Bitcoin’de Son Zamanların En Sert Düşüşü!

Ekonomi, Kripto Para > Bitcoin’de Son Zamanların En Sert Düşüşü!

Bitcoin’de son zamanların en sert düşüşü yaşandı. Bitcoin’in piyasa değeri söz konusu düşüş ile birlikte 100 milyar doların dahi altına indi.

Bitcoin, 2017 yılının Ekim ayından sonra sert yükseliş dönemine girmişti. Bu tarihlerde piyasa değeri 100 milyar doların üzerine çıkan kripto para, aradan geçen 1 yıllık sürede bir daha bu seviyenin altını görmemişti. Ancak Bitcoin’de son 24 saatte yaşanan yüzde 15’lik düşüş ile birlikte Bitcoin, 93 milyar dolarlık değere düştü.

UZMAN GÖRÜŞLERİ

Uzmanlar Bitcoin’de yaşanan sert düşüşün genel olarak bir sebebi olmadığı konusunda hemfikir. Birçok uzman söz konusu satış dalgasının, yıl sonundaki beklentilerin büyük ölçüde gerçekleşmeyeceği konusundaki yatırımcı hissiyatı olarak değerlendiriyor.

Bitcoin’de yaşanan düşüşün olası bir diğer nedeni ise Bitcoin Cash üzerinde yaşanan güç savaşı. Zira, BCH’nin kurucusu Roger Ver ve kendini Bitcoin’in kurucusu olarak lanse eden Craig Steven Wright arasında Bitcoin Cash üzerinde önemli bir güç gösterisi yaşanıyor. Bu güç gösterisini ise tarafların çok daha fazla Bitcoin madenciliği yapmasına neden oluyor ve bu da daha fazla Bitcoin satışına neden oluyor.

Önceki gün ise Craig Steven Wright’ın Twitter üzerinden attığı Tweet, düşüşün büyük ölçüde ilk anlarına denk geliyor.

Wright, söz konusu Twitinde, Eğer BCH’yi (Ver ve Wu’yu) desteklerseniz (karşı saldırımızı) BTC ile fonlamak zorunda kalırız. Eğer satarsak BTC’yi dolar karşılığında satarız. BTC piyasasının çok yeri olmadığını düşünüyoruz. BTC düşecektir. Satarsak çok satarız. BTC’nin 1000 dolara gitmesi beni rahatsız etmez.” ifadelerini kullandı.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Bitcoin’de Son Zamanların En Sert Düşüşü! hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın