Patlıcan Kurutma İşi İle 700 Aileye İş Sağlanıyor

Patlıcan Kurutma İşi İle 700 Aileye İş Sağlanıyor hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Patlıcan Kurutma İşi İle 700 Aileye İş Sağlanıyor ile benzer konular hakkında bilgi almak için Başarı Hikayeleri, Ekonomi kategorimize göz atabilirsiniz.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde uzun yıllardır birçok girişimci ve yatırımcı tarafından yapılan patlıcan kurutma işi ile şuana kadar 700’e yakın aileye istihdam sağlanıyor. Nazilli’de bulunan işletmelerde kurutulan patlıcanların yüzde 60’ı ihraç ediliyor.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 700’e yakın ailenin ilgilendiği Patlıcan Kurutma işi ile ilçenin ekonomisine ciddi bir değer kazandırılıyor. Burada aileler tarafından kurutulan patlıcanlar ihracatçı şirketler tarafından toplanıyor ve yüzde 40’ı iç pazara, yüzde 60’ı da ihraca gönderiliyor. Büyük işletmelerde ise bu işte çalışanlara günlük 150 liraya yakın yevmiye veriliyor.

Nazilli’de kurutulmuş patlıcanları ihraç eden firmanın sahiplerinden Turgut Karaefe, bu yıl ilk kez kurutulmuş patlıcanların Arap bölgesine de gönderileceğini açıkladı.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Patlıcan Kurutma İşi İle 700 Aileye İş Sağlanıyor hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!