1. Anasayfa
 2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Rulomatik Bayilik Veriyor | Kazancı ne kadar?

Rulomatik Bayilik Veriyor | Kazancı ne kadar?
1

6 yıl önce Türkiye’de sektöre hızlı bir giriş yapan Rulomatik, genellikle benzin istasyonlarında ve araç yıkama şirketlerinde satılan Rulomatik adlı araç temizlik ürünü satışını gerçekleştiriyor. Rulomatik bayilik verme sürecinde de gayet iyi bir hızda ilerliyor. Rulomatik’in halihazırda Türkiye’de 100’ü aşkın bayisi bulunuyor.

Genellikle benzin istasyonlarında ve araç yıkama merkezlerinde kurulan bu Rulomatik otomatı aracılığıyla 1 TL’e araçlar için temizlik bezleri veriliyor. Elektriğe bağlı olarak çalışan bu cihaz için ek bakımlar haftalık 30 dakikayı aşmıyor.

RULOMATİK BAYİLİK BAŞVURUSU VE ŞARTLARI

 1. Bayilik formunun doldurulması. (forma ulaşmak için tıklayınız)
 2. Bayilik ücretinin yatırılması (form doldurulduktan sonra şirket bölgenize göre bir bedel belirleyecek)
 3. Sözleşme tarihinin belirlenmesi, bayi adayının bayilik sözleşmesi imzalanması için talep edilen evrakları temin etmesi.
 4. Rulomatik genel merkezde Bayilik Sözleşmesinin karşılıklı mutabık kalınması sonrası imzalanması.
 5. Bayi eğitim programının gerçekleşmesi.
 6. Rulomatik otomatik satış makinesi ve Araç / Taşıt Kurulama Havlusu ürünlerinin bayiye gönderilmesi.

RULOMATİK ÜRÜNLERİ

Rulomatik sadece araç temizlik bezi satışı gerçekleştirmiyor. Bayilere ek olarak şu ürünler için fırsatlar sağlanıyor:

 • Tek kullanımlık araba/Taşıt kurulama bezi
 • Tek Kullanımlık Seccade
 • Tek kullanımlık abdest havlusu
 • Tek kullanımlık eşarp
 • Tek kullanımlık Çorap

RULOMATİK AKLINIZA GELEBİLECEK BÜTÜN SORULARA CEVAPLAR VERDİ… İŞTE O SORULARDAN BAZILARI.

Rulomatik bayisi olabilmek için ne yapmak gerekmektedir ?
Bayi adayına gönderilen yetkili Rulomatik bayilik dokümantasyonu sonrası, yetkili bayilik sözleşmesini imzalayacak kişinin kimlik suretinin ön tarafı (seri no,tc kimlik no bulunan kısım) bayi temsilcisine gönderilmesi gerekmektedir. Yapılan ön araştırma sonrası (maksimum 1 (bir) iş günü) Rulomatik yönetimi olumlu görüp onay verdiği takdirde, sözleşme için randevu oluşturulup sizi davet ediyoruz.

Bulunduğum şehirde kaç yıl süre ile yetkili bayi olarak kalabiliyorum ?
Yetkili Rulomatik bayilik anlaşması imzaladığınız şehirde 5 (beş) yıl süre ile bayi olacaksınız. Bayilik koşullarını sağladığınız sürece Rulomatik yönetimi onayı ile ek bir ücret ödemeden 5’inci yıldan sonra da yetkili bayiliğe devam edebilirsiniz.

Rulomatik

Rulomatik firmasına yetkili bayilik başvurusu yaptım. Fakat, talep ettiğim Rulomatik bayilik talebime olumlu ya da olumsuz cevap vermediğim halde başka firmaya veya şahsa verildi. Neden?
Gelen bayilik taleplerini değerlendirme, analiz etme, tanıma vb. işlemler bayi temsilcisinin yetkisinde, karar verme Rulomatik yöneticilerindedir. Görüşmeler yapılması, dokümantasyonların gönderilmesi sonrası 3 (üç) iş günü içerisinde olumlu dönüş olmadığı ve bu süre içinde Rulomatik bayi temsilcisi ile sözlü görüşme yapılmadıysa, talep eden bir başka şahıs/firma talebi değerlendirmeye alınır.

Rulomatik yetkili bayiliği devir hakkı veriliyor mu?
Evet. Genel merkezin yazılı onayını almak suretiyle devir hakkı verilmektedir.

Rulomatik Yetkili Bayiliği için ne kadar ödeme yapmam gereklidir?
Rulomatik firması isim bedeli, franchise bedeli, reklam bedeli vb. talep etmez, yetkili bayisinin, talep ettiği bölgesi için, yurt içi pazarına ait araştırma ve gözlemlerini value raporunda RULOMATİK firmasına sunan analiz uzmanları, bu rapora dayalı asgari adet makine ve ürün ile başlaması gerekmekte, başlangıçta yapacağı ödemenin sadece makine ve ürün alım ücreti olacağının bilmesi ve buna göre ne kadar ödeme yapması gerektiği bilgisini bayi temsilcisi ile görüşmesi gerekmektedir.

Rulomatik Yetkili bayiliği için bir adet satış makinesi ile başlayabilir miyim?
Hayır. Rulomatik firması bölge bayiliği için bir adet satış makinesi alamazsınız, belirlenen asgari adet makinayı almanız gerekmektedir.

Rulomatik Yetkili Bayiliği alım şartlarında bulunan asgari adet makine sayısını ne kadar süre içinde alabilirim?
Asgari adet makine sayısı 7 (yedi) iş günü içerisinde alınır.

Rulomatik firması kaç yıldır faaliyettedir?
2011 yılında başlamıştır, ulusal ve uluslar arası makine üretim patent haklarını almak için yetkili mercilere başvurulmuş, 2014 yılının sonunda patent haklarının gelmiş CNR Expo/İst. Bayim olur musun? Fuarına katılmış sonrasında 2015 yılı ikinci yarısından itibaren yetkili bayiliklerini vermeye başlamıştır.

Rulomatik

Otomatik satış makinesi sektörü Pazar payı genel olarak nasıldır, kazançları hakkında bilgi verir misiniz?
Dünya geneli otomatik satış makinesi sektörü sadece ABD’de yıllık 50 milyar USD ciro sağlayan vending makineleri, Türkiye’de 2004 yılında YTL’nin çıkması ve düşük enflasyon rakamları, istikrarlı piyasa şartlarının oluşması ile vending (otomatik satış makinesi) sektörü yüksek kazançları beraberinde getirmiştir.

Potansiyel pazarın büyüklüğü nasıldır?
Potansiyonel pazarın büyüklüğü; İlk olarak yurt içi piyasası hedeflenmektedir. Demografik analizleri tamamlanmış olan projemizin yurt içi piyasasında 13 bin ve üzeri akaryakıt istasyonu bulunması, 20 bin aşkın ibadethane, cami bulunması, araç sayısı 19 milyon adeti aştığı ve her geçen gün sayıların arttığı kaçınılmazdır.

Satış makinesinin garantisi ne kadardır?
2 (iki) yıl makine garantisi, 10 (on) yıl yedek parça temin garantisi vardır.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Satış makinesi üzerinde bulunan para haznesi 1 TL dışında madeni para kabul eder mi?
Hayır. Sadece 1 TL madeni para kabul eder.

Hırsızlık, darp yada makinelerin güvenliği için sigorta yaptırmamız şartmıdır ?
Bu husus tamamen yetkili bayiliğinin inisiyatifine bırakılmıştır. RULOMATİK firması şart koşmaz.

Yetkili bayilik alınmasında gereken asgari olarak belirlenen makine ve ürün sayısı neden düşüktür, asgari adet makine üzerine alım yapılabilir mi ?
Rulomatik firması sunduğu yetkili bayiliği kazanç taahhüt etmektedir, yetkili bayisinin yapacağı en az yatırım ile başlaması seçeneğini sunmuştur, RULOMATİK firması bayisinden para kazanmaya odaklı değildir, Yetkili bayisi müşterisi değil , iş ortağıdır. Yetkili bayisi her otomatik satış makinesini bir iş yeri olarak görmesi, gerektiğinde (7/24 çalışan) talep ettiği bölgesi iyi tanıması üzerine asgari adet alımların üzerine çıkabilmektedir.

Rulomatik

Otomatik satış makinesi kurulumu nasıldır ?
Rulomatik otomatik satış makinesi montaj ayağı 4 adet 12 mm çelik dübel ile matkap yardımıyla zemine sabitlenir ve elektrik bağlantısı yapılır, Yetkili bayisine Rulomatik otomatik satış makinesi gönderilmeden önce son kontrolleri yapılır, sadece elektrik bağlantısı yapılarak kullanıma hazır olacak şekilde gönderilir.

Rulomatik Yetkili Bayisi olmak istenildiğinde sadece Rulomatik tek ürün bayiliğimi vermektedir ?
Hayır. Rulomatik firması ürettiği ve bünyesinde bulunan bütün ürünlerin yetki haklarını bayisine vermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Watsons Bayilik Şartları ve Başvuru

Rulomatik Yetkili Bayisi olunduğunda hangi çeşit makine alımında kısıtlama var mıdır?
Hayır. Rulomatik bayisi hangi çeşit makineden almak ister ise alabilir.

Rulomatik Bayiliğini talep edeceğim bölgede, bayilik almadan önce saha analizi yapmak istiyorum, öneriniz var mıdır bunun ile ilgili?
Bölgenizde şu an için otomatik satış makinesi bulunmadığı için gözlemleme yapmanızı öneririz, Örneğin; mikro fiber araç kurulama havlusu makinesi için bölgenizdeki akaryakıt istasyonlarında bulunan 1 TL ile çalışan köpüklü yıkama makinesi, 1 TL ile çalışan basınçlı su ile durulama makinesi ve 1 TL ile çalışan oto süpürge makinelerinin günlük cirolarını öğrenebilir, gözlemleme yapabilir ayrıca istasyon yetkilisi ile bu 1 TL ile çalışan makinelerin çalışma performanslarını dikkate alabilirsiniz. Piyasada, sahada patent hakları RULOMATİK firmamıza ait olan makinelerimiz olmadığı için ve gözlemleme yaptığınız istasyonda 5-8 TL arası satılan mikro fiber araç kurulama ürününü siz 1 TL ‘den tüketiciye ulaştıracağınızı , Araç kurulama için mikro fiber bez harici ham maddesi pamuk keten vb. araba kurulama havlusu ürünleri iz bırakacağını tüketici tarafından çok rağbet gören mikro fiber bezi 1 TL den ulaştıracağınızı dikkate almanızı öneririz.

Yetkili bayilik için hazırlanması gereken evraklar nelerdir?
Rulomatik bayisi olmanız için gerekli tüm evrakların listesi aşağıda belirtilmiştir:(herhangi tüzel kişilik yada şahıs firması olmayan bayi adayı sözleşmeye mütakiben 15 iş günü içerisinde işlemlerini halledip RULOMATİK yönetimine göndermesi kabul edilmektedir. İlk kez vergi mükellefi olacak bireyler için şahıs firması açmasını öneriyoruz, en önemli neden tüzel kişiliğe göre daha az tutara kurulabilmesi, gelir kurumlar vergisi daha düşük olmasıdır) • Başvuru sahibinin T.C. kimlik numarası ile birlikte nüfus cüzdanı fotokopisi • İşyerinin vergi levhası veya işyeri çalışma ruhsatı fotokopisi • İkametgah • Tüzel kişilerden Ticaret Sicil Gazetesi kaydının fotokopisi ve imza sirküleri örneği.

Hangi illerde bayilik başvurusu kabul ediyorsunuz?
Tüm illerde yetkili bayilik başvuruları alınmaktadır. Bayilik başvurusu için şimdilik herhangi bir il kısıtlaması yoktur.

Bulunduğum bölgede yetkili bayilik olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?
Konu ile ilgili Başvuru sonrası yetkililer sizinle irtibata geçerek talep ettiğiniz bölge ile ilgili bilgi paylaşımında bulunacaktır.

Sadece bulunduğumuz şehirde mi bayi olabiliyoruz? Yoksa başka iller için de bayilik başvurusunda bulunabilir miyiz?
Rulomatik, ilke olarak bizimle çalışmak isteyen bayilerin maksimum karlılığını sağlayacak yöntemler ve projeler üretmeyi benimsemektedir. Bunun için bayilik başvurusu konusunda Türkiye içinde belirli bir şehir veya bölge sınırlaması getirmemektedir. Ancak bayi adayının öncelikli olarak bulunduğu ve tanıdığı bölgede hizmet vermesi, performans açısından tercih sebebidir.

Rulomatik

Henüz şirketi olmayan şahısların yapacağı bayilik başvurusu ile ilgili bir kısıtlama var mıdır?
Bayilik başvurusu ile ilgili bir kısıtlamamız yoktur. Bayilik ile ilgili sözleşmedeki şartların yerine getirilmesi halinde yetkili bayilik verilebilir.

Bir Bayi başka birine yani 3. kişilere “Alt Bayilik” verebilir mi?
Bayilik verme ve açtırma yetkisi sadece RULOMATİK firmasına aittir. Ancak RULOMATİK firmasının izni alınarak alt bayilik verilebilir. Fakat RULOMATİK firmasına karşı sorumluluk, her zaman alt bayinin bağlı olduğu yetkili bayi’dir.

Başka bir iş alanında faaliyet gösteren bir firmam var. Yine de RULOMATİK Bayiliği için başvurabilir miyim?
Başvurabilirsiniz. Ancak başka bir alanda faaliyet gösteren Firmanızın RULOMATİK müşterilerine hizmet verebilmesi için RULOMATİK firması standartlarınca belirlenmiş özellikleri taşıması gerekmektedir. Bu konuda detaylı bilgi için 444 3 869 iletişim numaramızdan Bayi Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Rulomatik Bayisi ,sorumluluk alanında bulunan Akaryakıt istasyonları, Benzinlik, Petrol İstasyonu ile nasıl çalışmalıdır?
Genel Merkezin direk olarak satışı bulunmamaktadır. Yetkili Rulomatik bayiliği üzerinden yürümektedir. Bu yüzden Bayilik alan Firma/Şahıs bölgesini daha iyi tanıdığı şimdiye kadar Rulomatik tarafından verilen yetkili bayilerinin yaptığı satış çalışması aşağıda belirtilmiştir.
• Tek kullanımlık Otomatik Satış Makinesi Tavsiye edilen satış fiyatı üzerinden benzinliğe, akaryakıt istasyonu satılır, Ürün tarafında yetkili Ruılomatik bayisi kendi kar marjını oluşturup ürün maliyet fiyatı üzerine koyarak toptan satışını yapar.
• Otomatik Satış Makinesi konuşlandırılacağı benzinlik yer sahibi ile aylık kira üzerinden anlaşılır. Rulomatik bayisi aylık yer işgaliye kirası öder. Bütün gelir yetkili bayisine ait olur.
• Otomatik Satış Makinesi konuşlandırılacağı yer seçilir, kurulumu yapılır, yer sahibine ürün başına ürün kar marjı verilir, satış makinesinin anahtarları teslim edilir, ürün tedariki haftalık veya aylık olarak Rulomatik bayisi yapar.

Franchise bedeli,Telif ücreti, isim bedeli, reklam gider bedeli, tanıtım bedeli, yıllık kar oranı genel merkez payı alınıyor mu?
Hayır. Herhangi bir bedel alınmamaktadır.

Rulomatik Bayisinin aylık veya yıllık ürün satış kotası ya da sipariş alma zorunluluğu var mı?
Hayır. Bayilerimizin, yetkili bayi oldukları her bir şehir için satış kotası, ürün alma kotası bulunmamaktadır.

Bayi olabilmek için istenen herhangi bedel var mıdır?
Hayır. Rulomatik firması marka değeri olarak bayilerden herhangi bir nakdi bedel talep etmemektedir.

Rulomatik bayilerine herhangi bir bilgilendirme eğitimi verecek mi?
Rulomatik, bayi adayına, bayiliğe kabulde vereceği başlangıç eğitimlerinin yanı sıra yeni çıkan ürün veya hizmetler için de bilgilendirme eğitimleri vermektedir.

Rulomatik

Firmanız bayilerine tanıtım için görsel herhangi bir malzeme veriyor mu?
Bayi, kurumsal kimlik ve kültür bağlamında marka imajı açısından, RULOMATİK’in hazırladığı her türlü reklam amaçlı tanıtım materyalleri ve numune ürünlerden, bedeli karşılığında dilediği miktarda temin edebilmektedir.

Firmanız Bayiler için ne tür bir teknik destek vermektedir?
Rulomatik firmasının bünyesinde mobil teknik servis bulunmaktadır. Ayrıca, satış makinelerimizin üretimi stand-alone olarak üretildiği için bayimize anlık müdahale ile ilgili kusursuz hizmet sağlamaktayız.

KDV matrağı nasıldır?
Ürünlerimizde %8 (K.D.V. dahil verilir) , Tek kullanımlık otomatik satış makinelerimiz % 18 K.D.V.’dir.

 

İlginizi Çekebilir
sini börek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Rulomatik fiyatları ortalama ne kadardır ve bayilik için en az kaç makine gerekiyor ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir