1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Bez Poşet Promosyonu Vererek Satışlarınızı Artırın

Bez Poşet Promosyonu Vererek Satışlarınızı Artırın
0

Türkiye’de 1 Ocak 2019 itibarıyla marketlerde plastik poşetler ücretli hale getirildi. Bu tarihten itibaren marketlerde tüketicilere verilen plastik poşetlerin tanesi için 25 kuruş ek ücret alınıyor. Kısa sürede gündem haline gelen bu sorun ile birlikte insanlar bez poşetlere yönelmeye başladı. Bu durumu fırsat bilen bir gıda şirketi ise promosyon olarak bez poşet vererek satışlarını 2 katına kadar artırmayı başardı.

Marketlerde plastik poşetlerin para ile satıldığını fark eden Helva ve reçel perakende şirketi Seyidoğlu Gıda, marketlerinde tüketicilere promosyon olarak bez poşet vermeye başladı. Kısa sürede müşterilerinden çok olumlu geri dönüş aldıklarını dile getiren Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, satışlarının son 2 haftada 2 katına kadar arttığını dile getirdi.

İLGİLİ: Perakende Sektöründe Satışlar Düşerken Ciro Artıyor

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Tamamen doğada yok olan plastik poşetleri müşterilerine sunduklarını dile getiren Göksu, “Bez çanta promosyonu için fiyatlarımızda kesinlikle bir artışa gitmedik, amacımız sadece farkındalık oluşturmak ve doğada yok olabilen bez poşetlerin kullanımını artırmaktı” ifadelerini kullandı.

PROMOSYON DAĞITIN

Kamuoyunda plastik poşetlerin para ile satılmasına yönelik tepkilerin halen çok yüksek olması nedeniyle, bez torbalar üzerinden yapılabilecek promosyonlara halen ilgi yüksek olabilir. Şu anda düz bez torba fiyatları ortalama 3-4 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu açıdan karlılığınızı büyük ölçüde azaltmıyorsa, değerlendirilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Akıllı Hoparlör Satışlarında Büyük Yükseliş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir