Trafikteki Araç Sayısı Hızla Artıyor
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Trafikteki Araç Sayısı Hızla Artıyor

1

Türkiye’de 2018 yılının ilk 10 ayında trafiğe katılan yeni araç sayısı 600 bin artış gösterdi. Bu artış araçlar ile ilgili tüm sektörlerdeki potansiyeli artırıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, Türkiye’de trafiğe kaydı yapılan araç sayısı 2018 yılının ilk 10 ayında 780 bin 584 oldu. Aynı dönemde trafikten kaydı silinen araç sayısı ise 180 bin 985 olarak gerçekleşti. Böylece 2018 yılının ilk 10 ayında trafiğe yaklaşık 600 bin yeni araç katıldı.

Türkiye’de araç sayısının hızla artış göstermesi, araçlar ile ilgili bütün sektörlerin potansiyelinin artmasına neden oluyor. Türkiye’de doğrudan ve dolaylı olarak 4 milyona yakın insanı ticari olarak etkileyen araç sektöründe bulunuyorsanız veya bulunmayı düşünüyorsanız, karlı ve yüksek potansiyel bir sektör olarak mutlaka sektöre yatırımlarınızı artırmanızı öneriyoruz.

NELER YAPILABİLİR?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de araçlar ile ilgili olarak onlarca farklı sektörde yatırım yapma şansınız var. Araçlar ile ilgili onlarca farklı sektörde potansiyel önemli ölçüde artış gösteriyor.

Bizim önerilerimiz ise,

OTO EKSPERTİZ MERKEZİ

Türkiye’de araç sayısının artması aynı zamanda ikinci el araç alım – satım sektörünü de doğrudan etkiliyor. Bu araçların alım satımında da müşteriler mutlaka ekspertiz yaptırıyor. 10 bin liralık araçlar için de, 1 milyon liralık araçlar için de elzem olan ekspertiz hizmetine yönelik bir yatırım yapılabilir. Konu hakkında ek bilgiler için: Oto Ekspertiz Açmak

BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME

Araç sayısının artması aynı zamanda küçük – büyük trafik kazasına karışacak araç sayısını da doğrudan etkiliyor. Özellikle Türkiye’de boyasız araçların daha fazla değerde olması nedeniyle, son dönemde hasarlı araçların boyasız olarak tamir edilmesine yönelik hizmetlere de talebi büyük ölçüde artırdı. Ayrıca boyasız göçük düzeltme hizmetleri için çok ciddi bir sermaye ihtiyacınız yok. Ek bilgiler için: Boyasız Göçük Düzeltme

PARK HİZMETLERİ

Maalesef Türkiye’de kanunda olması halinde pek uygulanmayan bir konu var; konutlar için park mecburiyeti. Hal böyleyken, araç sayısının da ciddi düzeyde artması her geçen gün park alanlarına olan ihtiyacı büyük ölçüde artırıyor. Elbette park yeri için alan bulmak zor, ancak önemli düzeyde sermayeye sahipseniz, kısa sürede çok önemli alanlarda park için yer bulmanız zor olmayacak. Park hizmeti vermek için özellikle yoğun iş alanlarını hedef almanızı öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

  1. 18 Aralık 2018

    istanbul kartal evde paketleme işi,kolye bileklik,nikah davetiyesi katlama işlerini ekip olarak yapıyoruz. mail adresimden ulaşabilirsiniz.
    teşekkürler

Bir yanıt yazın