Popeyes Bayilik

popeyes bayilik

Amerika Birleşik Devletleri’nde 1972’de kurulan ünlü tavuk restoran zinciri Popeyes, 2007 yılında TAB Gıda tarafından Türkiye’ye getirildi. Firma, Türkiye’de çok hızlı bir büyüme elde ederek 40 şehirde kısa sürede 200’ü aşkın franchiseye ulaşmıştır. TAB Gıda’nın yaklaşık 20 bin çalışanı bulunuyor. Bunun 3 bin 500’ünü Popeyes çalışanları oluşturuyor.

Türkiye’nin hızlı servis restoran zinciri sektörü lider TAB Gıda güvencesiyle istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden Popeyes, restoranlarındaki mükemmeliyetçi hizmet anlayışı sayesinde 2016 yılında Popeyes 27 ülke arasından “Yılın Franchisee’si” ödülüne de layık görülmüştür.

TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Popeyes’in Türkiye’de Master Franchise olarak tüm lisans haklarını bünyesinde barındırıyor. Restoranların işletmeciliği için verilen lisans (franchise) süresi 10 yıl. Verilen lisans sayesinde Lisans Alan kişi sahip olduğu restoranda ve ilgili marka altında ticari faaliyet göstermeye hak kazanıyor.

Franchisee Adaylarında Aranan Özellikler:
TAB Gıda olarak, girişimci bir ruha ve başarma hırsına sahip, başarılı bir iş geçmişi ve yönetim tecrübesi olup, yatırımın gerektirdiği finansal kaynaklara sahip olabilen işletmeci franchisee adayları tercih ediliyor.

Eğitim:
Seçilen işletmeci adayı, Tab Gıda tarafından verilen eğitim programına katılarak işletmeci olabilme hakkını kazanıyor. Lisans Alanın kendisi işletmeci olabildiği gibi restoranın yönetimini tayin edeceği bir işletmeci ile de yürütebiliyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Destek Hizmetleri:
İşletmecilere, restoranın açılış hazırlıkları süresince ve açılışın ilk gününden itibaren pazarlama, reklam, satın alma, lojistik, eğitim, insan kaynakları, operasyon, kalite kontrol gibi yoğun destek hizmetleri veriliyor.

Popeyes Yatırım Şartları:
Yatırım bedeli, Popeyes® için 400.000 USD+KDV ’den başlıyor.

TAB Gıda’nın Sub franchisee’lere verdiği restoran işletmeciliği süresi Popeyes için 10 yıldır. Verilen lisans sayesinde, lisans alan kişi sahip olduğu restoranda ve ilgili marka altında ticari faaliyet göstermeye hak kazanmaktadır. TAB Gıda tarafından francihse için net ciro üzerinden %13 royalty alınıyor.

Yer Seçimi:
Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları, fast food işletmeciliğine uygun ana arterler restoran açılacak mekânda aranan özellikler arasında. Restoran açılacak lokasyon Tab Gıda yetkilileri tarafından onaylanır ve kiralanır.

Fiziksel Özellikler:
İş yeri giriş katında olmalı, giriş katı minimum 120 m2, toplam kapalı alan ise minimum 300 m2 olmalı. Ön cephe genişliği; minimum 6.5 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalı. Food Courtlarda yer alan restoranlar için depolar dâhil 100 m2 alan yeterli olacak.

İş yerinin giriş katında olma zorunluluğu dışında, kiralanan lokasyonda gerçekleşen inşaatın uygunluğu ilgili markaların standartları doğrultusunda kontrol ediliyor.

 

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık