Dolar İçin Piyasaları ‘Korkutan’ Tahmin

Dolar İçin Piyasaları ‘Korkutan’ Tahmin hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Dolar İçin Piyasaları ‘Korkutan’ Tahmin ile benzer konular hakkında bilgi almak için Ekonomi kategorimize göz atabilirsiniz.

Türkiye’de geçtiğimiz yıl Dolar ve Euro kurunda yaşanan yüzde 100’lük artıştan sonra, yeni yıl ile birlikte hafif bir düşüş yaşandı. Ancak 2019 yılı için rapor yayınlayan ve değerlendirmelerde bulunan finans kuruluşlarından peş peşe kötü tahminler gelmeye devam ediyor. Son “korkutan” analiz ise Kanada Merkezli TD Securities’ten geldi.

Kanada’nın Toronto kenti merkezli yatırım şirketi TD Securities‘in gelişmekte olan piyasalar analisti Cristian Maggio’nun imzasını taşıyan analizde, Dolar’ın 2019 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren ciddi bir yükseliş eğilimine gireceği belirtildi.

Dolar’ın 2019 yılının 3’ncü çeyreğinde tarihi seviyesini de aşarak 8 lira 90 kuruşa kadar yükseleceğini ifade eden yatırım şirketi, Euro için de benzer düzeyde yükseliş beklediklerini dile getirdi. Piyasanın normal seyrinin özellikle 2019 yılının ikinci yarısında bozulmaya başlayacağını belirten şirket, yeni bir döviz krizinin kapıda olduğuna işaret etti.

FAİZLER DE YÜKSELECEK

Piyasada dolarda yaşanan yüzde 30’luk düşüş nedeniyle faizlerin düşürülmesi bekleniyor. Ancak TD Securities, söz konusu beklentilerin aksine, Merkez Bankası’nın doların yükselişi ile birlikte faizlerde 400 puanlık yeni bir yükseliş beklediklerini de analize ekledi.

DOLAR KURU DALGALI SEYREDİYOR

Geçtiğimiz yılı ciddi bir dalgalanma ile geçiren Dolar, 2019 yılının Mart ayı itibarıyla 5.20 ile 5.40 seviyeleri arasında hareket etmeyi sürdürüyor. Euro / Türk Lirası kuru ise yaklaşık 2 aydır 6 TL seviyelerinde bulunuyor.

Dolar İçin Piyasaları ‘Korkutan’ Tahmin hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın