1. Anasayfa
 2. Evde Ek İş

Evde Para Kazandıran Hobiler

Evde Para Kazandıran Hobiler
22

Evde vakit geçirmekten hoşlanıyor musunuz? O halde bu süreci hem hobileriniz ile ilgilenerek neden para kazandıran işlere dönüştürmüyorsunuz? Evet, bunu yapabilmek düşündüğünüz kadar zor değil. Evde vakit geçirmek için uğraştığınız hobiler ile para kazanmak gayet mümkün.

Hepimizin genellikle vakit geçirmek için uğraştığı çeşitli hobiler vardır. Keyif alarak yaptığımız bu işlerin para kazandıran hobilere dönüştürülmesi için ise biraz daha çaba göstermemiz gerekebilir. Ancak bu hobilerden aldığımız keyfi, bir gelir elde etmeye başlamamız nedeniyle mutlaka artıracaktır. Evde para kazandıran hobilere mutlaka göz atmanızı öneriyoruz, halihazırda bu hobiler ile ilgilenmiyorsanız bile, keyif alabileceğinize eminiz.

EV ALETLERİ TAMİRİ

tamir

Bir şeyleri tamir etmekten hoşlanıyor musunuz? Bunu para kazandıran hobiye dönüştürmek ise düşündüğünüz kadar zor değil. İster etrafınızdaki evlere kartınızı bırakarak ev aletleri tamiri yaptığınızı belirtin ve iş almaya başlayın isterseniz de çeşitli spotçularda bozulan ev aletlerini satın alarak bunları evinizde tamir edin ve yeniden satışa koyun. Her halükarda eğleneceğinizi ve bundan para kazanacağınızı belirtelim.

RESİM YAPMAK

resim-yapmak

Resim yapmak konusunda kendinizi yetenekli buluyor musunuz? Yapacağınız resimlerin insanların ilgisini çekeceğine inanıyorsanız bu yeteneğinizi daha profesyonel hale getirmek çok zor değil. 3-4 aylık bir kursun ardından hobi kategorisinde yer alan bu sanat ile evde para kazanabilirsiniz. Orta düzeyde resimlerin bile özellikle sosyal medya platformlarından sık sık alıcı bulduğunu belirtelim. Birçok kursiyer bu kursların ardından sergilerde bile yer edinmeyi başardı. Belkide çok iyi resim yeteneğiniz vardır?

MÜZİK ALETLERİ

müzik-yapmak

Herhangi bir müzik aletinde çok mu yeteneklisiniz? Ve bunu kullanmaktan zevk alıyor musunuz? O halde bunu hemen paraya dönüştürebilirsiniz. Etrafınızda bu müzik aletlerini öğrenmek için can atan binlerce öğrenci bulunuyor. Ortalama bir 3-4 binalık sitede bile bu tür müzik aletlerini öğrenmek için kursa para ödeyecek onlarca öğrenci bulabilirsiniz. Örneğin bir gitar kursu için toplam 1-2 bin liralık ödeme alabilmeniz mümkün. Hem bir insana bir şey öğretmek gerçekten size keyif verecektir. Birkaç öğrenci aldıktan sonra reklamınız kendi kendine artacaktır.

GRAFİKERLİK

grafikerlik

Bilgisayar üzerinden yapılan grafikler son dönemde büyük bir ihtiyaç haline geldi. Hemen hemen her kurum, kuruluş ve şirket için bir grafiker gerekiyor. Ancak bu tür grafikerleri istihdam etmek yerine genellikle iş bazlı internet üzerinden iş veren bu kurum ve şirketler bunları da internet üzerinden ilanlar ile arıyor. Bu tür ilan sitelerinde binlerce part-time grafikerlik işi bulunuyor. Eğer yeteneğiniz varsa ve dikkat çekici grafikler ortaya çıkarabileceğinize inanıyorsanız mutlaka değerlendirin.

EDİTÖRLÜK

editör

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Yazı yazmaktan hoşlanıyor musunuz? Bunu editörlük hizmetine çevirerek para kazandıran bir hobi elde edebilirsiniz. İnternet üzerinden editörlük hizmeti alan binlerce haber, şirket, kurum var. Bu kurumlar çeşitli ilan siteleri aracılığıyla sık sık editör ihtiyacını kapatmaktadır. Evde çalışarak bu editörlük hizmetini verebiliyorsunuz. Ayrıca birçok makale platformu da sık sık farklı kategorilerde makale alımı yapmaktadır. Bu konudaki en önemli unsur herhangi bir teknik konuda ayrıntılı bilgi sahibi olmaktır. Örneğin tıp konusunda ciddi bilgileriniz varsa bu işten aylık binlerce lira para kazanabilirsiniz.

AHŞAP OYUNCAK ÜRETİMİ

ahşap-oyuncak

Plastik oyuncaklar sık sık uzmanlar tarafından zararlı olarak nitelendiriliyor. Ayrıca sık sık aynı ürünler piyasada bulunuyor ve çocuklar için ebeveynler farklı alternatifler arıyor. Bu dönemde ahşap oyuncaklar gerçekten ilgi çekmeye başladı. Bir marangoza giderek alabileceğiniz 100 liralık parçalar ile bu işe başlayabiliyorsunuz. Bu tür ürünleri sosyal medyadan satabileceğiniz gibi topluca bir oyuncak mağazasına da satabileceğinizi belirtelim. Ahşap oyuncakları nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Youtube’de bu konuda binlerce Nasıl Yapılır? videosu bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Evde Ahşap Oyuncak Yaparak Aylık 3.000 Lira Kazanın

EL SANATLARI

nakış

Özellikle ev hanımları tarafından icra edilen el sanatları da para kazandıran hobiler arasında yer alıyor. Türkiye’nin en eski para kazandıran hobileri arasında yer alan el sanatları 4-5 yıl öncesinde bir miktar imaj kaybına uğramıştı. Ancak günümüzde özellikle ve özellikle dantel ürünler yeniden moda haline geldi. Eğer dantel konusunda el becerilerinize güveniyorsanız bu ürünleri tuhafiyecilere çok rahat satabiliyorsunuz. Ayrıca birkaç üründen sonra mutlaka özel siparişler alacağınızı belirtelim. Ve son olarak eğer gelinliklere dantel montajı yapabiliyorsanız çok fazla para kazanabileceğinizi belirtelim, şuanda sektörün modası bu.

SOSYAL MEDYA HESABI BÜYÜTMEK

Sosyal Medya

Halihazırda hobiniz sosyal medyada umarsızca dolaşmak oluyor olabilir. Videolar, fotoğraflar ve yazılar paylaşmaktan hoşlanıyorsanız bunu daha profesyonel bir şekilde yapıp bir sosyal medya hesabı büyütebilirsiniz. Örneğin 100 bin takipçisi olan bir Instagram hesabından aylık 1-2 bin lira kazanmanız mümkün. Ayrıca bu hesapları satarak da güzel bir gelir elde edebiliyorsunuz. Bunun için ilginç ve dikkat çekici bir hesap açmanız gerekebilir, ancak evinizdeki kanepede oturarak para kazandıran bir hobi olarak kesinlikle öneriyoruz.

ONLİNE DERS

online-ders

Bir konuda ortalama üstü bir bilginiz varsa bile bunu para kazandıran bir işe dönüştürebilirsiniz. Genellikle Skype adı verilen görüntülü iletişim programı aracılığıyla birçok eğitmen online ders vererek para kazanıyor. Bu dersler için öğrencileri Facebook Gruplarından bulmanız mümkün. Ortalama olarak bir seminere 10 öğrenci almayı başarabilirseniz eğer bir süreden sonra öğrenci sayınızın düzenli olarak artacağını fark edeceksiniz. Ancak eğlenceli olarak öğretme teknikleri bulmanız gerekecek, zira klasik bir öğretmen edası dikkatleri üzerinize pek çekmeyebilir.

DİZİ – FİLM ÇEVİRİSİ

dizi-film-çeviri

İngilizce ve Hintçe ve Çince dillerinden bir veya birkaçını biliyorsanız ciddi miktarda para kazanma şansınız var. Özellikle son dönemde Hindistan kökenli diziler ülkemizde çok popüler ancak bu dizilerin çevirileri çok geç yapılıyor. Bu konuda işe koyulursanız eğer bölüm başına 600 TL gibi bir ücret bile kazanabiliyorsunuz. Ancak sadece İngilizce biliyorsanız eğer bu konuda iş bulmanız biraz daha zor olacak. Yalnız çeviri konusunda çok hızlı olabileceğinize inanıyorsanız, mutlaka dizi – film yayınlayan platformlara 1-2 mail atmanızı öneriyoruz.

BEBEK BAKICILIĞI

Bebek Bakıcısı

Bebeklerle ilgilenmekten çok hoşlanıyor olabilirsiniz. Bunu para kazandıran bir hobiye dönüştürmek için bebek bakıcılığı yapabilirsiniz. Özellikle yoğun olarak memur ve işçilerin bulunduğu bir bölgede çalışıyorsanız aynı binada bile bebek bakıcısı arayan onlarca ebeveyn bulabileceğinizi belirtelim. Her gün olmasa bile yalnızca hafta sonlarında bile bu işi yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

KOSTÜM TASARIMI

kostüm

Dikiş – nakış ülkemizde birçok insanın ilgisini çeken bir konu ve birçoğumuz bunu yaparken ciddi keyif alıyoruz. Bunu paraya dönüştürmek de gayet kolay. Eğlenceli ve vakit geçirmek için sıklıkla yapılan dikiş – nakış ve kostüm tasarımı konusunda kendinizi geliştirerek siparişler alabilirsiniz. Eğer bu konuda çok bilginiz yoksa ilk etapta yalnızca tamir işi ile de ilgilenebilirsiniz. Etrafınıza birkaç haber salmaktan çekinmeyin, dönüşümü olacaktır.

NİKAH ŞEKERİ YAPMAK

nikah-şekeri

Düğün ve nikah törenlerinde misafirlere dağıtılan nikah şekerlerini yaparak güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Eğlenceli bir iş olan nikah şekeri üretimini yapmaya başlamadan önce sipariş almanızı öneriyoruz. Bu tür ürünlerin uzun sürede elinizde kalması iyi değil, bu nedenle birkaç düğün salonuna, fotoğrafçıya ve nikah şekeri satan mağaza ile görüşerek siparişler alın. Bu işi yapabilmek için ciddi bir beceriye ihtiyacınız yok. Ayrıca evde 2-3 kişiyseniz çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (22)

 1. Evde paketleme işi yapmak istiyorum.Ürün fark etmez.

 2. evde paketleme işi yapmak istiyorum dönüş sevinirim paraya ihtiyacım var

 3. Merhaba. Evde çalışmak istiyorum. Her türlü paketleme işlemi yaparım

 4. Evde nikah şekeri paketleme işi yapmak istiyorum

 5. 6 Şubat 2019

  Slm ben malatyada yasiyorum evlere ek is yapmak isdiyorum yardimci olabilirmisiniz

 6. merhabalar 12 kişilik arkadaş grubum var daha öncede yapmıştık paketleme işini ek olarak ev bütçeme destek olmak için evede paketleme işini çok istiyorum.Mersin de yaşamaktayım ve sizinle irtibata geçip bu işe sahip olmak istiyorum.
  iyi günler dilerim, bol kazançlar

  • 4 Ekim 2019

   Tekirdağ Çerkezköy de oturuyorum çocuk gelişimi okudum sanat işi,bebek bakacağını ya da paketleme isi de olur bunlardan biri olsa yeter

 7. 11 Aralık 2018

  butun paketleme ıslerını yapabılırım lutfen donus yapın tesekkurler..

 8. Evde paketleme işine katılmak istiyorum. (Ankara/Dikmen)

 9. evde 3 kişiyiz nikah şekeri ve paketleme yapabiliriz boş oturmak istemiyoruz lütfen bizimle iletişime geçin.

 10. Her türlü paketleme işi yaparım.Hatay/İskenderun da oturuyorum.Dönüş bekliyorum.

 11. ÇANAKKALE BİGA’DA OTURUYORUM.KOKULU TAŞ .DOĞUM GÜNÜ VE BEBEK MEVLÜT KIYAFETİ .KAPI SÜSÜ. NİŞAN TEPSİSİ VE BAVULU SÜSLEME. KOLONYA ŞİŞESİ SÜSLEME .TESBİH SÜSLEMESİ .KADİFE KUTU KAPLAMA. BEBEK VE KINA SEPETİ .GELİN ÇİÇEĞİ .GELİN TACI. KINA VE NEDİME TACI HEDİYELİK OBJELER.TÜTÜ ETEK. TAKI ÇALIŞMALARIM VAR, BUNLARI DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUM PAKETLEME İŞİDE YAPABİLİRİMGEREKİRSE EKİP KURABİLİRİM EVLERE İŞ VEREN FİRMALAR YARDIMCI OLURSA ÇOK SEVİNİRİM FACEBOOK Yavuz Hayal (Hayal Dünyam) INSTAGRAM @yavuzhayal E posta hgargili@hotmail.com

 12. Paket işleme işi yapmak istiyorum ne olursa olsun farketmez

 13. 18 Nisan 2018

  Her turlu paketleme isi yapabilirim
  Tesekkurler

 14. 13 Nisan 2018

  Nikah şekeri be bebek bakıcılığı ile ilgili ek işler olması halinde dönüş bekliyorum sizlerden. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 15. 13 Nisan 2018

  çok güzel olmuş beğendim teşekkürler

 16. Meraba bende evde iş yapmak istiyorum İstanbul Küçükçekmece tarafindayim

 17. Meraba bende evde iş yapmak istiyorum İstanbul Küçükçekmece tarafindayim

  • Merhaba ankara etımesgutta oturmaktaym her türlü paketleme işi yaparm lutfen yardımcı olurmusunuz

 18. Merhaba ankara Etimesgut ta oturuyorum ek is yapmak istiyorum. anahtarlik oyuncsk orgu paketleme isler yapabilirim

 19. Her türlü paketleme işini yapabilirim paraya ihtiyacım var lütfen bana ulaşın

  • 20 Nisan 2019

   Malatya Merkezdeyim evde paketleme nikah şekeri ham kutu kaplama (Gondol Tesbih Kutusu)yapmak istiyorum el becerim çok iyi dönüş yaparsanız sevinirim. ÖZLEM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir