Kapat

Mevsimlik İşçiler ile Çiftçileri Bir Araya Getiren Uygulama 2.1 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Anasayfa StartUp Mevsimlik İşçiler ile Çiftçileri Bir Araya Getiren Uygulama 2.1 Milyon Dolar Yatırım Aldı
ganaz-hannan

Çiftçilerin en büyük sorunlarından biri, sadece belirli hasat mevsimlerinde ihtiyaç duyulan mevsimlik işçileri bulmak. Tam olarak bu sorun üzerine çalışma yürüten ABD’li Hannah Freeman, StartUp girişimi olan Ganaz’ı kurdu. İlk etapta sadece 250 bin dolarlık yatırım alan Ganaz, son yatırım fon turunda 2.1 milyon dolar yatırım almayı başardı.

ABD’de çiftçiler için mevsimlik işçi bulmak üzere bir platform hazırlamayı planlayan ABD’li Hannah Freeman, çiftçilerin iş ilanı açabileceği, işçilerine mesaj gönderebileceği, kendi çiftliklerinin profillerini hazırlayabileceği Ganaz uygulamasını geliştirdi. Uygulama kurulduğu ilk günden itibaren özellikle mevsimlik işçilerin hayatını kolaylaştırdığı ve aracıları ortadan kaldırdığı için çok sevildi. Bu süreçten sonra yatırımcıların ilgisini çeken Ganaz’a yoğun ilgi var.

Freeman’ın Startup girişimi Ganaz, ilk fon toplamasında sadece 250 bin dolar toplayabilmişken, aralarında Co-op, Taylor Farms Ventures, The Helm, GAN Ventures, 122West, Grubstakes ve melek yatırımcıların da bulunduğu kuruluşlardan 2.1 milyon dolar yatırım fonu almayı başardı.

Hannah Freeman, yeni yatırımlar ile 5 kişilik ekibi 2 katına çıkarmayı ve dünyadaki en az 20 dil için daha hizmet vermeyi planlıyor.

Android ve IOS işletim sistemli cep telefonlarına yüklenebilen Ganaz uygulaması daha ilk 3 ayında on binlerce indirmeye ulaştı bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir