1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik

Online Dünyaya Açılın

Online Dünyaya Açılın
0

Türkiye’de küçüklü büyüklü yüz bini aşkın firma bulunmaktadır. Bu firmaların birçoğu yeterli tanıtım ve reklam vermediği için ciddi bir iş potansiyelini kaçırmaktadır. Bu potansiyeli en iyi şekilde kullanabilmek için çeşitli firma tanıtımları yapmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Dünya artık internet ile çağ atlamış durumda. Bu nedenle ilk olarak firmanızı kurduktan sonra muhakkak bir internet sitesi açmanız gerekiyor. Firmanızın adı ile açılan bu internet sitesi aracılığıyla dünyanın tamamına birkaç tuş ile erişebilme imkanına sahip olacaksınız. Firmanızın internet sitesini açtıktan sonra sosyal medya platformlarında muhakak, internet sitenize ve firmanıza yönelik sayfalar oluşturun. Sayfa açmanızı tavsiye edeceğimiz sosyal medya platformları:

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Google+
  • Youtube

Bu platformlarda hesap açarak çok sık olmasa bile muhakak haftada 1-2 paylaşım yapmanız önemlidir. Ayrıca bu sayfaları büyütmek için bu platformların reklam servislerine çok küçük tutarlarda reklam bedelleri ile üye çekebilirsiniz. Bu üyelerden iş alma potansiyelini fark ederseniz eğer reklam bedelini kademeli olarak artırabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Açacağınız internet sitesinde bütün iletişim adreslerinizi muhakkak belirtin. Ayrıca internet sitenizin çeşitli arama motorları tarafından hızlı index alması ve firmalara göz atan müşteriler tarafından fark edilebilmesi için Türkçe Firma Rehberi sitelerine de kayıt yaptırabilirsiniz. Örneğin Ücretsiz Firma Rehberi adlı bu siteye sitenizi ücretsiz olarak 10 saniyede rahatlıkla kayıt edebilirsiniz. Bu tür ücretsiz platformlardan binlercesini bulabilirsiniz.

İnternet siteniz kısa ve uzun vadede ciddi bir maddi yük getirmez, bu nedenle sürekli olarak açık tutmaya özen gösterin.

KARLI İŞ FİKİRLERİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Şimdi Başlayabileceğiniz Karlı 10 İş Fikri

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap