Genç Yaşında Patron Oldu 4 Kişiye İş Veriyor

Genç Yaşında Patron Oldu 4 Kişiye İş Veriyor hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Genç Yaşında Patron Oldu 4 Kişiye İş Veriyor ile benzer konular hakkında bilgi almak için Başarı Hikayeleri kategorimize göz atabilirsiniz.

Bayburt’ta yaşayan genç girişimci Büşra Şahin, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra patron olma hayali ile araştırmalar yapmaya başladı. Bir süreden sonra destek alarak kendi iş yerini kurabileceğini fark eden Şahin, bunun üzerine girişimcilik eğitimine başvuruda bulundu.

Girişimcilik eğitimini Bayburt Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği’nde alan genç girişimci Büşra Şahin, burada aldığı girişimcilik sertifikası ile başvurduğu KOSGEB’ten 50 bin lira kredi alarak “Orta Köy Kumpir Kahvaltı” adlı kendi işletmesini kurdu. Burada kısa sürede önemli cirolar elde etmeye başlayan Şahin, 4 kişiyi daha istihdam etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru Formu

“HAYALİM PATRON OLMAKTI”

Üniversitede İktisat bölümünden mezun olduktan sonra bir süre iş aradığını ancak kendine uygun hiçbir iş bulamadığını ifade eden Şahin, “İktisat bölümü mezunuyum bu bölümden mezun olduktan sonra iş bulamadım. Aklımda da zaten hep kendi işimin patronu olmak vardı. Esnaf Sanatkar Odası Birliği’nin de yardımıyla önce girişimcilik belgesi aldım. Devletin KOSGEB aracılığıyla bu tür destekler verdiğini araştırdım ve kendi imkanlarımla böyle bir yer açamayacağım için devletin verdiği destekten de yararlanarak bu iş yerini açtım.” dedi.

“HERKES YAPABİLİR”

Kadınlara da önerilerde bulunan Şahin, “Bayburt’ta bu şekilde işletme fazla yok o yüzden tercih ediliyoruz. Ayrıca burada 4 bayan istihdam ediliyor. Bayburt gibi bir yerde bence bu rakam çok iyi. Kadınların eğer hiçbir şey yapamıyorlarsa devletin verdiği destekleri araştırıp, inceleyip ticarete atılmalarını öneriyorum.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: KOSGEB ile İş Kuranlar

Genç Yaşında Patron Oldu 4 Kişiye İş Veriyor hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Genç Yaşında Patron Oldu 4 Kişiye İş Veriyor” üzerine bir yorum

Yorum yapın