1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Online Dünyaya Açılın

Online Dünyaya Açılın
0

Türkiye’de küçüklü büyüklü yüz bini aşkın firma bulunmaktadır. Bu firmaların birçoğu yeterli tanıtım ve reklam vermediği için ciddi bir iş potansiyelini kaçırmaktadır. Bu potansiyeli en iyi şekilde kullanabilmek için çeşitli firma tanıtımları yapmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Dünya artık internet ile çağ atlamış durumda. Bu nedenle ilk olarak firmanızı kurduktan sonra muhakkak bir internet sitesi açmanız gerekiyor. Firmanızın adı ile açılan bu internet sitesi aracılığıyla dünyanın tamamına birkaç tuş ile erişebilme imkanına sahip olacaksınız. Firmanızın internet sitesini açtıktan sonra sosyal medya platformlarında muhakak, internet sitenize ve firmanıza yönelik sayfalar oluşturun. Sayfa açmanızı tavsiye edeceğimiz sosyal medya platformları:

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Google+
  • Youtube

Bu platformlarda hesap açarak çok sık olmasa bile muhakak haftada 1-2 paylaşım yapmanız önemlidir. Ayrıca bu sayfaları büyütmek için bu platformların reklam servislerine çok küçük tutarlarda reklam bedelleri ile üye çekebilirsiniz. Bu üyelerden iş alma potansiyelini fark ederseniz eğer reklam bedelini kademeli olarak artırabilirsiniz.

Açacağınız internet sitesinde bütün iletişim adreslerinizi muhakkak belirtin. Ayrıca internet sitenizin çeşitli arama motorları tarafından hızlı index alması ve firmalara göz atan müşteriler tarafından fark edilebilmesi için Türkçe Firma Rehberi sitelerine de kayıt yaptırabilirsiniz. Örneğin Ücretsiz Firma Rehberi adlı bu siteye sitenizi ücretsiz olarak 10 saniyede rahatlıkla kayıt edebilirsiniz. Bu tür ücretsiz platformlardan binlercesini bulabilirsiniz.

İnternet siteniz kısa ve uzun vadede ciddi bir maddi yük getirmez, bu nedenle sürekli olarak açık tutmaya özen gösterin.

KARLI İŞ FİKİRLERİ

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir