KOBİ Dışı Firmalara Kredi Verilecek

KOBİ Dışı Firmalara Kredi Verilecek hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

KOBİ Dışı Firmalara Kredi Verilecek ile benzer konular hakkında bilgi almak için Ekonomi kategorimize göz atabilirsiniz.

Türk Lirası ile ihracat yapan Küçük ve Orta Ölçekteki firmalara Eximbank tarafından sağlanan kredi imkanı yeni düzenleme ile birlikte KOBİ dışındaki firmalara da tanınmaya başlandı.

Türk Lirası ile ihracatın geliştirilmesi için yoğun çaba gösteren Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenleme ile birlikte, Türk Lirası ile ihracat yapan KOBİ dışındaki firmalara da TL ile Eximbank aracılığıyla kredi sağlanmasının önü açıldı.

Türkiye’de 2018 yılında ihracatın yüzde 4,5’i Türk Lirası ile yapıldı. 2019 yılında bu rakamın yüzde 5 üzerine çıkarılması için program hazırlayan Ticaret Bakanlığı, bu kapsamda Eximbank aracılığıyla ihracat yapan KOBİ dışındaki işletmelere de TL ile kredi vermeye başladı.

22 Nisan itibarıyla başlayan program kapsamında, piyasa şartlarının çok altındaki faiz koşulları ile KOBİ dışındaki işletmelere ihracat kredisi veriliyor. Üstelik alınacak olan kredi için geri ödemeler 6 ayda bir yapılacak.

KOBİ Dışı Firmalara Kredi Verilecek hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın