1. Ana Sayfa
 2. Karlı İşler

Ticarette Karlı İşler

Ticarette Karlı İşler
0

Temelde bütün işler bir ticarettir ve eğer ticarette başarılıysanız para kazanırsınız. Ticarette ise bazı işler üzerinden yapılan alışveriş elbette daha karlıdır. Ticarette karlı işler arıyorsanız eğer bu işin temel prensibinin ARZ – TALEP dengesi olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın.

Eğer ticarette alışverişini yaptığınız ürünün ARZI azalıyor ve/veya TALEBİ artıyorsa orada muhtemelen karlı bir iş fikri vardır.

2018 yılı ile birlikte ticarete girmek isteyenler için karlı ticaret ürünlerini sizler için inceledik. Bu ürünlerin hangisini ucuz fiyattan bulabileceğinizi yada piyasa fiyatının üzerine satabileceğinizi belirleme işi ise sizin girişimcilik ruhunuz ile farklılık gösterecektir. Bazı konularda daha fazla deneyimli olduğunuzu biliyoruz, o halde potansiyelinizi ortaya çıkartın ve en uygun ürünü belirlemek için hemen elinize bir kağıt kalem alın ve ürünü detaylıca sorgulayın!

TAKI VE AKSESUAR ÜRÜNLERİ

TAKI ve AKSESUAR

Ticarette karlı işler için daima önerdiğimiz ve muhtemelen önermeye devam edeceğimiz sektör TAKI ve AKSESUAR sektörüdür. Bu sektörde hem üretim, hem aracılık hemde perakendecilikte kar marjları çok yüksek ve sektör daima yeni ürünlere, markalara ve konseptlere açık olması nedeniyle sürekli yeni fırsatlar taşıyor. Takı ve aksesuar ürünleri en karlı ticaret ürünleri arasında yer alıyor, bu sektörü asla gözardına atmayın.

ORGANİK TARIM ÜRÜNLERİ

Organik Tarım

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Organik sektörü zaten “çağın kar deposu” olarak adlandırılıyor. Bir ürünün normal satış fiyatı 1 lira ise, ürünün organik hali otomatik olarak 3-4 liraya çıkıyor. Temelde bir ürünün organiği için yapabileceğiniz maks ek masraf yüzde 20-30’u aşmamaktadır. Ancak organik ürünlerde ciddi kar fırsatı var. Bir ürünü organik yetiştirmek istiyorsanız ayrıca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından birçok hibe ve teşvik programının olduğunu belirtelim.

ŞARKÜTERİ ÜRÜNLERİ

Şarküteri

Peynir, Zeytin, Et, Meze, Kuruyemiş, Tatlı ve Turşu gibi ürünlerde daima yüksek kar potansiyeli bulunuyor. Ayrıca bu tür ürünler genellikle sık tüketim malzemeleri olmaları nedeniyle yeni müşteri kitlesine sahip bir sektör. Ticarete yeni girenlere de en çok önerdiğimiz sektör.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kurye Şirketi Kurmak

KÜÇÜK TEKNOLOJİK ALETLER

Küçük Teknolojik Aletler

Akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve televizyonlar için sık sık küçük elektronik aletler üretiliyor yada sektöre sık sık yeni markalar giriyor. Bu sektörde her yeni gün yeni fırsatlar var. Ticareti yapılabilecek karlı ürünler arıyorsanız eğer bu tür aletleri takip etmek için de mutlaka teknolojiden anlıyor olmanız gerekiyor. Küçük teknolojik aletlerde kar marjı zaman zaman perakende satışta yüzde 500’ü aşıyor. Örneğin 3-4 dolara satın alınan bir telefon bataryası piyasada 50 – 100 lira arasında satılabilmektedir.

ÇİKOLATA

Çikolata

Ticarette karlı işler arayanlar için yaklaşık 500 yıllık bir fikir ama hala çok karlı! Çikolata sektöründe son zamanlarda yeni konsept dükkanlar ortaya çıktı ve trend hala devam ediyor. Çikolata sektöründe kar marjları son yıllarda yüzde 300’ü aşmış durumda, zira sektör tamamen kabuk değiştirdi ve ucuz çikolatalar yerini 100gr/20 TL’lik çikolatalara bırakmış durumda. Çikolata sektöründe yer edinebilmek de düşündüğünüz kadar zor değil, zira sektör yeni fikirlere daima açık.

KOZMETİK ÜRÜNLER

Kozmetik

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri de karlı ticaret ürünleri arasında yer alıyor. Sektörde son zamanlarda birçok bayilik dağıtan ana şirket ortaya çıktı. Ancak bu bayilik ağlarının dışında birçok kendi markasını kuran girişimci de bulunuyor. Çarşı pazarda da binlerce bulabileceğiniz bu dükkanlara kozmetik ürünlerini getirerek harika karlar elde etmeniz mümkün. Ortalama bir kozmetik – kişisel bakım mağazasında 1000’e yakın ürün bulunuyor. Yani sektörde birçok farklı ürün olması nedeniyle sürekli yeni fırsatlar var.

TİCARETTE KARLI İŞLER – TEKLİ ÜRÜN FİKİRLERİ:
Ayrıca tekli olarak bu ürünlere de göz atabilirsiniz. Özellikle son 4-5 aydır bu ürünlerde ciddi satış rakamları bulunuyor.

 • Akrobat Telefon Tutucu
 • Araç Gece ve Gündüz Görüş Panelleri
 • Yaban Arısı ve Sinek Tutucu Kapan
 • Duşakabinde Su Kaydırıcı / Kireç Lekesi Önleyici
 • USB Şarjlı Çakmak
 • Evrak Tutucu
 • Portatif Bardak Askılığı
 • Kendinden Soğutmalı Minder
 • Araç İçi Organizer Kutu
 • Muz Tipi Araç Cam Sileceği
 • Su Tutmaz Vantuzlu Sabunluk
 • Baş Parmak Kemik Düzeltici

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap