En Karlı Ticaret Ürünleri ve Sektörleri
 1. Anasayfa
 2. Karlı İşler

En Karlı Ticaret Ürünleri ve Sektörleri

5

Temel şartlarda her sektörde kar etmek mümkündür ama bazı ticaret sektörleri özellikle kar marjı konusunda daha avantajlı.

Her yıl nüfusu hızla büyüyen Türkiye’de birçok sektördeki önemli ürünler yüksek kar oranları ile dikkat çekmektedir. Türkiye’de en karlı ticaret ürünleri ve sektörlerini öğrenmek istiyorsanız piyasada sık sık araştırmalar yapmalı ve hangi sektörlerde boşluk olduğunu araştırmalısınız.

Ancak yıllardır kar ettiren birçok sektör var, bunlara hep birlikte göz atalım.

OYUNCAK

Oyuncak düşük maliyet ve yüksek ticari kar sağlayan bir sektördür. Oyuncak sektöründe bulunan hemen hemen bütün ürünler yüksek kar marjları ile satıldığı gibi hızla da son tüketiciye ulaşmaktadır. Oyuncak sektöründe yer edinmek isteyenlere en büyük önerimiz ise reklamdır. Çünkü ürününüzü daima satın almak isteyenler var ve bunları çekmeye uğraşmanız gerekiyor sadece.

YEMEK

Yemek bir ticaret ürünü değildir ancak yemek sektöründe yer alan ürünler ticari ürünlerdir. Lokanta ve restaurantlarının çok para kazandığını bilinmektedir. Ancak arka plandaki para kazananlar hakkında bilginiz yoktur. Lokanta sektörü aynı zamanda peçete, kaşık, masa, et, yağ, un, şeker gibi sektörlerde de harika karlar bulunmaktadır ve bu noktada devreye siz girebilirsiniz. Yemek sektöründe kapsamlı bir iş yapmayı başarabilirseniz eğer bu ticari sektörün çok yüksek karlar içerdiğini fark edebilirsiniz.

PET ŞİŞE SU

Pet şişelerde üretilen su konusunda çok fazla bilginiz yoksa bu sektöre biraz yoğunlaşmanızı öneriyoruz. Bir pet şişe su ortalama olarak 75 kuruşa satılmaktadır. Bu pet şişe sular ise maliyetinde ortalama 12 kuruşa mal olmaktadır. Gerisini siz düşünün ve hemen bir hesap makinesi elinize almayı unutmayın.

KAHVE

Kahve ürünlerinde en düşük ama en düşük kar marjı yüzde 200‘dür. Daha az kar marjı ile çalışan herhangi bir kahve şirketi veya markası yoktur. Kahve sektöründe yer alan üreticiler de cafeciler de en az bu kar marjı ile çalışmaktadır. Bir ihtiyaç olmayan ancak her geçen gün daha da ihtiyaç ürünü gibi satılmaya başlanılan kahve sektörüne göz atmalı ve küçük de olsa yatırım fikirlerine yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz.

ZAYIFLAMA ÜRÜNLERİ

Zayıflama ürünleri derken sahte veya organik olmayan ürünler mevzubahis değildir. Asıl bahsettiğimiz gerçekten zayıflattığı tescillenen ve sağlık bakanlığı onaylı organik ürünlerdir. Bu tür organik ürünleri temin edip paketledikten sonra satış fiyatının tüm maliyetin en az yüzde 200 olduğunu fark edebilirsiniz. En çok karlı ürün sektörleri arasında yer almaktadır.

DONDURMA

Dondurma da Türkiye’de çok yüksek kar marjlarına satışa sunulmaktadır. Basit bir hesap ile 40 kuruşa üretilen bir külah dondurma 3 TL‘e satılmaktadır. Yani kısaca bu sektöre girmeyi düşünüyorsanız efsane bir kar fırsatının elinizde olduğunu bilmeniz gerekiyor. Dondurma sektöründe para kazanabilmek sadece gerçekten satış yapabilecek bir iş yerine ihtiyacınız var.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar (5)

 1. 6 Ekim 2019

  selamlar
  adana da yangin sistemleri uzerine Calisiyorum.istiyprum ki ekstra olarak yuksek kazancli aktif satilacak veya hizmet olarak sunulacak,sizlerden gelecek fikirler ve olusumlar
  la guclerimizi birlestirerek buyumek istiyorum.
  adanada ayni dusunceleri paylasan arkadaslar
  yazarlarsa sevinirim.
  urunleri orta

 2. 10 Aralık 2018

  Bunun için mobil üzerinden veya internet üzerinden evde yaptığınız ilgi çekici şeylerin satışını yapmak işinizi kolaylaştırır bende genç bir girişimci olma hayali olan birisiyim konuşmak için irtibata geçmek isterim yorum yapmanız yeterli ?

 3. 24 Ekim 2018

  evde iş yapmak istiyorum . kocaeli derincede oturuyorum.

  • Güvene bilirseniz blacseared instigram ekleyin oradan anlatayım ne işmyapacagınızı. Okul kanyınlerine pizza tarzı seyler yapıp verebilirsiniz . Görselleri instigram dan atarım . Ve başka fıkırler . Güvendirsen ekle .

Bir yanıt yazın