1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

Ne İş Yapsam Diyenler İçin Karlı 12 İş Fikri!

Ne İş Yapsam Diyenler İçin Karlı 12 İş Fikri!
0

Türkiye ekonomik fırsatlar bakımından büyük bir ülke. Gelişmekte olan bir ülkede yaşamanın en büyük potansiyellerinden biri de kısa sürede farklı iş fikirleri ile ciddi gelirler elde edebilmektir. Günümüzde Almanya gibi bir ülkede, küçük bir sermayeye sahip bir insanın yapabileceği çok alternatif iş fikirleri yoktur. Çünkü Almanya gibi bir ülkede hemen hemen bütün sektörlerde rekabet had safhaya ulaşmıştır. Ancak Türkiye’de birçok sektörde rekabet neredeyse yoktur ve bu düşük rekabet şansı ile kısa sürede önemli gelirler elde etmek mümkün.

Ne iş yapsam diye düşünüyorsanız, öncelikli olarak Karlı İş Fikirleri platformundaki hemen hemen bütün rehberlerin bu soruya cevap bulabilmek için hazırlandığını belirtelim. Platformumuzda sizlere en doğru zamanda en doğru iş fikirlerini listelemek için yoğun çaba gösteriyoruz. Bu kapsamda halen aklınızda “ne iş yapsam” sorusu varsa, sizlere özel 12 karlı iş fikrine göz atabilirsiniz.

12 karlı iş fikrine göz atmadan önce ilginizi çekebilecek diğer rehberlerimiz:

1- Para Kazanmanın Yolları – Güncel
2- Kısa Yoldan Para Kazanmanın En İyi Yolları
3- Kolay Para Kazanma Yolları – Tam 18 Karlı Fikir!
4- İnternetten Para Kazanmanın 8 Yolu
5- Para Kazandıran Hobiler
6- Online Para Kazanma Yolları

 

1. DRONE KİRALAMA

Ortalama 15 bin liralık sermaye ile başlanılabilecek harika bir iş fikri. Son dönemde hemen hemen her etkinlik için droneler kiralanmaya başlandı, bu fırsatı değerlendirmek için minimum 2 profesyonel drone satın almanız yeterli. İş bulabilmek için sosyal medya hesapları oluşturun ve özellikle fotoğrafçılara el ilanı bırakın. İş karşılığı komisyon usulü ile de rahatlıkla çalışabilirsiniz.

İşletme Türü: Çevrimdışı | Yatırım: Düşük maliyetPotansiyel: Yüksek değer

 

2. İŞ BROKERİ

Türkçe’de tam bir karşılığı olmayan bu iş fikri ABD ve Avrupa’da çok popüler iş kolları arasında yer alıyor. İş brokerleri kısaca “iş bağlayıcısı” olarak da adlandırılabilir. Bir iş brokerinin ana görevi alıcı ile satıcıyı buluşturmaktır. Örneğin Konya’da bir çikolata fabrikası var diyelim, Hakkari’de bu çikolatayı satın alabilecek müşteriler bulmaya odaklanabilirsiniz. Her işletme Türkiye’nin her noktasına ulaşamıyor, ana çözüm noktası bu olacak. Üstelik sermaye neredeyse gerektirmez.

İşletme Türü: Çevrimdışı | Yatırım: Düşük maliyetPotansiyel: Orta değer

 

3. OFİS ALANI KİRALAMA

Gayrimenkul kiralama fiyatları her geçen gün artıyor. Bu artış aynı zamanda Türkiye’de de yoğun bir şekilde hissediliyor. Her yıl ülkenin farklı bölgelerinde açılan yüzlerce plaza maalesef işe yaramıyor. Ofis kiralama bedellerinin yüksek olması birçok girişimci için önemli bir sorun olmaya başladı. Bu nedenle ofis alanı kiralama oldukça popüler bir iş trendi olarak dikkat çekiyor. Temelde bu iş zengin olmanızı sağlamaz, maliyetlerinizi azaltmanızı sağlar.

İşletme Türü: Çevrimdışı | Yatırım: Yüksek maliyetPotansiyel: Orta değer

 

4. ÇEVİRİ HİZMETLERİ

Reel bazlı değil çevrimiçi olarak çeviri hizmeti verebilirsiniz. Özellikle son dönemde Çince ve Arapça bilenler bu sektörde çok ciddi kazançlar elde ediyor. Yalnızca İngilizce biliyorsanız da rahatlıkla kazanç sağlabiliyorsunuz. Fiverr, Upwork gibi birçok platformda hemen bugün bile rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Dünyanın her yerinden müşterilere ulaşma şansınız var.

İşletme Türü: Çevrimiçi | Yatırım: Düşük maliyetPotansiyel: Yüksek değer

 

5. KÜÇÜK ELEKTRONİK ALET SATIŞI

Hepsiburada, Gittigidiyor, N11 ve Letgo’da en çok satılanlar genellikle küçük elektronik ürünlerdir. Bu ürünlerin kar marjı çoğu zaman yüzde 200’ün üzerindedir. Cep telefonu kapakları, şarjları, bataryaları, USB bellekler, kablosuz mause ve klavyeler… ve dahası. Bu ürünlerin toptan fiyatı genellikle çok uygundur ve Çin Alışveriş Siteleri‘nden çok rahatlıkla satın alabilirsiniz. Bu ürünleri bu çevrimiçi mağazalarda yüzde 10 ila 20 arası komisyon bedelleri ile çok rahat satışa koyabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Organizasyon Şirketi & Firması Kurmak

İşletme Türü: Çevrimiçi | Yatırım: Orta maliyetPotansiyel: Yüksek değer

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Letgo’dan Para Kazanmak

6. SOSYAL MEDYA YÖNETİCİLİĞİ

Artık en çok işletme için bile sosyal medya olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Facebook, Twitter, Instagram ve Google Plus’a yönelik çalışmalar işletmeler için büyük bir katma değer sağlıyor. Bu kapsamda eğer mevcut şartlarda deneyim ve tecrübe sahibiyseniz sosyal medya yöneticiliğine odaklanabilirsiniz.

İşletme Türü: Çevrimiçi | Yatırım: Çok Düşük maliyet!Potansiyel: Çok Yüksek değer!

 

7. KİTAP YAZARLIĞI

Yalnızca popüler kültüre hizmet eden kitaplar yazarak yıllık milyonlarca dolar kazanan yazarlar var. Üstelik bazı çok satan kitaplar listesindeki kitaplar 6-7 ay gibi kısa bir sürede yazılıyor. En önemli ipucu trend konulara hakim olmaktır. Başarılı ve etkileyici bir kitap yazabilmek elbette bir miktar deneyim de isteyecektir. Ancak deneme yapmak için yalnızca birkaç A4 kağıdı ve bir kaleme ihtiyacınız var.

İşletme Türü: Çevrimdışı | Yatırım: Orta maliyet | Potansiyel: Orta değer

 

8. EDİTÖRLÜK – İÇERİK YAZARLIĞI

Sadece makale yazarak para kazanabilirsiniz. Ne iş yapsam diye düşünüyorsanız eğer aslında başlayabileceğiniz güzel bir fikir. Özellikle iyi klavye kullananlar ve sermayesi olmayanlar için değerlendirilebilecek bir iş fikri. Ek bilgileri Makale Yazarak Para Kazanmak adlı rehberimizde bulabilirsiniz.

İşletme Türü: Çevrimiçi | Yatırım: Çok Düşük maliyet!Potansiyel: Orta değer

 

9. EL YAPIMI ÜRÜNLER

Özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde yaşayan insanların fabrikasyon plastik ürünlere yönelik talebi gittikçe azalıyor. Son dönemde daha yüksek cirolar elde edilen el yapımı ürünler sektörü Türkiye’de özellikle ev hanımları için önemli bir katma değer sağlıyor. Özellikle bu ürünler Instagram’dan çok ciddi talep görüyor. Fiziksel bir mağaza da açılabilir. En çok talep gören el işi ürünler ise oyuncaklar, takı ve aksesuarlar. Ayrıca el yapımı cep telefonu kapaklarının da satışı azımsanmayacak kadar yüksek.

İşletme Türü: Çevrimiçi / Çevrimdışı | Yatırım: Orta maliyet | Potansiyel: Yüksek değer

 

10. GLUTENSİZ FIRIN

İçerisinde çeşitli proteinler barındırması nedeniyle birçok hastalık grubu için alerjik sorunlara neden olan gluten, son dönemde insanların daha çok dikkat ettiği bir konu. Bu kapsamda glutensiz ürünlere yönelik cirolarda artış var. Türkiye’ye yönelik yaptığımız araştırmalarda da, özellikle insanların internet üzerinden sıklıkla “gluten” araması yaptığı ve glutensiz ürünlere yöneldiğini raporladık. Bu kapsamda glutensiz ürünlere yönelik çalışmalara odaklanılabilir. Glutensiz fırın işi aynı zaman 2018 Trend iş fikirleri listemizin 7’nci sırasında yer alan iş fikridir. Ortalama 300 bin liralık yatırım sermayesine ihtiyaç duyuluyor.

İşletme Türü: Çevrimdışı | Yatırım: Çok Yüksek maliyet! | Potansiyel: Yüksek değer

 

11. ORGANİK ÜRÜN

Yaklaşık 10 yıl öncesine yalnızca yüksek gelir grubu tarafından talep gören organik ürünler, günümüzde hemen hemen tüm gelir grupları tarafından merak edilmektedir. Sağlık konusunda en çok -haber- artışı bulunan organik ürünlere yönelik çalışmaları yaklaşık 3 yıldır öneriyoruz. Organik ürün sektörü çok geniştir, bu nedenle ortalama yatırım konusunda bir bilgi sağlamak mümkün değil. Örneğin 1 dönüm üzerinde organik maydanoz yetiştirmek yalnızca 10 bin liraya mal olurken, organik bal üretimi için 500 bin liraya kadar yatırım sermayesi gerekebilir.

İşletme Türü: Çevrimdışı | Yatırım: Değişken | Potansiyel: Çok Yüksek değer!

 

12. AKILLI EV HİZMETLERİ

Akıllı ev, akıllı ev, akıllı ev… Artık hemen hemen her gayrimenkul projesinde büyük puntolar ile bu reklam ifadesine rastlıyoruz. Modern akıllı evlere olan talep de bu ölçüde artıyor. Çok kapsamlı bir sektör olduğu için sektöre girmenin çok zor olduğunu düşünmeyin, temel şartlarda küçük projeler için 50 bin liralık yatırım sermayesi bile yeterli olabiliyor. Özellikle Anadolu’da birçok ev dönüşüme alınarak akıllı ev haline getiriliyor, bu kapsamda büyük şehirlerdeki rekabet yerine Anadolu için çalışma yapmanızı öneriyoruz.

İşletme Türü: Çevrimdışı | Yatırım: Orta MaliyetPotansiyel: Yüksek değer

 

HALA KARARSIZ MISINIZ?

Halen ne iş yapsam diye düşünüyorsanız eğer, mutlaka incelemenizi önerdiğimiz rehberler:

1- Para Kazanmanın Yolları – Güncel
2- Kısa Yoldan Para Kazanmanın En İyi Yolları
3- Kolay Para Kazanma Yolları – Tam 18 Karlı Fikir!
4- İnternetten Para Kazanmanın 8 Yolu
5- Para Kazandıran Hobiler
6- Online Para Kazanma Yolları

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap