1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Evde Kefir Yaparak Para Kazanın

Evde Kefir Yaparak Para Kazanın
0

Son yıllarda tüm dünyada sağlık için mutlaka tüketilmesi önerilen kefir için birçok büyük üretici harekete geçmiş durumda. Birbirinden farklı hazır paketlenmiş kefir ürününü bulmak mümkünken, uzmanlar paketlenmiş kefiri uzun süreli raf ömrüne sahip olması için içerdiği katkı maddeleri nedeniyle pek önermiyor. Bu nedenle insanların evlerinde ev yapımı olarak kefir üretmesini ve bunu tüketmesini öneren uzmanlar, aynı zamanda evde ek iş fikri arayanlar için de fırsat sağlamış oluyor. Gelişen dünya ile birlikte insanlar artık evlerinde bir şeyler hazırlamak için vakit bulamıyor ve çoğu insan bu konuda fikir ve deneyim sahibi de değil. Bu doğrultuda evde kefir üretimi yaparak para kazanma fırsatınız bulunuyor.

Öncelikle, kefir; sindirim rahatsızlıkları, kemik hastalıkları, Osteoporoz, kanser, astım gibi birçok soruna yönelik en iyi gıdalar arasında yer almaktadır. Her yıl yapılan araştırmalar ile birlikte, öneriler nedeniyle kefir tüketimi artmaktadır.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Evde kefir yapmak kolaydır, ancak bunu yapmak için vakti ve bilgisi olmayan insanların sayısı azımsanmayacak derecede yüksek. Bu insanlar için evde kefir üretimine odaklanabilir ve kısa sürede büyük bir referans kitlesine erişebilirsiniz. Öncelikli olarak sağlıklı ve nakliye edilebilir düzeyde kefir üretmeyi başarabilmeniz gerekiyor. İlk etapta hedefiniz bölgenizde yaşayan insanlar olmalı.

MAĞAZALARA SATIŞ

Hemen hemen her şehirde sağlıklı ve organik ürünler satan mağazalar bulabilmeniz mümkün. Bu satış mağazalarına giderek, kendileri için doğal olarak evde kefir üretebileceğinizi belirtin.

Her mağazaya teker teker mutlaka gidin, hatta yanınızda birkaç örnek de götürmeyi ihmal etmeyin. Şık paketlenmiş bir şekilde götürdüğünüz kefirleri, bu mağazalara komisyon karşılığında bırakabilirsiniz. Böylelikle mağaza sahipleri ek bir sermaye koymadıkları için büyük ihtimalle bu fikri kabul edecektir. Bu sayede bu mağazalardaki satışlardan direkt olarak para kazanmaya başlarsınız. Satışlar ilk etapta çok kısıtlı olabilir, ancak birkaç satıştan bile olumlu geri dönüşler almayı başarırsanız, insanlar sizin ürünlerinizi artık o mağazalarda görmek isteyecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Belçika'da Asgari Ücret | Çalışma ve Hayat Şartları

SOSYAL MEDYADAN SATIŞ

Bu satış yöntemi dışında bir de Instagram ve Facebook’tan satış fırsatınız bulunuyor. Öncelikli olarak içi cam, dışı plastik olan kaplardan edinmeniz gerekiyor. Kefir en iyi şekilde cam kutularda saklanabiliyor. Bu kutulardan bulduktan sonra, hem kendi Instagram ve Facebook sayfalarınızı açıp burada sipariş aldığınızı belirtin hem de büyük sağlıklı yaşam vb. sayfalarına ulaşarak bu sayfalara reklam verin. Reklamların geri dönüşlerine paralel olarak, reklamlar için ayırdığınız bütçeyi artırabilirsiniz. İnsanlar ürünlerinizi aldıktan sonra, bu ürünler için olumlu fikre kapılırsa, bu süreçten sonra telefonunuz sık sık çalmaya başlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap