Kapat

Yeni Sermayesiz İş Fikri!

Anasayfa Bayilik Veren Firmalar 2022 - Franchise Yeni Sermayesiz İş Fikri!
elektrik

Son dönemde hiç sermayesi olmayan ancak çalışma azmi olanlar için Türkiye’de birçok yeni sermayesiz iş fikri ortaya çıkmaya devam ediyor. Eğer hiç sermayeniz yoksa ve ciddi bir gelir elde etmek istiyorsanız, bu iş fikri ile kısa sürede önemli kazançlar elde etmeniz mümkün.

Türkiye’de enerji sektörü her geçen gün yeni büyüme rakamları elde ediyor. Sektöre her gün yeni enerji şirketleri giriyor ve bu da özellikle sermayesiz iş arayanlar için önemli bir fırsat sağlıyor. Şuanda toptan elektrik satışı yapan yaklaşık olarak 60 şirket, sermayesi olmayan ancak pazarlama yeteneği güçlü kişilere ücretsiz bayilik veriyor. Bu bayilik ve pazarlama danışmanlığı alınarak, toptan elektrik satışı ile para kazanılabiliyor.

Sistem kısaca, enerji şirketine getirilen her müşteriden komisyon kazanmak üzerine kurulu.

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) tarafından alınan yeni karar ile, aylık 150 TL elektrik faturası ödeyen müşteriler, diledikleri enerji şirketine geçebiliyor. Bu sayede sektörde bulunan 60’a yakın toptan elektrik satıcısı firma, bayilikler vererek müşteri toplamaya çalışıyor.

Firmalar ortalama olarak yerel elektrik şirketinden yüzde 12 daha ucuza elektrik sağlıyor. Bu da kısa vadede de çok fazla müşteri kazanılabilmesinin önünü açıyor. Tamamen EPDK’ya bağlı olan bu firmalar altyapı ile ilgili bir değişiklik yapmıyor, yalnızca bir imza ile devir işlemi gerçekleşebiliyor.

TOPTAN ELEKTRİK SATICISI FİRMALARINDAN BAYİLİK ALMA

– Bayi olmayı planlayan danışman mutlaka şirketten elektrik konusunda eğitim vermeli. Bu eğitimleri her şirket veriyor ve ücretsiz. Birkaç saatte tamamlanabiliyor.
– Sektördeki 60 şirketin tamamı bayilik veriliyor, en avantajlı olanı seçmek için araştırma yapılmalı.
– Şirketin lisans süresi hakkında bilgi alınmalı.
– Şirketin vereceği komisyon oranları göz önüne alınmalı. Bazı firmalar, müşterinin ödediği tüm faturalardan da komisyon veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Patlayacak İş Fikirleri

“Yeni Sermayesiz İş Fikri!” üzerine 15 yorum

  1. Ferhat says:
  2. tamer çöller says:
  3. ali says:
    • UĞUR says:
  4. Hatice çetin says:
  5. cem demiralp says:
  6. bekir says:
  7. Resul says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir