1. Ana Sayfa
  2. StartUp

Mevsimlik İşçiler ile Çiftçileri Bir Araya Getiren Uygulama 2.1 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Mevsimlik İşçiler ile Çiftçileri Bir Araya Getiren Uygulama 2.1 Milyon Dolar Yatırım Aldı
0

Çiftçilerin en büyük sorunlarından biri, sadece belirli hasat mevsimlerinde ihtiyaç duyulan mevsimlik işçileri bulmak. Tam olarak bu sorun üzerine çalışma yürüten ABD’li Hannah Freeman, StartUp girişimi olan Ganaz’ı kurdu. İlk etapta sadece 250 bin dolarlık yatırım alan Ganaz, son yatırım fon turunda 2.1 milyon dolar yatırım almayı başardı.

ABD’de çiftçiler için mevsimlik işçi bulmak üzere bir platform hazırlamayı planlayan ABD’li Hannah Freeman, çiftçilerin iş ilanı açabileceği, işçilerine mesaj gönderebileceği, kendi çiftliklerinin profillerini hazırlayabileceği Ganaz uygulamasını geliştirdi. Uygulama kurulduğu ilk günden itibaren özellikle mevsimlik işçilerin hayatını kolaylaştırdığı ve aracıları ortadan kaldırdığı için çok sevildi. Bu süreçten sonra yatırımcıların ilgisini çeken Ganaz’a yoğun ilgi var.

Freeman’ın Startup girişimi Ganaz, ilk fon toplamasında sadece 250 bin dolar toplayabilmişken, aralarında Co-op, Taylor Farms Ventures, The Helm, GAN Ventures, 122West, Grubstakes ve melek yatırımcıların da bulunduğu kuruluşlardan 2.1 milyon dolar yatırım fonu almayı başardı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Hannah Freeman, yeni yatırımlar ile 5 kişilik ekibi 2 katına çıkarmayı ve dünyadaki en az 20 dil için daha hizmet vermeyi planlıyor.

Android ve IOS işletim sistemli cep telefonlarına yüklenebilen Ganaz uygulaması daha ilk 3 ayında on binlerce indirmeye ulaştı bile.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Türkiye'ye Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap