1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

El İşi Yapıp Pazarda Satmak

El İşi Yapıp Pazarda Satmak
0

Türkiye’de kadınların en yetkin olduğu konuların başında el işi ürünleri gelmektedir. Hemen hemen her ev kadını, çeşitli elişi ürünlerini yapmak konusunda bilgi sahibidir. Ancak gelişen dünya ile birlikte yeni nesil bu el işi ürünlerini yapmak yerine satın almayı tercih ediyor.

El işi ürünlerini yaparak pazarda veya farklı noktalarda satışa sunmak karlı evde ek işler arasında yer almaktadır.

Öncelikle el işi ürünlerini yapmak zor değil, birkaç Youtube videosunu izleyerek çok farklı el işi ürünlerini yapmak mümkün. 200 – 300 liralık küçük el işi malzemeleri ile de işe rahatlıkla başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Yapılabilecek En İyi 10 İş Fikri

Ürünleri kolaylıkla bijuteri mağazalarında bulabilirsiniz. Ayrıca internetten de toplu alım seçeneklerini değerlendirerek daha az maliyetli olarak bu işi başlatabilirsiniz.

El işi ürünlerini yaptıktan sonra, yapmanız gereken şey ise el işi pazarı olarak adlandırılan genel veya düzensiz pazarlarda bu el işi ürünlerini satmak olacak. Ek olarak şehrinizde bulunan bijuteri mağazalarına da bu el işi ürünlerini rahatlıkla satabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Eğer ürünleri yapmanıza rağmen satmayı başaramadıysanız, komisyon karşılığı satışa odaklanmanızı öneriyoruz. Bu neredeyse kesin bir çözümdür.

Örneğin, 100 adet el işi ürününü yaptıktan sonra pazara götürerek, burada benzer ürünler satan birine ürünlerinizi komisyon karşılığı satması üzerine bırakabilirsiniz. Böylelikle ürünleriniz satıldıkça para kazanacaksınız ve esnaf da ürünlerinizin satılmama riskini almamış olacak. Hemen hemen tüm işletmeler ve pazarcılar bu teklifini kabul edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Pazarda Tezgah Açmak

ŞIK ÜRÜNLER YAPIN

Bu işin en önemli püf noktası ise yeni nesilin hoşuna gidebilecek şık ve dikkat çekici ürünler ortaya koymaktır. Bunun için de özellikle yeni evlenen insanların evlerine ziyaret gerçekleştirerek, satına aldığı ürünlere göz atabilir veya direkt olarak hangi üründen hoşlandıklarını sorabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sermayesi Olmayan Kadınlar İçin İş Fikirleri

Youtube’de de en çok izlenen el işi videoları muhtemelen çok dikkat çekici ürünlere yönelik olacaktır. Son dönemde dantel içerikli ürünlere ise daha fazla talep olduğunu belirtmekte yarar var.

Sadece bu yöntem ile düzenli bir gelir elde edebilirsiniz, daha fazla ürün için ise birkaç kişilik grup oluşturabilirsiniz.

Farklı evde ek iş ürünlerine göz atmak için ise Evde Ek İş kategorisine mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap