1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Nüfusu Artan Bölgeler İçin İş Fikirleri

Nüfusu Artan Bölgeler İçin İş Fikirleri
0

Türkiye’de genel olarak nüfusta ciddi artış yaşanıyor. Ancak halihazırda 81 il ve 957 ilçenin tamamında nüfus artışı yaşanmıyor. Bazı bölgeler göç çekerken, bazı bölgeler yıllardır aynı nüfusa sahip. Ancak iş fikirleri platformunda sık sık belirttiğimiz üzere eğer bölgenizde nüfus gittikçe azalıyorsa, orada yeni bir iş kurarken dikkatli olmalısınız.

Eğer Türkiye’nin 957 ilçesi ve 81 ilinden birinde yaşıyorsanız ve bölgenizde nüfus artışı varsa, haliyle her gün yeni inşaatlar da kuruluyordur. Bu girişimciler için harika bir kaynak anlamına geliyor. Eğer nüfus artışının olduğu bir bölgede yaşıyorsanız mutlaka bu iş fikirlerine yoğunlaşmanızı öneriyoruz.

MÜTEAHHİTLİK

MÜTEAHHİTLİK
Nüfusu artan bölgelerde en kısa yoldan zengin olma yolu haliyle Müteahhitlik yapmaktır. Müteahhitlik yapmak için sık bilinen bir yanlış olarak çok yüksek sermayelere ihtiyacınız yok. Sadece kat karşılığı arsa sahipleriyle anlaşma yapmanız gerekecek. Bu süreçten sonra evleri sanal olarak satışa sunuyor ve aldığınız peşinatlar ile binayı dikebiliyorsunuz. Sadece insanların size güvenmesi gerekiyor. Bunun içinde bölgede tanınan insanlardan biri olmanız ve bu insanları tanıyor olmanız büyük bir avantaj olacak. Ayrıca sermayeniz varsa bu iş çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor.

İNŞAAT MALZEMELERİ SATIŞI

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İnşaat
Nüfusu artan bir bölgede en çok ihtiyaç duyulacak malzemeler elbette inşaat malzemeleridir. İnşaat malzemeleri sektöründe ciddi sermaye gerekiyor. Ancak kapsamlı bir iş yerine sadece boya malzemelerinin satışına yönelik de bir dükkan kurulabilir. Sermayeniz yüksek ise kapsamlı bir iş yerinin çok ciddi kar marjları bıraktığını belirtmek gerekiyor. Böyle bir dükkan kurulduktan sonra müteahhitler ile anlaşmanız gerekecek. Bu tür işlerde para kazanmak için sadece ucuz fiyat gerekiyor. İş alabilmek için herkesin 10 TL’e sattığı bir ürünü 9 liraya satmanız yeterli. Çünkü mevcut malların tamamı her yerde genellikle aynıdır. Yani ilk etapta kar marjınızı düşürmeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İngiltere'de Asgari Ücret Ne Kadar?

SİGORTA ACENTESİ

acente
Yeni inşaatların yapıldığı yerlerde deprem sigortalarında patlama yaşanır. Çünkü evin tapusunu almak için deprem sigortası zorunludur. Hatta yeni dairelere elektrik bağlatmak için bile deprem sigortası yapılması gerekiyor. Bu nedenle bir sigorta acentesi açarak bu iş fırsatından faydalanabilirsiniz. Bu iş için 10 bin liralık bir ofis kurmanız yeterli, sigorta acentesi almak genellikle 5-6 bin lira bedel isteniyor.

EV DEKORASYONU MAĞAZASI

ev-dekorasyonu
Nüfusu artan bölgelerde en çok önerdiğimiz iş ise ev dekorasyon malzemeleri mağazası kurmaktır. Böyle bir mağaza bu tür bölgelerde ciddi iş potansiyeline sahiptir. Ev dekorasyonu mağazası kurmak için çok ciddi sermayeler gerekiyor. Ancak siz işin sadece bir boyutuna yönelik bir mağaza da kurabilirsiniz. Örneğin sadece perde veya koltuk takımı konusunda bir mağaza açıp sektörde en iyisi olmaya çalışabilirsiniz. Her yeni ev demek, yeni 20-30 bin liralık malzeme anlamına geliyor. Bu nedenle mutlaka bu sektöre yönelmenizi öneriyoruz. En karlı iş fikirleri arasında yer alıyor ve bu ürünler Türkiye’de 1-2 yıl sonra mutlaka yenileniyor, yani sizden 1 ürün alan bir müşteri o üründen memnun kalırsa 1-2 yıl sonra mutlaka size yeniden uğrayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir