İlginç İş Fikirlerinde Bugün: Kiralık Mobilya Dönemi Başlıyor!

Ekonomi, Girişimcilik, Karlı İşler, Yeni İş Fırsatları > İlginç İş Fikirlerinde Bugün: Kiralık Mobilya Dönemi Başlıyor!

İsveç kökenli mobilya devi IKEA, mobilya kiralama dönemini başlattı. Yeni uygulama ile birlikte, özellikle sık sık mobilya değiştirenler, çok daha uygun avantajlar ile mobilyalarını değiştirebilecek. Uygulamanın bir diğer avantajı da elbette geri dönüşüm.

İsveç merkezli dünyanın en en büyük mobilya üreticilerinden IKEA, şu anda sadece İsveç’te başlattığı yeni uygulama ile birlikte tüketicilere mobilya kiralama fırsatı sağlamaya başladı. Uygulama ile birlikte, insanlar artık mobilyayı satın almak yerine, yıllık bazda kiralayabilecek.

Mobilya kiralamaya başladıklarını açıklayan IKEA, mobilyanın kullanım süresi dolduğu zaman da kendi personeli ile mobilyayı alıp, yeniden geri dönüşüme veya onarıma göndererek daha az mobilyanın çöpe gitmesini sağlayacaklarını belirtti.

İLGİLİ: IKEA’nın Kurucusu Ingvar Kamprad’ın Başarı Hikayesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Patlayacak İş Fikirleri

Müşteriler bu yol ile daha uygun fiyatlar ile mobilya takımlarını değiştirebilecekler. Ancak şu anda mobilya kiralama seçenekleri yalnızca ofis malzemeleri ile sınırlı. 2019 yılının ikinci yarısında tüm mobilya türleri için aynı desteğin sağlanması bekleniyor.

DEĞERLENDİRİLEBİLİR İŞ FİKRİ

Türkiye’de de son dönemde mobilya fiyatları ciddi düzeyde arttı. Bu nedenle IKEA’nın modeli Türkiye’de de ilgi çekebilir. Uygun sözleşmeler çerçevesinde veya önce öde, iade sırasında geri al gibi bir seçenek ile yeni bir iş fikri hayata geçirilebilir.

Ek olarak mobilya mağazası açmayı planlıyorsanız, bu konuda hazırladığımız harika rehbere Mobilya Mağazası Açmak bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

İlginç İş Fikirlerinde Bugün: Kiralık Mobilya Dönemi Başlıyor! hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın