Bez Poşet Promosyonu Vererek Satışlarınızı Artırın

Bez Poşet Promosyonu Vererek Satışlarınızı Artırın hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Bez Poşet Promosyonu Vererek Satışlarınızı Artırın ile benzer konular hakkında bilgi almak için Girişimcilik, Karlı İşler kategorimize göz atabilirsiniz.

Türkiye’de 1 Ocak 2019 itibarıyla marketlerde plastik poşetler ücretli hale getirildi. Bu tarihten itibaren marketlerde tüketicilere verilen plastik poşetlerin tanesi için 25 kuruş ek ücret alınıyor. Kısa sürede gündem haline gelen bu sorun ile birlikte insanlar bez poşetlere yönelmeye başladı. Bu durumu fırsat bilen bir gıda şirketi ise promosyon olarak bez poşet vererek satışlarını 2 katına kadar artırmayı başardı.

Marketlerde plastik poşetlerin para ile satıldığını fark eden Helva ve reçel perakende şirketi Seyidoğlu Gıda, marketlerinde tüketicilere promosyon olarak bez poşet vermeye başladı. Kısa sürede müşterilerinden çok olumlu geri dönüş aldıklarını dile getiren Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, satışlarının son 2 haftada 2 katına kadar arttığını dile getirdi.

İLGİLİ: Perakende Sektöründe Satışlar Düşerken Ciro Artıyor

Tamamen doğada yok olan plastik poşetleri müşterilerine sunduklarını dile getiren Göksu, “Bez çanta promosyonu için fiyatlarımızda kesinlikle bir artışa gitmedik, amacımız sadece farkındalık oluşturmak ve doğada yok olabilen bez poşetlerin kullanımını artırmaktı” ifadelerini kullandı.

PROMOSYON DAĞITIN

Kamuoyunda plastik poşetlerin para ile satılmasına yönelik tepkilerin halen çok yüksek olması nedeniyle, bez torbalar üzerinden yapılabilecek promosyonlara halen ilgi yüksek olabilir. Şu anda düz bez torba fiyatları ortalama 3-4 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu açıdan karlılığınızı büyük ölçüde azaltmıyorsa, değerlendirilebilir.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Bez Poşet Promosyonu Vererek Satışlarınızı Artırın hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!