Faturalı Hatlara Kredi Çekilebiliyor Mu?

KOSGEB Kredi ve Hibe > Faturalı Hatlara Kredi Çekilebiliyor Mu?

6 aydan uzun süredir faturalı hat sahibiyseniz eğer bu hatlar ile kredi çekme şansınız var, ancak kredi veren kuruluşların bankalar olmadığını söylemekte yarar var. Genellikle 3’üncü şahıslar tarafından verilen faturalı hat kredisi, Karlı İş Fikirleri danışmanları tarafından önerilmiyor.

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom’un faturalı hatlarına sahip müşteriler, bazı 3’ncü aracı kurumlar tarafından hatları üzerinden kredi çekebiliyor. Özellikle acil nakit ihtiyaçları için kullanılan bu yöntem ise, birçok bankanın verdiği kredilere göre yüzde 60 daha fazla masraflı olarak dikkat çekiyor. Ayrıca birçok 3’ncü şahsın, acil nakite sıkışmış insanlara bu ödemeleri de yapmayarak dolandırdırdığın ve birçok vatandaşın ciddi düzeyde mağdur olduğunu belirtmekte yarar var.

[affiliate_news id=”5602″]

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

Faturalı hatlar ile kredi çekme işlemlerinde genellikle sistem, faturalı hat üzerinden 3’ncü şahısların ürün alması ve bu ürün için fatura sahiplerine ödeme yapması yöntemiyle gerçekleşiyor. Tamamen yasa dışı olan bu durum, özellikle acil nakit ihtiyacı bulunan kullanıcılar tarafından son dönemde ciddi bir şekilde kullanılıyor.

LİMİTİM NE KADAR?

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom’un faturalı hatlarını kullanan kullanıcılar, her ay ödedikleri fatura düzeyine göre belirli bir limit kazanabiliyor. Örneğin 2 yıl orta düzeyli bir paket kullanan bir faturalı hat sahibi ortalama 2 bin liralık limite sahip olabiliyor.

[affiliate_news id=”3496″]

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Faturalı Hatlara Kredi Çekilebiliyor Mu? hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın