1. Anasayfa
  2. Ekonomi

İlginç İş Fikirlerinde Bugün: Kiralık Mobilya Dönemi Başlıyor!

İlginç İş Fikirlerinde Bugün: Kiralık Mobilya Dönemi Başlıyor!
0

İsveç kökenli mobilya devi IKEA, mobilya kiralama dönemini başlattı. Yeni uygulama ile birlikte, özellikle sık sık mobilya değiştirenler, çok daha uygun avantajlar ile mobilyalarını değiştirebilecek. Uygulamanın bir diğer avantajı da elbette geri dönüşüm.

İsveç merkezli dünyanın en en büyük mobilya üreticilerinden IKEA, şu anda sadece İsveç’te başlattığı yeni uygulama ile birlikte tüketicilere mobilya kiralama fırsatı sağlamaya başladı. Uygulama ile birlikte, insanlar artık mobilyayı satın almak yerine, yıllık bazda kiralayabilecek.

Mobilya kiralamaya başladıklarını açıklayan IKEA, mobilyanın kullanım süresi dolduğu zaman da kendi personeli ile mobilyayı alıp, yeniden geri dönüşüme veya onarıma göndererek daha az mobilyanın çöpe gitmesini sağlayacaklarını belirtti.

İLGİLİ: IKEA’nın Kurucusu Ingvar Kamprad’ın Başarı Hikayesi

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Patlayacak İş Fikirleri

Müşteriler bu yol ile daha uygun fiyatlar ile mobilya takımlarını değiştirebilecekler. Ancak şu anda mobilya kiralama seçenekleri yalnızca ofis malzemeleri ile sınırlı. 2019 yılının ikinci yarısında tüm mobilya türleri için aynı desteğin sağlanması bekleniyor.

DEĞERLENDİRİLEBİLİR İŞ FİKRİ

Türkiye’de de son dönemde mobilya fiyatları ciddi düzeyde arttı. Bu nedenle IKEA’nın modeli Türkiye’de de ilgi çekebilir. Uygun sözleşmeler çerçevesinde veya önce öde, iade sırasında geri al gibi bir seçenek ile yeni bir iş fikri hayata geçirilebilir.

Ek olarak mobilya mağazası açmayı planlıyorsanız, bu konuda hazırladığımız harika rehbere Mobilya Mağazası Açmak bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Evde Yapılacak İşler

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir