabilirsiniz. Vize reddi almamak için CSS Legal uzmanlarından iş planı hakkında bilgi alınması başvuru sahibinin lehine olacaktır. 

Gerekli işlemlerin tamamlanmasından sonra başvuru sahipleri İngiltere’den yapılan başvurularda 2018 yılının kasım ayında açılan başvuru merkezlerinden, Türkiye’den yapılan başvurularda ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya ve Gaziantep’te bulunan başvuru merkezlerinden randevu alarak başvuru dosyasını teslim edecek ve biyometrik bilgilerini (fotoğraf, parmak izi ve göz taraması) verecektir. 

İngiltere’den yapılan başvurular ortalama 6 ay içerisinde sonuçlanıyorken Türkiye’den yapılan başvurular 3 ile 12 hafta arasında sonuçlanmaktadır. Bu süreler kesin olmamakla birlikte çeşitli sebeplerle değişebilmektedir. Başvuru değerlendirme süresi uzayabileceği gibi daha kısa süre içerisinde de başvuru sonucu açıklanabilir. Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında CSS & Co Legal Services uzmanlarından hizmet alınması vize sonucunun olumlu olma ihtimalini arttıracaktır.

Ankara Antlaşması Vizesi ilk başvurusunda öncelikle 1 yıllık vize verilir. Ankara Anlaşması Vizesi uzatma başvurusu yaparak 2 veya 3 yıllık vizeler alabilirsiniz. İngiltere’de 5 yıl yaşayan bireyler daha sonra gerekli şartları sağlamasıyla birlikte sürekli oturum başvurusunda bulunabilir İngiltere’de 5 yılın sonunda alınan sürekli oturum izni ile 12 ay içerisinde en az 9 ay İngiltere’de yaşadıktan sonra (yani toplamda 6 yılın sonunda) İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunmak mümkün olacaktır. 

İngiltere vatandaşlığı başvuru şartlarının farklı olması sebebiyle başvuru dosyasında bulunması gereken evraklar da değişiklik gösterdiği için bu aşamada CSS Legal vize uzmanlarından bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz. 

Ankara Anlaşması Vizesi sahiplerinin bağımlıları yani 21 yaş altı çocukları ve eşi Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvurusu yapabilir. Bu kişiler ayrıca İngiltere’de çalışma, eğitim alma gibi haklardan faydalanabilir. Aynı zamanda İngiltere’de sağlık hizmetlerinden de yararlanabilirler. 

İngiltere’de eğitim için her türlü bilgi ve tavsiye alabileceğiniz Student Portal International danışmanları profesyonel danışmanlık sağlayabilmektedir. SPI uzmanları İngiltere’de dil okulu, lisans, yüksek lisans gibi çeşitli eğitimler alacak olan kişilere uygun eğitim kurumunun seçilmesi, eğitim programının belirlenmesi ve İngiltere’ye gittiğinde ihtiyacı olabilecek her türlü bilgiyi verebilecektir. 

İngiltere vizesi ret sebepleri; 

 • Başvurulan vize türünün seyahat amacıyla uyuşmaması,
 • Bireylerin yaşam koşullarının İngiltere’de yaşamaya veya iş kurmaya yeterli olmaması, 
 • Başvuru dosyasında bulunabilecek eksik bilgi, yalan beyan, yanlış bilgi veya belge vb. olarak örneklendirilebilir. 

Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında ret alan kişiler idari itiraz (administrative review) ve itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu (re-consideration) olarak iki çeşit itiraz yolunu kullanabilir. 

İngiltere vizesi reddi sebeplerinin haksız olduğunu, başvuru şartlarını sağladığını ve başarılı bir başvuru dosyası hazırladığını düşünen bireyler belgelerin yeniden değerlendirilmesini talep ederek, gerekli dilekçe veya savunmaların yazılmasıyla idari itiraz başvurusunda bulunabilecektir. 

Başvurunun değerlendirilmesinde gözden kaçan bir bilgi, belge veya değerlendirilmeye alınmamış bir husus sebebiyle İngiltere vizesi ret kararı verilmişse, İngiltere vizesi reddine itiraz dilekçesi örneği ve savunmalar gerekli terminolojiye uygun hazırlanarak, yeniden değerlendirme için başvuru yapılır. 

CSS Legal Ankara Anlaşması Vizesi başvurusunda bulunacak olan veya İngiltere vizesi reddine itiraz etmek isteyen bireylere bilgi ve danışmanlık noktasında hizmet veren bir firmadır. Tekrar tekrar İngiltere vizesi başvurusu ret kararıyla karşılamamak ve aynı maddi ve manevi yükler altına girmemek için CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirsiniz. 

Ankara Antlaşması Vizesi sahibi bireyler, İngiltere’de bu vize türüyle kendi işini kurmak zorundadır. Bu kişilerin başka bir şirkette eleman olarak çalışması söz konusu değildir. Böyle bir girişimde bulunmanız halinde İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları ve bu vizenin uzatma başvurularında ret kararıyla karşılaşabilirsiniz. Ek olarak, Ankara Anlaşması vizesi sahibi olan göçmen, İngiltere’de süresiz oturum başvurusu yapana kadar 5 yıl boyunca devlet sosyal yardımlarından yararlanamaz. İngiltere vizesi başvuruları en zor alınan vize türlerinden biri olarak bilinmektedir. Gerekli başvuru şartları, vize prosedürleri ve vize türleri hususunda CSS Müşavirlik uzmanlarından destek alınabilir. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap